Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon TSI 125 (Remapped) vs Golf 160 TSI DSG (Stock)

düz vites olsaydı arada bu kadar fark olmazdı çünkü bilmiyorum..ama fark olucaksa da bu kadar olmayacağını tahmin etmem zor değil..

Doğru cümle o bence,
Manuel olsaydı fark bu kadar olmazdı o kesin.. Ama manuel olsaydı geçemezdi gibi ezber konuşmalar mantığıma yatmıyor.. :)
Senin araban da standart bi Leon'dan epey hızlı, maşallah ayrıca..

yıgıtım ya valaha bravo bıle gecıcekmıs senı :) stock leon bravo yu gecemıcek galıba :S

Doğru cümle o bence,
Manuel olsaydı fark bu kadar olmazdı o kesin.. Ama manuel olsaydı geçemezdi gibi ezber konuşmalar mantığıma yatmıyor.. :)
Senin araban da standart bi Leon'dan epey hızlı, maşallah ayrıca..

teşekkür ederim..

bunun yanında düz vites olsaydı geçemezdi gibi bişi demedim ki ben.. :D :D
sadece şöyle bi karşılaştırma yapabilirim o konuda..
şu zamana kadar TEM'de heyecanlı stock olduğunu düşündüğüm 160'lıkların biri Scirocco'ydu sadece o boşluklarda fark açıyodu hissedilir derecede..ben de nedenini anlamamıştım şimdi anladım..çok yakın vites oranlarındaki manuel olduğunu yeni anladığım 160'lıklarla onlar ya da ben arkadayken arka arkaya gittik şu zamana kadar hep..ben tam gaz veriyodum aynı senaryoda o elemanlar arkamdayken onlar gaz kesiyodur belki bilemem elbet.. :D :D

turbosu'nun K03 olması daha düşük basınçta çalışıyo olsa da debisin yüksek olması

aynı basınçta debi aynı olur bu arada.. büyük turbolardan yüksek güç alınmasının sebebi yüksek devirde de yüksek basınçları basabiliyor olması..

teşekkür ederim..

bunun yanında düz vites olsaydı geçemezdi gibi bişi demedim ki ben.. :D :D
sadece şöyle bi karşılaştırma yapabilirim o konuda..
şu zamana kadar TEM'de heyecanlı stock olduğunu düşündüğüm 160'lıkların biri Scirocco'ydu sadece o boşluklarda fark açıyodu hissedilir derecede..ben de nedenini anlamamıştım şimdi anladım..çok yakın vites oranlarındaki manuel olduğunu yeni anladığım 160'lıklarla onlar ya da ben arkadayken arka arkaya gittik şu zamana kadar hep..ben tam gaz veriyodum aynı senaryoda o elemanlar arkamdayken onlar gaz kesiyodur belki bilemem elbet.. :D :D

Denemek lazım işte, en güzel öyle anlaşılıyor.. Bir de yolda görülen aracın "0" olmadığını unutmamak lazım..
Bakımlı mı, bakımı kim yaptı, bujisi ne takıldı, içinde ne benzin var, belki bagajı dolu, belki lastikleri inik adam farkında değil vs.. biliyorsun çok faktör var :)

yıgıtım ya valaha bravo bıle gecıcekmıs senı :) stock leon bravo yu gecemıcek galıba :S

o kadar da değil.. :D :D
video bi daha izle istersen..VW öyle güzel uzun bi şanzuman koymuş ki 120'lik T-Jet'in oranları da 7 ileri DSG'ye yakın..bu durumda T-Jet yüklense aynı oranlarla Leon'u geçebilir.. :eek:key:

gt30'un 1 bar'ı ile 122'liğin 1 bar'ı aynı mı yani.. :)

şöyle bi fark var,
gt30'u 1.4 'e takarsan 5000-6000 rpm aralığında ancak 1 bar basar,
122 'liğin kendi turbosu 1 barı 2500-4000 aralığında basıyordur tahminimce..
aynı basıncı aynı devirlerde basabilirlerse sonuç aynı olur :)

ayrıca şu var ama küçük bi fark;
122 'liğin turbosunun palleri 1 bar basarken gt30'un 1 barına göre daha hızlı, daha yüksek devirlerde döner.. bu da giden havanın biraz daha fazla ısınması demek.. ikisinde de elinde 2 adet 1 bar hava olur, birisi biraz daha sıcak olduğu için kütlesi biraz daha düşük olur.. ama küçük bi fark..

Denemek lazım işte, en güzel öyle anlaşılıyor.. Bir de yolda görülen aracın "0" olmadığını unutmamak lazım..
Bakımlı mı, bakımı kim yaptı, bujisi ne takıldı, içinde ne benzin var, belki bagajı dolu, belki lastikleri inik adam farkında değil vs.. biliyorsun çok faktör var :)

benim arabam da 2 yıl 4 aylık 54K olmak üzere.. :)
evet çok faktör var elbet..benim tahmin gece öncesinde ya aynı ya da 2-3 boy geride olurumdu..DSG oranlarını yarım saat önce baktım..dün geceden önce baksaydım zaten geçicek niye deneyelim derdim.. :D :D

Geri
Üst Alt