Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon FR DSG LPG uygulaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yada uygun üst kapak contası koyarsın ondan sonra afr alıp lpg avans haritasını düzenlersin...bak nasıl zevk veriyor...benzinde de sorun yaşamamak için min 98 oktan ve üzeri kullanırsın olur biter...

Sanki LPG'ye göre ayarlarsın sonra problem yaşamamak için 98 oktan kullanırsın demiş burada sanki ama siz daha iyi bilirsiniz tabi.

sende haklı olabılırsın

lpg nin benzine göre olan oktan yüzdesi kadar kapağını taşlatırsın yada uygun üst kapak contası koyarsın ondan sonra afr alıp lpg avans haritasını düzenlersin...bak nasıl zevk veriyor...benzinde de sorun yaşamamak için min 98 oktan ve üzeri kullanırsın olur biter...armut piş ağzıma düş yok malesef azcık emek ve bilgi yeterli lpg den zevk almak için :eek:key:

hmmm düşüneyim 300 bn km arabama anahtar vurmuyorum bakım haricinde ama lpg için mi yapacağım o kadarını düşünemiyoruz sanki:) ben almayım kalsın. .

lpg ıle performanslı kullanım ıcın kapak taslatalım,yenı conta koyalım sunu yapalım bunu yapalım :) Takana da taktırana da hayırlı olsun daha ne dıyım :)

yada uygun üst kapak contası koyarsın ondan sonra afr alıp lpg avans haritasını düzenlersin...bak nasıl zevk veriyor...benzinde de sorun yaşamamak için min 98 oktan ve üzeri kullanırsın olur biter...

Sanki LPG'ye göre ayarlarsın sonra problem yaşamamak için 98 oktan kullanırsın demiş burada sanki ama siz daha iyi bilirsiniz tabi.

hoşaf ile komposto arasındaki farkı bilen adam nasılda belli oluyor :D

Adam haklı beyler puhaha

:D:D:D

LPG'de zaten oktan benzine göre yüksektir, 95 ve 97 oktan benzine göre daha yüksek derece ateşleme avansı ile "sorunsuz" çalışması mümkündür, conta muhabbetine niye girilmiş anlamadım..
ince conta koyulursa vuruntusuz, verimli çalışabileceği ateşleme avansı daha aşağılara çekilmelidir..
aksine kalın conta konulursa sıkıştırma düşeceği için avansı biraz daha artırmak mümkündür ama düşen sıkıştırmanın verimini bikaç derece avans toplayabilir mi, bu işin bi amacı olur mu bilinmez :)

Bu arada karışımla ilgili de şunu söyleyebilirim, LPG ile verimli yanma için benzinde 10 litre yakılıyor ise, aynı şartlarda aynı aracın LPG ile 11.5-12 litre yakması gerekir. LPG'nin yakıt mapi buna göre yapılmalıdır. Yani benzine göre %15-20 fazla yakıt tüketmiyorsa o ayarda bi yanlışlık vardır. Benzine göre %20'den fazla yakıt tüketen LPG sistemi ise zengin karışımdadır ve sanılanın aksine performansta ekstra bi kayıp oluşturur.

lpg ıle performanslı kullanım ıcın kapak taslatalım,yenı conta koyalım sunu yapalım bunu yapalım :) Takana da taktırana da hayırlı olsun daha ne dıyım :)

can ben zevk dedim ama performans anlaşıldı. olay his lpg li araba her zaman baskı balatası bitik araba gibi kuru bir his bırakır. yakıtın kendinden kaynaklanıyor istediğin kadar kapak taşla istersen atmoya turbo tak gene değişmez gene değişmez o his.

Ben LPG'nin o kadar vasat bişey olduğunu savunmuyorum.
Günlük kullanılan çok fazla kilometre yol yapılan araçlarda bence gayet iyi bir sistem. Bizim tecrübe ettiğimiz kadarıyla çok uzun vadede aracın benzin pompası kullanılmadığı için arıza yapmasına sebep oluyo.
Birde performanstaki ufak kayıp var. Onu da ben şöyle gözlemledim. Araç benzinde 200km/h yaptığı mesafede 180km/h yapıyo LPG'de iken.
Gözlemlediğim başlıca avantaj ise yakıtın temizliği. Her yağ değişiminde motordaki yağ tertemiz çıkıyo.
Montajı ve ayarı iyi bir yerde yapıldıktan sonra, bakımları aksatılmadıktan sonra bir sorun çıkaracağını sanmıyorum.
Haa, birde şöyle birşey var. LPG'li araç daha az yakmaz. Tam tersi daha fazla yakar. LPG'nin litresi ucuz diye ucuza gelir.
Şunu da belirtmeden geçmiyim. Aracın motorunun orjinal yakıtı, o motor için en sorunsuz ve en zararsız yakıttır.

Ben LPG'nin o kadar vasat bişey olduğunu savunmuyorum.
Günlük kullanılan çok fazla kilometre yol yapılan araçlarda bence gayet iyi bir sistem. Bizim tecrübe ettiğimiz kadarıyla çok uzun vadede aracın benzin pompası kullanılmadığı için arıza yapmasına sebep oluyo.
Birde performanstaki ufak kayıp var. Onu da ben şöyle gözlemledim. Araç benzinde 200km/h yaptığı mesafede 180km/h yapıyo LPG'de iken.
Gözlemlediğim başlıca avantaj ise yakıtın temizliği. Her yağ değişiminde motordaki yağ tertemiz çıkıyo.
Montajı ve ayarı iyi bir yerde yapıldıktan sonra, bakımları aksatılmadıktan sonra bir sorun çıkaracağını sanmıyorum.
Haa, birde şöyle birşey var. LPG'li araç daha az yakmaz. Tam tersi daha fazla yakar. LPG'nin litresi ucuz diye ucuza gelir.
Şunu da belirtmeden geçmiyim. Aracın motorunun orjinal yakıtı, o motor için en sorunsuz ve en zararsız yakıttır.

lpg takılacak araclar sahın dogan kartal vw 1,6 8v motor bmw 1,6 bunlar kesın ıster

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt