Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon FR DSG LPG uygulaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sende haklısın arabasına lpg taktıran da haklı bence. TFSI motora lpg taktırana hiçbişey denmez. ama yine tekrarlıyorum ben taktırmaya cesaret edemezdim. illa benzinli spor arabaya bineceksem ve az yaksın istiyorsam 1.8 t ye yönelirdim. ona lpg taktırırdım :D (illa takacam) :D:D

Allah 1.8T Cupra'ları senin gazabından korusun Abi puhaha

Bu bilgilere ulaşmak zor değil, google'a LPG bakımı yazınca birsürü şey çıkıyo. Siz aracınızın bakım aralığını psikolojik olarak mı belirliyosunuz yoksa kullanma kitapçığında yazan kilometreye göre mi? Ya da kaç kere aracın fabrika verisindeki tüketim verisini yakaladınız? Demek istediğim bu.
O bölümü neden keseyim onu anlamadım. Orada güvenlikten bahsediliyo tüketimden değil. Ben zaten LPG güvensiz bir sistemdir demedim.
Ayrıca FSI sistemlerindeki LPG sistemi hakkında bir bilgi daha ekledim önceki mesajıma. Araç LPG'deyken %100 LPG'de çalışmıyo. %75 gaz %25 benzin ile, %95 gaz %5 benzin karışımı arasında çalışıyo. Bu da normal bi LPG'li araçla çarpılan 1.2 ile çarpılamayacağı anlamına gelir ki bahsettiğim tüketim verisinden daha bile fazla yakar :)

bakım listesi olarak verdiğin hususların büyük kısmı eski yani karbüratörlü sistemlerin bakımı ile ilgili sıralı sistemde yakıt filtresi değişimi dışında sadece rutin bakımlar gerektirir ki onlarda oksidasyon varmı yokmu durumudur bağlantılardaki...lpg nin en kötü tarafı hego sensöre verdiği zarardır...onun da değişimi 20-30 bin km de yapılırsa sorun olmaz...hego arızaları optimizasyonu bozar avans bozulmalarına neden olur....zaten olası bir arıza yada aksaklık sistemin ecusundan (piggyback) görülür...

tfsi için lpg ecu remap ı içinde bir yol olur...yapılan uygulamalar sonrasında lpg nin ecusunda istediğin avans haritasını belirle ne güsel işte :)

aracın fabrika yakıt verilerini kendi aracımda çoğu zaman yakalarım uzun yolda altına bile düşürebiliyorum çok zor bir olay değil...en son uzun yol denememde ankara gidişi geliş toplam 670 km yol ve 32 lt benzin sarfiyatı...(araç 99 model ford mondeo 2.0 manuel ve 212.000 km de :)

Sureklı b lafla ılerleyıs var konu ıcınde ayberk sagolsun lpg hakkında yazmıs cızmıs bılgı bazında.Tekrardan ve son kez soruyorum; Lpg ustalarının kac tanesı Wideband baglayıp AF oranı yapıyor lpg yazılımını yaparken ? bunu yapmadan nasıl aynı performansı saglıyor araba? Performans dısında lpg ıle motorun nasıl saglıklı olabılcegı savunuluyor benzıne uyarlanmıs b motor soz konusuyken? Taktıran taktırsın Tfsi a lpg sını ama performansım dusmedı yada ben bu arabayı ılerde lpg lı dıye guzel fıyata satarım dıye hayaller kurmasın.Bu arada lpg denılen olayı da turkler ıcat etmedi ki avrupalının Tfsi a lpg montajından haberı olmasın :) Var sayımlarla b yere ulasılmaz ıddası olan teknık bsey yazsın konu ıcınde.

Sureklı b lafla ılerleyıs var konu ıcınde ayberk sagolsun lpg hakkında yazmıs cızmıs bılgı bazında.Tekrardan ve son kez soruyorum; Lpg ustalarının kac tanesı Wideband baglayıp AF oranı yapıyor lpg yazılımını yaparken ? bunu yapmadan nasıl aynı performansı saglıyor araba? Performans dısında lpg ıle motorun nasıl saglıklı olabılcegı savunuluyor benzıne uyarlanmıs b motor soz konusuyken? Taktıran taktırsın Tfsi a lpg sını ama performansım dusmedı yada ben bu arabayı ılerde lpg lı dıye guzel fıyata satarım dıye hayaller kurmasın.Bu arada lpg denılen olayı da turkler ıcat etmedi ki avrupalının Tfsi a lpg montajından haberı olmasın :) Var sayımlarla b yere ulasılmaz ıddası olan teknık bsey yazsın konu ıcınde.

en ıyısını soylemıssın +999

ayrıca ole satıcılar varkı bı ara sıslerı degıstırırken adamın dedıgı buydu senın araca LPG yı takalım aynı aractan bıtane daha getır LPG sız olsın oda sen gecersın dedı neden dedeıgımde araca tork verır lpg dedı bunlar gıbıler sayesınde gulup eylenıyorum .....

en ıyısını soylemıssın +999

ayrıca ole satıcılar varkı bı ara sıslerı degıstırırken adamın dedıgı buydu senın araca LPG yı takalım aynı aractan bıtane daha getır LPG sız olsın oda sen gecersın dedı neden dedeıgımde araca tork verır lpg dedı bunlar gıbıler sayesınde gulup eylenıyorum .....

öyle ahım şahım geçecek kadar büyük bir tork katkısı sağlamıyor ancak düzgün bir sistemde lpgnin %1 gibi bir tork artışı sağladığı söyleniyor http://www.ygraeriokinisi.gr/en.5.html

söylentilerle olmaz o iş. toledoya lpg taktırdığımdan beri arabadan zevk almak için yaptığım kmnin yarısnda benzinle biniyorum şahsen. arabayı resmen balata yakmış gibi bir hissiyatla sürmekten gıcık oluyroum çünkü lpg o hissi veriyor. zun süre lpgden sonra benzine geçince dünya varmış diyor insan.

söylentilerle olmaz o iş. toledoya lpg taktırdığımdan beri arabadan zevk almak için yaptığım kmnin yarısnda benzinle biniyorum şahsen. arabayı resmen balata yakmış gibi bir hissiyatla sürmekten gıcık oluyroum çünkü lpg o hissi veriyor. zun süre lpgden sonra benzine geçince dünya varmış diyor insan.

farkettiysen link werdim linkte lpgli we benzinli dyno werileri war :eek:key: ayrıca ne marka lpg sistemi war aracında ???

+1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt