Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon FR 2012 karşılaştığım sorunlar Hakkında...

burak kardeşim selçuga akıl erdirmezsin ama ben yerine bildigim kadar cevaplayım
devir araları 2000 geçmez çünkü selçuk suanda rodaj süresini doduruyo

abı yol bılgısayarına uyarsam bende degerlerı tuttururum dıye dusunuyorum ama yol bılgısayarı 1600-1800 arası vıtes atmayı gosterıyor ben bu sekılde kllanım mı dıye sordumda herkez arac yenı 2000-3000devır arası kullan yol bılgısayarının vıtes devrı dusuk dedıler vallaha aklım karıstı ve bu yol bılgısayarının vıtes atma degerlerı sonucta bellı seylere gore duzenlenmıyormu yanı en saglıklı vıtes atma degerlerını vermıyormu

abı yol bılgısayarına uyarsam bende degerlerı tuttururum dıye dusunuyorum ama yol bılgısayarı 1600-1800 arası vıtes atmayı gosterıyor ben bu sekılde kllanım mı dıye sordumda herkez arac yenı 2000-3000devır arası kullan yol bılgısayarının vıtes devrı dusuk dedıler vallaha aklım karıstı ve bu yol bılgısayarının vıtes atma degerlerı sonucta bellı seylere gore duzenlenmıyormu yanı en saglıklı vıtes atma degerlerını vermıyormu
evet kardeş en saglılısı o sakin kullanımda vites aralarına dikkat et bide seri kullanımda vites aralıklarına bak kendisi otomatik algılıyo zaten rodaj süresince dikkatli bakabilirsin söylenenler dogru rodaj süresi bitince gerisi sana kalmış

evet kardeş en saglılısı o sakin kullanımda vites aralarına dikkat et bide seri kullanımda vites aralıklarına bak kendisi otomatik algılıyo zaten rodaj süresince dikkatli bakabilirsin söylenenler dogru rodaj süresi bitince gerisi sana kalmış

ben rodaj suresınden sonra da aynı sekılde kullansam yanı yol bılgısayarı ne zamn vıtes atmamı solerse ozamn vıtes atsam arabada hantallasma olmaz dımı bıde abı dogru olan 2000-3000 devırmı yoksa yol bılgısayarının gsterdıgı degermı

ben rodaj suresınden sonra da aynı sekılde kullansam yanı yol bılgısayarı ne zamn vıtes atmamı solerse ozamn vıtes atsam arabada hantallasma olmaz dımı bıde abı dogru olan 2000-3000 devırmı yoksa yol bılgısayarının gsterdıgı degermı
kardeşim dogru olan 2000 3000 devir arası yani zaten yol bilgisayarı olmayan araçlar böyle yapıyo nitekim bizde yol bilgisayarı var . yol bilgisayarına uyarsan da arabada hantallaşma felan olmaz eger hissedersen biraz motor açma egzersizi yaparsın ama bizim yaştaki inşanların arabasında pek hantallaşma olacagını zannetmem anlamışsın dır o hantallaş ma 50 yaş üstü için geçerli 50 yaş üstünüde nerden biliyorum benim eniştem motor tamircisi ona genelde bizim arabayı bi aç biz korkuyoz diye geliyolar

Rodajı bitene kadar 3000 deviri geçmedim hiç vites atarken yada 6. viteste araç kullanırken. Hiç kasmadım arabayı da. 3000 km yi geçtikten sonra geçen ay düz yola yapıştırdım. Ama redline a hiç düşmeden 5000 devirde vites değiştim. Aslında normal kullandım diyebiliriz. Araba sağır kalmasın diyolarya o yüzden biraz zorladım arabayı o kadar. ;) Araç sürerken de motor ısnmadan kesinlikle 2000 3000 arasını geçmiyorum vites değiştirirken. Bilgisayara göre vites atsam ztn olmaz çok düşük devirleri gösteriyor. Normal kullandığımı düşünüyorum yani.

arkadaşlar araçlarda rodaj diye birşey yok.eskidendi o aracınız ısınsın sakin kullanarak sonra yapıştırın gitsin yavaş yavaş ama zart diye değil :D

1) Aynaların bu şekilde kapanmasının nedeni gücün gecikmeli gitmesi. Yani Anormal bir durum yok.

2) Büyük ihtimalle kapınızda bir problem yok.

3) Havalar ısındığında ve araca alıştığınızda yakıtınız düşecektir. Sıkıştırdığınızda dahi 14lt/100km görmeyeceksiniz. Rodaj süresince 7,6lt/100km üstünü görmedim. Rodaj ortalama 3000km'dir.

abı vıteslerı kac devırde atıyosun vıtes atarken yol bılgısayarına goremı atıyosun kendı bıldıgın kullanma sartlarına goremı ben cunku bır ara 9 gordum onun dısında hep 10 -10.5 cıvarı bırde sen arabayı calıstırdıgında ne kadar sure kullanıyosun acaba uzun surelı kullanımsa bu degerlerı bulmak mumkun gbı gorunuyor

Burak Yokuş çıkmıyorsam 2000 devirin üstüne çıkmadan bir üst vitese geçiyorum düzlük yollarda ise 3-4 bin devirlerde küçük viteslerde hızlanmak yerine büyük viteste 1500-2000 devir aralığında küçük hızlanmalar ve sık vites değişimi yapıyorum yokuşlarda da küçk vitesle inip fren kullanmamaya özen gösteriyorum bu sayede eğer önüme Burak gibi [MENTION=21041]leo54[/MENTION] her kalkışında 0-100 denemesi yapan arkadaşlarım geçmezse 7-8 lt civarı seyrediyorum hatta şuda ispatı şehir içi buraklardan dönüşüm yaklaşık 13-14 km lik bir mesafe ve inişli çıkışlı çok dolambaçlı bir yol.. DSC06471.jpg

Ekli dosyalar

• DSC06471.jpg
    DSC06471.jpg
    77.6 KB · Görüntüleme: 37
Burak Yokuş çıkmıyorsam 2000 devirin üstüne çıkmadan bir üst vitese geçiyorum düzlük yollarda ise 3-4 bin devirlerde küçük viteslerde hızlanmak yerine büyük viteste 1500-2000 devir aralığında küçük hızlanmalar ve sık vites değişimi yapıyorum yokuşlarda da küçk vitesle inip fren kullanmamaya özen gösteriyorum bu sayede eğer önüme Burak gibi @leo54 her kalkışında 0-100 denemesi yapan arkadaşlarım geçmezse 7-8 lt civarı seyrediyorum hatta şuda ispatı şehir içi buraklardan dönüşüm yaklaşık 13-14 km lik bir mesafe ve inişli çıkışlı çok dolambaçlı bir yol.. Ekli dosyayı görüntüle 9328

abı degerın gercekten cok ıyı senın kullandıgın sekılde kullanıcam artık aracı bakalım neler olucak aslında bıde ben pek tuketımı onemsemedıgım bastgım ıcın yakıyorum sanıırm

Geri
Üst Alt