Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon FR 2012 karşılaştığım sorunlar Hakkında...

Yılların tecrübesi beni destekliyorsa hayattan zevk almaya bakacaksın demektir bu. ;)
öyle tabii kardeşim ben yeni nesili şanslı buluyorum bakıyorum yaş 20-21 leona biniyor ben ise ilk arabamı 28 yaşinda aldım tabii ikinci el daha 2 sene oldu spor arabalara binmeye başlayalı o yüzden daha fazla geç kalmadan aklımda kalanları yapıyorum tünele giriyorum gazlıyorum çokta keyif alıyorum gerisi boşşş bak keyfine alpcim bi daha gelmiyecen bu dünyaya ama şunu unutma kontrosüz güç güç değildir

öyle tabii kardeşim ben yeni nesili şanslı buluyorum bakıyorum yaş 20-21 leona biniyor ben ise ilk arabamı 28 yaşinda aldım tabii ikinci el daha 2 sene oldu spor arabalara binmeye başlayalı o yüzden daha fazla geç kalmadan aklımda kalanları yapıyorum tünele giriyorum gazlıyorum çokta keyif alıyorum gerisi boşşş bak keyfine alpcim bi daha gelmiyecen bu dünyaya ama şunu unutma kontrosüz güç güç değildir

Ben ilk arabamı 23 yaşında aldım çok şükür . Tipo slx 99 mpi Bordo renkti. En çok tutulanlardan ve tüplüydü. Otobanda 190 200 ü rahat görüyordu. Normal arabaya binmek bana zevk vermiyordu işin açıkçası bi farklılığı olacaktı. O zaman elimdeki parayla alınabilecek en spor arabaydı tipo. Çocukluk hayalimdi bide yani. :) Leonu da eskiden görünce hep derdik ki bunlar km de 11 lt yakıyor biz bunlara binemeyiz felan. Ama 1.4 tsi çıkınca işler değişti. Hayalimdeki 2. arabada leondu ve şuan tadını çıkara çıkara sürüyorum. ;) Ha şunu da söylemeden geçemicem. Param olsaydı benzinine vergisine yetecek kadar kesinlikle Cupra alırdım. Kaç bg di 230 felan heralde :))) Ama tabi buna da şükür bulamayanlar var...

Arkadaşlar biliyorsunuz ki yakıt konusunda bazı sıkıntılar yaşamıştım ve bu başlık altında irdelemiştik. 2 hafta önce depoyu fullemiştim. Yaklaşık 65-70 km yapmışım daha benzin ilk çizginin altına bile düşmedi. (İlk çizgi derken ibrenin ilk geçtiği ince çizgiden bahsediyorum. :D )Bu da demek oluyor ki havaların soğuması yakıtı baya bi etkiliyor. Hatırlarsınız geçen ay 150 km yol yapıp 100 liralık benzin almıştım. Bu ay sanırım herşey daha net belli olacak. ;) Şubat ayı içerisinde de kapılara ve aynalara baktıracam bakalım hayırlısı. ;)

Bugün cengaveri servise götürdük. Sol kapı kapanırken ses yapıyor dedik. Sert kapattın mı cam titreşim yapıyormuş normaldir dediler. Aynaların biri geç kapanıyor 1 sn kadar dedik. O hemen hemen her araçta olabiliyor onun tamiri diye bir şey yok dediler. Belli bir km nin üzerine çıktığın zaman kapılardan rüzgar sesi alıyor dedik o passatta da oluyor dediler. Hafif kasislerde arabanın emniyet kemerinin oturduğu noktalar ve el freninin üstündeki konsol ses yapıyor dedik. Kasiste her araba yapar dediler. Spoiler sordum 500 tl, Kol dayama sordum 650 tl, Pedal seti sordum 300 tl + ayak dayama 200 tl bu da 500 ediyor. Golf pedal setleri 50 lira kadar daha ucuz bu arada. Aero tampon sordum 4000 tl dediler. (FR tamponlar da aynı şekilde) Bir de bugün sınırları biraz zorladım eskiye göre. 200'ü geçtim. 190'a kadar rahat çıkıyor denebilir. Bu hızda 11.2 lt ortalama gösteriyordu yol bilgisayarı. Ayrıca yakıtı full yaptıktan sonra 550 km yol yaptım bunun 100 km si şehir içi kısa mesafelerdi. 4.5 aydır kullandığım aracımdan memnunum diyebilirim. (Bahsettiğim sıkıntılar dışında) Ayrıca welcome modu ve coming home modu açılıyormu diye sordum yok dediler fabrika çıkışı hepsi açık geliyor dediler. Coming home sanırım sellektör yapınca çalışıyordu. Welcome modunu ise dışardan açtırıyorlar dedi usta. Bu bilgiler bazı arkadaşlara faydalı olur umarım.

alp ben 5 yıl leona bindim ayna olayına takılma kapı sesi o yıllarda tasarlanan passatta da ahırın kapısı gibi kapanıyordu kafana takma o da normal...yakıt konusunda ise şu anda tiguan 1.4 tsi bluemotion motor 18 jantlı tiguan white nıght ile artvinden trabzona gittim gidiş 5.6 dönüş 6.4 kesinlikle 80 i düşmedim 100 ü de geçmedim....ki tiguan 1500 kg ve de çok rüzgar sürtünmesi alan bir araç...bence leon ş.arası 5.5 leri falan geçmemeli 100 km hızlarda yada bu bşuemotion teknolojisi dehşet bişey....

alp ben 5 yıl leona bindim ayna olayına takılma kapı sesi o yıllarda tasarlanan passatta da ahırın kapısı gibi kapanıyordu kafana takma o da normal...yakıt konusunda ise şu anda tiguan 1.4 tsi bluemotion motor 18 jantlı tiguan white nıght ile artvinden trabzona gittim gidiş 5.6 dönüş 6.4 kesinlikle 80 i düşmedim 100 ü de geçmedim....ki tiguan 1500 kg ve de çok rüzgar sürtünmesi alan bir araç...bence leon ş.arası 5.5 leri falan geçmemeli 100 km hızlarda yada bu bşuemotion teknolojisi dehşet bişey....

İstanbul Dönüünde 110 km sabit hızda ayrıca önüme düşen olursa yada arkadan gelen sıkıştıracak olursada hafif hafif gazlayıp 140 'ı pek geçmeden yalovaya geldiğimde yakıt ortalamam 7.2 ydi 80 ila 100 km arası seyretsem 5'e rahat düşerdim de dayanamam :D :eek:key:

Birde kapı fitilleri osesi kısmada arka koltuk altı ve stepne altı izolasyonuda yol sesinde bayağı bi azalma sağlamakta haberin ola Hocam Hani FR falan düşünüyosan bunlar seni engellemesin diye söylüyorum Mirim ;)

Dün bi kaç araç test ettim showroom da dediğiniz gibi kapılar 0 araçların bazılarında çok berbat kapanıyor. Yakıt konusuna gelince 100 geçmedik mi sıkıntı olmuyor denedim bende. Yorum için tşkler.

İstanbul Dönüünde 110 km sabit hızda ayrıca önüme düşen olursa yada arkadan gelen sıkıştıracak olursada hafif hafif gazlayıp 140 'ı pek geçmeden yalovaya geldiğimde yakıt ortalamam 7.2 ydi 80 ila 100 km arası seyretsem 5'e rahat düşerdim de dayanamam :D :eek:key:

Birde kapı fitilleri osesi kısmada arka koltuk altı ve stepne altı izolasyonuda yol sesinde bayağı bi azalma sağlamakta haberin ola Hocam Hani FR falan düşünüyosan bunlar seni engellemesin diye söylüyorum Mirim ;)

Dışardan gelen sese pek takılmadım her nedense. Sanırım eski arabam alışkanlık yapmış çok etkilemedi beni. :) Ayrıca zaten bende bir FR var 4-5 aydır kullanıyorum. Fr düşünüyorsan derken orayı anlamadım? Bir de dün 100 km sabit hızla 7.1'i gördüm.. Sonra yokuş ve virajlı yollarda dikkatli sürüşüme devam ederek 2000 lerde vites değişimi yaparak 7.4 ü gördüm. Dediğin doğru. ;) Yorum için tşkler. Bu arada araca eklemeler yapmayı düşünüyodum. Spoiler mı kol dayama mı pedal seti mi derken karar veremedim. Orjinal olsun istedik ama plastik parçasına yüksek miktarlar vermek çok da doğru değil. Mesela kol dayama 650 lira. 0 araçta baktım hem delme işlemi yapıyorlar hemde bildiğimiz plastik. Spoiler için geçenki fiyatı düzeltmek adına şunları söylim. 610 lira parça fiyatı 120 boya 50 yapıştırıcı parası istiyorlar. Marşpiyelleri sordum sadece boyasız parçalar 1000 küsür lira felan dedi. Bende yuh dedim vazgeçtim. Orjinal kullanacam fkrim değişene kadar. Aralarında en makul parça pedal seti ve ayak dayama geldi. Bakalım ilerleyen günlerde cupra pedal seti istiyorum. :seat Benden tavsiye ne orjinal ne çakma en mantıklısı olduğu gibi kullanmak arabayı...

Geri
Üst Alt