Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fotoğraf makinesi yardımı :)

lan 23:16dan beri dslr-like makinalara bakıyorum yiğit kafamı allak bullak ettin :D

Sony HX-1
Canon PowerShot SX20
Panasonic FZ38

arasında kaldım dslr-like'lar içinde de :)

Ya bunları ya da nikon d3000i ya da canon 450'di yi alıcam da hangisi olcak acaba =)

lan 23:16dan beri dslr-like makinalara bakıyorum yiğit kafamı allak bullak ettin :D

Sony HX-1
Canon PowerShot SX20
Panasonic FZ38

arasında kaldım dslr-like'lar içinde de :)

Ya bunları ya da nikon d3000i ya da canon 450'di yi alıcam da hangisi olcak acaba =)

Melıh arada kalcak b durum yok aslında tamamen para ıle ılıskın durumlar bunlar.Eger Dslr alırım ve ılerde de ufa ufak objektıfını fıltresını falanını flanını alırım dıyosan dogrudan Slr makına al,ama ben bunlarla ugrasamam dıyosan ben olsam ya Canon G10 yada Sony HX-1 alırım.Muadılı makınalar.
Dslr alcak olursan 450D yada 40D onerırım.Pentax k200 yada nıkon D90 da bu lısteye yazılabılcekler arasında.Bu ara sunu da belırtım bugune kadar yayınladıgım butun fotolarımı da kıt lens ıle cektım.Illakı hemen lens almayı gecırmeyın aklınızdan once makına tanınır yetmedıgı yerde yada daha farklı seyler cekılmek ıstendıgınde lens alma asamasına gecılır

Hah işte son yzdıkların içimi rahatlattı gerçekten, bütün resimleri kit lensle çektim dedin ya. Ben de onu merak ediyodum.

Engin de bahsetti gerçi ama internette okuyorum sanki kit lensle çekince normal 5mpxellik kameradan bile kötü çekiyomuş gibi anlaşılıyo.

HX-1 fiyatına baktım da garantili olunca 1300TL civarı galiba. Yalçınlardan 450d alıcam gibi, öyle görünüyo.

Bu arada fiyatları yazayım:

Canon 450D + 18/55 kit:

Yalçınlarda: 1455TL (+ zoom lensiyle 1855TL)
Teknosa: 1700TL
Darty: 1660

Nikon D5000 + kit:

Gold: 1500TL(kampanyada)(8gb SD card da hediyesi var ayrı bir kampanya olarak)
Darty: 1650TL
Yalçınlar: 1590TL

Bir de bu alet video kaydı yapıyo, 450D yapmıyo diye biliyorum.

Son Soru :)

Uzun vadede Nikon D5000 mi yoksa Canon 450D mi ?

edit:Gece çekimleri de benim için önemli bu arada. Heralde diğer çoğu özelliği aynıdır video kaydı dışında.

istediğin çekimleri çok daha ucuza ve daha pratik çekebilirsin yavru..
allak bullak olcak bişi yok.. :)

Hah işte son yzdıkların içimi rahatlattı gerçekten, bütün resimleri kit lensle çektim dedin ya. Ben de onu merak ediyodum.

Engin de bahsetti gerçi ama internette okuyorum sanki kit lensle çekince normal 5mpxellik kameradan bile kötü çekiyomuş gibi anlaşılıyo.

HX-1 fiyatına baktım da garantili olunca 1300TL civarı galiba. Yalçınlardan 450d alıcam gibi, öyle görünüyo.

Bu arada fiyatları yazayım:

Canon 450D + 18/55 kit:

Yalçınlarda: 1455TL (+ zoom lensiyle 1855TL)
Teknosa: 1700TL
Darty: 1660

Nikon D5000 + kit:

Gold: 1500TL(kampanyada)(8gb SD card da hediyesi var ayrı bir kampanya olarak)
Darty: 1650TL
Yalçınlar: 1590TL

Bir de bu alet video kaydı yapıyo, 450D yapmıyo diye biliyorum.

Son Soru :)

Uzun vadede Nikon D5000 mi yoksa Canon 450D mi ?

edit:Gece çekimleri de benim için önemli bu arada. Heralde diğer çoğu özelliği aynıdır video kaydı dışında.

D5000 ın gece vıdeo cekımıne guvenme D90 dakı gıbı cok da basarılı deıldır o da.450D ıle D5000 de Cmos sensor var o yuzden ıkısıde gece cekımlerınde noıs cıkarmıcak fotolar ortaya koycaktır Ccd ye gore tabıkı. aralarında cok fıyat farkı olmadıgı ıcın nıkon dıyebılırım,hem aynı sayılcak makıneler hemde vıdeo cekıyor.Yalnız nıkon kullanıcıları yenı tıp lenslerın cok pahalı olmasından sıkayetcıler bunu da dıkkate al ;)

Can'ım senin sözünü dinler S5 falan alsın ya söyle şu adama.. :)
ilerleyen zamanlarda gerekirse alır SLR bi makine..

S5 mı ? la o nerden cıktı o makınanın sıfırı varmı kı kaldımı :)Ben uzun uzun yazdım konu hakkında goruslerımı S5 bunların ıcınde yoksa bulasmaya da gerek yoktur :)

yavru direkt S5 diye söylemiyorum..
400D'ler vs. elinde gereksiz teferuat ve harcanan paradan başka bişi olmayacak..
ben makinelere bakmayalı 2 seneden fazla olmuş bile olabilir..o nedenle piyasadaki güncel modelleri bilmiyorum.. :)

yavru direkt S5 diye söylemiyorum..
400D'ler vs. elinde gereksiz teferuat ve harcanan paradan başka bişi olmayacak..
ben makinelere bakmayalı 2 seneden fazla olmuş bile olabilir..o nedenle piyasadaki güncel modelleri bilmiyorum.. :)

Ekmegın buyugu Hamurun buyugunden olur yawru ;) Para ve saadet ılıskısı.Cupra alcak paran varken Tsı alıp ılerde Cupraya mı bınerız dersın:)

Geri
Üst Alt