Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fotoğraf makinesi yardımı :)

yavru TSI Cupra denklemi bu konuyla alakasız kaldı ama.. :D :D

dediğine göre al bi Merc' A180 bile olsa keyfine bak gibi oluyo.. :)
ama her neyse bu konuda bilgisi bol olan sensin ben sustum..gençliğimde kaldı benim bu işler.. :D :D

yavru TSI Cupra denklemi bu konuyla alakasız kaldı ama.. :D :D

dediğine göre al bi Merc' A180 bile olsa keyfine bak gibi oluyo.. :)
ama her neyse bu konuda bilgisi bol olan sensin ben sustum..gençliğimde kaldı benim bu işler.. :D :D

Nıkon D40 flan al deseydım o merc ornegı gıbı olurdu kanka :) Neyse ben dusundugumu yazdım gerısı almak ısteyenlere kalmıs :)

Melih'im mangala kadar alma olm şu makineyi.. :)

Hah işte son yzdıkların içimi rahatlattı gerçekten, bütün resimleri kit lensle çektim dedin ya. Ben de onu merak ediyodum.

Engin de bahsetti gerçi ama internette okuyorum sanki kit lensle çekince normal 5mpxellik kameradan bile kötü çekiyomuş gibi anlaşılıyo.

HX-1 fiyatına baktım da garantili olunca 1300TL civarı galiba. Yalçınlardan 450d alıcam gibi, öyle görünüyo.

Bu arada fiyatları yazayım:

Canon 450D + 18/55 kit:

Yalçınlarda: 1455TL (+ zoom lensiyle 1855TL)
Teknosa: 1700TL
Darty: 1660

Nikon D5000 + kit:

Gold: 1500TL(kampanyada)(8gb SD card da hediyesi var ayrı bir kampanya olarak)
Darty: 1650TL
Yalçınlar: 1590TL

Bir de bu alet video kaydı yapıyo, 450D yapmıyo diye biliyorum.

Son Soru :)

Uzun vadede Nikon D5000 mi yoksa Canon 450D mi ?

edit:Gece çekimleri de benim için önemli bu arada. Heralde diğer çoğu özelliği aynıdır video kaydı dışında.

hayır hayır hayır :) 1600-1700ü gözden çıkardıysan al bi 40d body 1900 olması lazım, 100-150liraya da 350d 400d 450d nin kit lensini alırsın sahibindenden, ileriye yönelik daha iyi olur bence.

---------- Post added at 15:35 ---------- Previous post was at 15:34 ----------

tabi ben 450d için dedim nikon hakkında bilgim yok :D

Melih'im mangala kadar alma olm şu makineyi.. :)
Niye ki len :)

hayır hayır hayır :) 1600-1700ü gözden çıkardıysan al bi 40d body 1900 olması lazım, 100-150liraya da 350d 400d 450d nin kit lensini alırsın sahibindenden, ileriye yönelik daha iyi olur bence.

---------- Post added at 15:35 ---------- Previous post was at 15:34 ----------

tabi ben 450d için dedim nikon hakkında bilgim yok :D

Engin valla 1500ü geçemem heralde ya miktar olarak. D40'ı aldıktan sonra da kit lens almam gerkicek yine 2000TL'yi geçicek bu sefer :(

İyiden ne kadar ekmek o kadar köfte denklemine döndü iş :)

Kurtbil-Can tekrardan sana Aybarsa ve Engin'e bi de tabi Yiğit'e teşekkür ederim güzel yorumlarınız için :)

Arkadaşımın Sirkecide bir tanıdıgı varmış galiba onunla da konusup birisine kadar vericem. Abisi çocuklugundan beri bu makinalara meraklıymış ve kullanıyomuş, onun da fikirlerini alıp inşallah hafta sonu da almış olurum, tabi istanbul'da olursam.

mangala gelmeyip makine alırsan kırıram yeni makineyi haberin olsun güleçim.. :D :D :D

Yeni makinamla gelirim belki :D

Olum bilmiyosun sen dün gece kadar araştırma yaptım. Çok güzel dslr2ya başlayanlar için yabancı siteler buldum. Onları okicam şimdi bi de finalim var ama heyecanı bastı şimdi foto makinasının :)

Yeni makinamla gelirim belki :D

Olum bilmiyosun sen dün gece kadar araştırma yaptım. Çok güzel dslr2ya başlayanlar için yabancı siteler buldum. Onları okicam şimdi bi de finalim var ama heyecanı bastı şimdi foto makinasının :)

o zaman annen gibi konuşayım..
otur dersin çalış Melih. !!

:D :D

Geri
Üst Alt