Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fotoğraf makinesi yardımı :)

Anladım Aybarsım sağolasın. Tam bu başlıktan ümidi kesimiştim ki hızır gibi yetişmişsin :)

Şimdi de bir üst merci olan kurtbil'in buraya gelmesini beklicem :)

Bir de bir arkadaş daha vardı ama böyle fotograflara merakı olan unuttum onun adını. O da biraz öneri verse hiç fena olmaz :)

HeartOfSilence... =)

450d 400d arasında kalsam 400d'yi seçerdim. Iso performansından dolayı. Ama elinde giriş seviyesi bi makina da olsa üst seri bir makina da olsa her şey lens de bitecek, lenslerin de ucuzu ve performanslısı pek olmuyor. Leon alıorsun ama cupra kullanan çok olunca benim de cupram olsun diyorsun :) İş makinayla bitmiyor. Lensi ıvırı zıvırı bir sürü para harcıyorsun. Ben olsam canın önerdiği dslr-like makinalara yönelirdim.

Sağolasın Engin bilgiler için. Ya dslr-like alırsam mercek alma şansım olmicak hiç. Diyorum giriş seviyesi bir tane dslr alıyım da ufaktan başlıyım sonra zamanla zoom lensi makro lensi geniş açı lensi filan alırım diyorum. Fakat bu terimler bile daha dün gece internetten ogrendim yani tam acemiyim :)

Sence çok mu mantıksız canon 400d 450d veya nikon D3000 D5000 tarzı bir makinayla bu işe başlamam ?

Melihcim bu arada kesinlikle içinde istek varsa ders al.zaten derste sana makinayı kullanmayı öğretiyor hoca.birlikte gidip çekim falan yapıp kapıyorsun işi.ama çok masraflı bi hobby :)

Melihcim bu arada kesinlikle içinde istek varsa ders al.zaten derste sana makinayı kullanmayı öğretiyor hoca.birlikte gidip çekim falan yapıp kapıyorsun işi.ama çok masraflı bi hobby :)

Valla öyle ya. Okulda fotografçılık dersi var. Önümüzdeki güz döneminde alıcam inşallah. Fotografçılık kulübüne de üye olurum önümüzdeki ay. Baya aktifler onlar.

Onun dışında para verip de kursa gidemem şimdilik :) Bakalım karıştıra karıştıra ogrencem artık ders alana kadar :)

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

HeartOfSilence... =)

benim aklıma eagle 21 gelmişdi Dou ya, heartofsilence'ı biliyorum da unutmuşum bak onu sağolasın. pm atcak kişi sayısı arttı :D

aynen kardeşim aynı hastalık bende de türedi. Araştırdım hx1 iyi gibi SLR-Like sınıfında. Türkiyede 1500 lira, yurtdışı 450 dolar. Yurtdışından getirtilip bi güzel kullanılabilir diye düşünüyorum..

Sağolasın Engin bilgiler için. Ya dslr-like alırsam mercek alma şansım olmicak hiç. Diyorum giriş seviyesi bir tane dslr alıyım da ufaktan başlıyım sonra zamanla zoom lensi makro lensi geniş açı lensi filan alırım diyorum. Fakat bu terimler bile daha dün gece internetten ogrendim yani tam acemiyim :)

Sence çok mu mantıksız canon 400d 450d veya nikon D3000 D5000 tarzı bir makinayla bu işe başlamam ?

yoo gayet iyi olur ama zoom lensi, makro lensi,geniş açı lensi derken bütçe artıyor :S gerçi bir süre sonra anlıyorsunuz zoomla hiç işim olmaz diyorsunuz yada makroyla yada geniş açıyla 1-2 lens durumu kurtara da bilir. Makinayı ilk alırken bana da dslr-like makina önermişlerdi ben gidip dslr aldım :D bu lensin nesi kötü fıstık gibi çekiyor işte dedim :D Lens aslında bizim biraz da abartmamız. Aynı leon 1.4tsi yla fr yada cupra gibi. Forumları takip etsen ne kötü bir şeymiş bu kit lens alır almaz çöpe atsam iyi olcak gibi düşündürüyor.
Aslında hiç de fena değil makinaların üzerinde gelen lensler. Ama bir bakıyorsun adam x marka lensi kullanıyor makinası seninkiyle aynı fotoğrafların renkleri daha hoş keskinliği daha hoş bende mi lens alsam diye düşündürüyor. Para varsa en son tak ediyor lensi alıyorsun :) Yoksa kit lenslerle de ne fotoğraflar çıkıyor ortaya. Abi ben sana şöyle diyim gelip geçici bir heves olmayacağını düşünüyorsan hobiye dönüştüreceğini düşünüyorsan dslr öneririm onun dışında dslr-like herşeye yeter. Ne makinayla ne lensle iş bitiyor ne kursla fotoğrafta önemli olan kişinin kendi kendini geliştirmesi bu da isteğe, hevese, azime bakıyor.

Melih'im benim makine senin istediğin tınıda ve uygun maliyette..
ekstra objektif almak ve taşımak her daim keyif verici bişi değil..
benim pro. hocam bile yanında tek objektifli bi makine taşıyo..

Canon Powershot S5 var bende..
biraz bakın bence yenisi de çıkmış olabilir..
fiyat/performans olarak ideal makinelerdendir..

yoo gayet iyi olur ama zoom lensi, makro lensi,geniş açı lensi derken bütçe artıyor :S gerçi bir süre sonra anlıyorsunuz zoomla hiç işim olmaz diyorsunuz yada makroyla yada geniş açıyla 1-2 lens durumu kurtara da bilir. Makinayı ilk alırken bana da dslr-like makina önermişlerdi ben gidip dslr aldım :D bu lensin nesi kötü fıstık gibi çekiyor işte dedim :D Lens aslında bizim biraz da abartmamız. Aynı leon 1.4tsi yla fr yada cupra gibi. Forumları takip etsen ne kötü bir şeymiş bu kit lens alır almaz çöpe atsam iyi olcak gibi düşündürüyor.
Aslında hiç de fena değil makinaların üzerinde gelen lensler. Ama bir bakıyorsun adam x marka lensi kullanıyor makinası seninkiyle aynı fotoğrafların renkleri daha hoş keskinliği daha hoş bende mi lens alsam diye düşündürüyor. Para varsa en son tak ediyor lensi alıyorsun :) Yoksa kit lenslerle de ne fotoğraflar çıkıyor ortaya. Abi ben sana şöyle diyim gelip geçici bir heves olmayacağını düşünüyorsan hobiye dönüştüreceğini düşünüyorsan dslr öneririm onun dışında dslr-like herşeye yeter. Ne makinayla ne lensle iş bitiyor ne kursla fotoğrafta önemli olan kişinin kendi kendini geliştirmesi bu da isteğe, hevese, azime bakıyor.

Ya benim tahminim bana aletin üstünde gelen geniş açı lensi yeter 5 sene :) Be özellikle macro ve zoom olayını istiyorum. Onlardan birisini de yaza dgru alırım inşallah para biriktirirsem. Zaten amerikaya gidicem ordan alırım büyük ihtimalle.

Peki dediğim modeller hakkında bilgin var mı dostum ? Nikon d5000- d3000 ? Canon mu nikon mu sorusu beliriyo bu noktada galiba :)

Melih'im benim makine senin istediğin tınıda ve uygun maliyette..
ekstra objektif almak ve taşımak her daim keyif verici bişi değil..
benim pro. hocam bile yanında tek objektifli bi makine taşıyo..

Canon Powershot S5 var bende..
biraz bakın bence yenisi de çıkmış olabilir..
fiyat/performans olarak ideal makinelerdendir..

Acaba dslr-like da işimi görür mü işte onu bilmiyorum Yiğido. Dslr like bana audi reklamı gibi geliyo biraz macro özelliği var biraz zoom özelliği var autofocusu filan var ama hiç birisi tam süper değil :D

Ben böyle kafama göre focus yapmak istiyorum belirli objelere. Çok severim bazı şeyleri ön plana çıkarmayı fotolarda. Böyle imkanımız var mı senin alette ?

Melih'im makro çekerken istersen objektifi daya, daya derken yasla yani 0cm. gayet güzel çekiyo valla.. :)

Geri
Üst Alt