Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fotoğraf makinesi yardımı :)

objektıf degıstırmem ya okadar gırmem ona yigitin verdıgı tarz bısıler

Eğer bunu diyorsan sakın D-SLR makina alma. Hayır illa alıcam diyorsan ne tarz fotoğraf çekeceğini yaz buraya bir iki objektif önerisi de al makinayla birlikte objektifleri de getirt. Yoksa astarı yüzünü geçer.

Sana SLR-Like dediğimiz sınıftaki ürünler daha çok hitap ediyor anladığım kadarıyla. Serbay'ın dediği modeli düşünebilirsin ya da Nikon'un yine aynı sınıftaki ürünlerine yönelebilirsin. Onlarda renkler biraz daha hoşuna gidecektir muhtemele, üzerlerinde oynama yapmadan.

Bu arada Aybars, 450D'nin üzerine 500D çıktı. HD video kaydı da yapıyor, bu makina da çok beklentim yok ama iyi olduğunu okumuştum. Birde 400D ile muhtemelen 40D kastettin, onun da 50D'si çıkmıştı.

Slr lıke kullanmalısın tasıması ve ıslevsellıgını dusundugun zaman.Ben Canon G11 yada Olympus Pen E-P1 tercıh ederdım.E-P1 de objektıf de degıstırebılyosun,ayrıca nostaljık b tasarımı da var.

olympuspenep1.jpg

canong11orjinalsifirpow.jpg

objektif fiyatlarının maaşallahı var kasadan daha pahalı resmen..
S5 çok pratik kullanımı basit ve her şartta uyum sağlatırsın makinaya olur biter..

aabı sanırım o modellerden bırı olcak 500 ude olablr annemın elıne lısteyı tutustururum alır gelır bırını artık :D

Eğer bunu diyorsan sakın D-SLR makina alma. Hayır illa alıcam diyorsan ne tarz fotoğraf çekeceğini yaz buraya bir iki objektif önerisi de al makinayla birlikte objektifleri de getirt. Yoksa astarı yüzünü geçer.

Sana SLR-Like dediğimiz sınıftaki ürünler daha çok hitap ediyor anladığım kadarıyla. Serbay'ın dediği modeli düşünebilirsin ya da Nikon'un yine aynı sınıftaki ürünlerine yönelebilirsin. Onlarda renkler biraz daha hoşuna gidecektir muhtemele, üzerlerinde oynama yapmadan.

Bu arada Aybars, 450D'nin üzerine 500D çıktı. HD video kaydı da yapıyor, bu makina da çok beklentim yok ama iyi olduğunu okumuştum. Birde 400D ile muhtemelen 40D kastettin, onun da 50D'si çıkmıştı.

yok , 400D var =)

kardeşim eğer beni bu iş sarar ilerde kesin mercek falan alırım dersen canon 450D al.yok çok iyi bir makina olsun belki mercek olayına girerim dersen Canon 400D..
bildiğim kadarıyla bu konuda en bilgili kişi kurtbil(can) , o sana daha iyi seçenekler söyleyecektir

Aybars ya o dediğini tam anlamadım. Neden 400D ve 450D için o yorumları yaptın ? Ben de bu arada alıcam da bi tane Canon 450D - 500D veya Nikon D3000 - D5000'den birini ama arada kaldım.

Verilen paraya deyecek, uzun zaman beni götürebilecek bir makina istiyorum. Yeni başlicam bu dslr olayına :)

Can, senden de yorum bekliyorum hocam :)

Bir de Sony'nin DSLR makinaları var ama nasıldır onlar güvenilir mi hiç bilmiyorum...

melihcim bana bugüne kadar hep canon 450D önerildi.makina hem çok iyi hem de birçoğuna göre daha pratik olduğu için.Zaten bu işlerde makinadan çok lens daha önemli.450D aldınktan sonra sadece lense para yatırılır ama 400D aldıktan sonra bi süre sonra lens alıp makinayıda yenilersin dediler hep.bu yüzden öyle bir yazı yazdım.ama çok fazla bilgim yok yinede

Anladım Aybarsım sağolasın. Tam bu başlıktan ümidi kesimiştim ki hızır gibi yetişmişsin :)

Şimdi de bir üst merci olan kurtbil'in buraya gelmesini beklicem :)

Bir de bir arkadaş daha vardı ama böyle fotograflara merakı olan unuttum onun adını. O da biraz öneri verse hiç fena olmaz :)

Geri
Üst Alt