Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bu farklilik nedir ?

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
ender abi, yeni boyanan parçalara bazı yerlerde sanırım "eskitme" idi, öyle denen bi yöntem uygulanıyor.. bu işlemin; yeni boyanan parça ile aynı boyayla yılları geride bırakan diğer parçaların birbirine max renk ton benzerliği için yapıldığını hatırlıyorum. 2,5 - 3 sene önce kapısı boyanan bi araç biliyorum onada eskitme yapılmıştı ama şuanda nasıl teknikler vardır fikrim yok.

emrah bak bu da guzel bir bilgi.. benim degisen/boyanan kisimlar yeni duruyor on kapi eski gibi (1.5 yil oldu alali gerci) kalmis.. mail attim fotosunu servise, getir bakalim dediler.. cumartesi gidecem.. cok sagol verdigin bilgiler ve tavsiyelerin icin :)

bugun bu sogukta arabayı yıkarken kapalı bıyerde hafıften b dıkkat ettım arka tamponun rengıyle govde farklı :confused::confused:

bugun bu sogukta arabayı yıkarken kapalı bıyerde hafıften b dıkkat ettım arka tamponun rengıyle govde farklı :confused::confused:

milletide kuskuya dusurduk iyi mi :D Omer flash la foto cekersen fark bariz oluyor mu bi bak dicem ama bakma daha iyi :) boya var miydi sende

milletide kuskuya dusurduk iyi mi :D Omer flash la foto cekersen fark bariz oluyor mu bi bak dicem ama bakma daha iyi :) boya var miydi sende

yok abı orjınal araba :D fotograf cekmek aklıma gelmedı ama barızz bellıydı farklılıgı.. yada servıs benden habersızı vurup boyamadıysa boyasız :D

yok abı orjınal araba :D fotograf cekmek aklıma gelmedı ama barızz bellıydı farklılıgı.. yada servıs benden habersızı vurup boyamadıysa boyasız :D

orjinalse goz/isik/golge yanilmasi olmus olabilir ya :) tum forum gece flashli foto cekmeye baslicak :D

emrah bak bu da guzel bir bilgi.. benim degisen/boyanan kisimlar yeni duruyor on kapi eski gibi (1.5 yil oldu alali gerci) kalmis.. mail attim fotosunu servise, getir bakalim dediler.. cumartesi gidecem.. cok sagol verdigin bilgiler ve tavsiyelerin icin :)

ne demek abi:eek:key: cumartesiden sonra asıl teknik açıklamalar sende

"Eskitme" nymiş acaba? boyanmayan parçalara, vernik ile canlandırma yapılır da, eskitmeyi duymamıştım. Plastik tamondaki fark başka, sıfır otomobilde de bu fark gözrülür, normaldir, plastiğin boya çekmesi ve yansıtması farklıdır.

"Eskitme" nymiş acaba? boyanmayan parçalara, vernik ile canlandırma yapılır da, eskitmeyi duymamıştım. Plastik tamondaki fark başka, sıfır otomobilde de bu fark gözrülür, normaldir, plastiğin boya çekmesi ve yansıtması farklıdır.

dilim döndüğünce ne biliyorsam yazmaya çalıştım fazlasına hakiim değilim.
ton farkı örneklerine mesela benim arka tampon dahil..

Mumkunse bu konuyu kapatalim; okudukca panik atak geliyor bana:D

Kaan cozume ulasabildin mi peki :)

Evet gecen hafta dogusta saolsun Zafer abi sayesinde itina ile 2 kere boyandi...olabilecegin en iyisi oldu..Birebir degil tabiki ama daha da iyisi olmayacagina artik inandim..sonucta parca plastik..iste boyanan tampon:

4rfhvm.jpg

Geri
Üst Alt