Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bu farklilik nedir ?

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
aksam foto cekmesem su ana kadar farketmemistim ben

Abi imzandakinde bile ton farkı var bence. Benim de aklıma yeni boya ile eski boyanın kir, toz tutma oranlarının farklı olabileceği geldi. Sanki akşamki fotoda ön taraf tozlu gibi. Ne bilim acayiplik var

Yigit ne demek istedin peki, 3 tur attim cumlenin uzerinden hala ayni yerdeyim :)

abi özeti boyanın kusurları flash patlatarak anlaşılsaydı bütün üreticiler yıllardır kullanıyo olurdu o yöntemi..ama öyle bişi yok..
boyanın kusurlarını anlamanın tek bi yolu var o da aşağıdaki gibi bi alan..

abi özeti boyanın kusurları flash patlatarak anlaşılsaydı bütün üreticiler yıllardır kullanıyo olurdu o yöntemi..ama öyle bişi yok..
boyanın kusurlarını anlamanın tek bi yolu var o da aşağıdaki gibi bi alan..

ya tabii ki ozel olcum cihazlari/yontemleri var ama buradaki durum bana garip geldi.. yani ben 1.5 aydir farkinda degildim ne gozumle ne gunduz cekilen fotolarda, ki baskalarida farketmedi.. ta ki aksam cekilen fotoya kadar .. katalizor etkisi gosterdi burada.. bu ya iscilikten (tutturamama) kaynaklaniyor ya da on kapinin alinali hic bir isleme (boya) tabi tutulmamis olmasi sadece arkalarin yenilenmesi (boya veya tampon seklinde) sonucu fark olusmasi olarak ihtimalini dusunuyorum.. baska boyali araclarida denemek lazim belki :rolleyes:

Resim çok iyi çözünürlükte olmadığından emin olmamakla birlikte, dediğin gibi arka çamurlukta boyalı gibi. bagaj kapağın ön kapı gibi hatta ön çamurlukta aynı daha koyu duruyor.
Yeni bir parça boyandımı o bölgede pasta atılır ki renk farkı oluşmasın diye. ya onu yapmadılar yada renginde sorun var.. Başka iyi bir boya ustasına götür en mantıklısı o bence.

Resim çok iyi çözünürlükte olmadığından emin olmamakla birlikte, dediğin gibi arka çamurlukta boyalı gibi. bagaj kapağın ön kapı gibi hatta ön çamurlukta aynı daha koyu duruyor.
Yeni bir parça boyandımı o bölgede pasta atılır ki renk farkı oluşmasın diye. ya onu yapmadılar yada renginde sorun var.. Başka iyi bir boya ustasına götür en mantıklısı o bence.

olabilir ibrahim bi bakalim soracam ne diyorlar

arkadaslar aksam cektigim fotolarda yeni farkettigim garip bir durum var.. soldaki fotoya bakarsaniz on kapida sanki film varmis gibi bi farklilik var.. gunduz fotolarinda yok sagda goruldugu uzere.. arka kapida ufak bir cizik vardi, boyasida gitmemisti, ama cizginin oldugu yer cizik boyunca belli belirsiz ezikti, dikkatli bakilmayinca farkedilmeyen biseydi yani .. gecenlerde aero takilirken o da aradan ciksin dedim o yuzden boyanmisti, .. alttaki imzada aerodan sonra onda da yok gorunuyor.. nedir olay bilgisi olan var mi :(
Ekli dosyayı görüntüle 2762Ekli dosyayı görüntüle 2763

benimde sol arka kapıda böyle bir ton uyuşmazlığı var. farklı açılardan çekilen fotolarda daha bariz anlaşılıyo, o da ben bildiğim için anlayabiliyorum yoksa sıradan alelalde bakan biri anlamıyor. boyadan kaynaklandığını tartışmaya gerek yok sanırım :)
gündelik kullanımda hiçmi hiç dikkat etmiyorum ama ancak bazı fotolarda ufaktan dikkatimi çekebiliyor işte. can sağlığı olsun nazar değmesin diyip geçiyorum.
galerici üstad bi abim vardır, der ki; "araba işte... bi çuval civata"
bu sözü ben gibi bi leon aşığı biri ne derece inanarak söyler o da tartışılır tabi:D
bu arada imzadaki araba sanki belli bi ölçekte ufaltılmış maket leon gibi duruyo.. alakasız oldu ama kafama takıldı ya. her hali güzel aracının maşallah:eek:key:

benimde sol arka kapıda böyle bir ton uyuşmazlığı var. farklı açılardan çekilen fotolarda daha bariz anlaşılıyo, o da ben bildiğim için anlayabiliyorum yoksa sıradan alelalde bakan biri anlamıyor. boyadan kaynaklandığını tartışmaya gerek yok sanırım :)
gündelik kullanımda hiçmi hiç dikkat etmiyorum ama ancak bazı fotolarda ufaktan dikkatimi çekebiliyor işte. can sağlığı olsun nazar değmesin diyip geçiyorum.
galerici üstad bi abim vardır, der ki; "araba işte... bi çuval civata"
bu sözü ben gibi bi leon aşığı biri ne derece inanarak söyler o da tartışılır tabi:D
bu arada imzadaki araba sanki belli bi ölçekte ufaltılmış maket leon gibi duruyo.. alakasız oldu ama kafama takıldı ya. her hali güzel aracının maşallah:eek:key:

emrah sagol ya.. dedigin gibi cok dikkatli bakmak gerekiyor farketmek icin gunduz.. aksamki foto olayi barizlestirdi.. benim imzdaki arac mi maket leon gibi durmus :) iyi mi kotu mu bu simdi :D

yok abi kötü değil tabiki:) sadece ilk baktığımda öyle gelmişti gözüme demeden geçemedim. neden öyle algıladığımıda tarif edecek kadar fotoculuk tekniğine de sahip değilim:D can'ın kulakları çınlasın, o iyi anlıyo bu işlerden..
ayrıca;
badykit + şeker beyazı hayran kaldığım "artı" lardan.. güle güle dertsiz tasasız krallar gibi bin abi:eek:key:

Geri
Üst Alt