Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bu farklilik nedir ?

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
benım fıkrım ton farkı olması cunku gercekten fotoluk b olay gorunmuyor,golge o kadar sabıt dusemez dıye dusunyorum

Arka çamurluk ve arka kapı , ön çamurluk ve ön kapı olarak ikiye ayrılıyor :confused: ilginç

Abi başka yerde çekilen resimde de mi böyle çıktı.. o zaman renk tutturamamıslar dicem ama gündüz fotoda hiç belli deil.. Acaba yeni boyada foto çekerken vernikten vs. ışık yansıma yaparda renk ton farkedermi ? Sizler fotodan daha ii anlıyorsunuz ama..

safak aynen dediginide dusundum.. yani boya vernik her neyse sonradan yapildiginda yuzeyin isigi yansitmasi, orjinal fabrika cikisina gore farkeder mi diye aklima geldi .. zaten ilginc olan yan acidan cekilmis bi foto bu.. alttaki imza dik acidan cekilmis durumda ve isik daha bol tabi onda belli degil

Aslında onda da belli gibi sanki abi.. Dikkatli bakarsak.. Gerçi bende crt monitor var eski tüplü ondan çok dikkatli seçemiyorum :D

aga gözle bakınca ayırıyormu onu söyle sen ...ayırmıyorsa salla gitsin

Ender abi aynı mantıkla tavanda da renk farkı var.. :)
tamamen yanılsama..zaten boyanın gerçek rengini ya da kusurlarını bu tarz ışıklarla görebilseler o şekilde sistem kurardı fabrikalar..dünya üzerinde boya yapılan bütün otomobil fabrikalarında boya bölümlerinde belli aralıklarla aydınlatan ampul dizileriyle kontrolü yaparlar..

Ender abi aynı mantıkla tavanda da renk farkı var.. :)
tamamen yanılsama..zaten boyanın gerçek rengini ya da kusurlarını bu tarz ışıklarla görebilseler o şekilde sistem kurardı fabrikalar..dünya üzerinde boya yapılan bütün otomobil fabrikalarında boya bölümlerinde belli aralıklarla aydınlatan ampul dizileriyle kontrolü yaparlar..

Yigit yani; normalde gozle farkedilmesi zor olan boya/ton farkini isik (flash) vs boyle ortaya cikariyor mu diyoruz :)

Geri
Üst Alt