Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi leon style 125 hp Vs 1.4 turbo sport astra 140 hp

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kalıtesı,tasarımı flan tartısılmıs ıkı araba arasında ama sunu unutmayın bu segmenttekı her arac zaten bırbırının benzerı olarak cıkıyor pıyasada hıc bırı de efsanevı degısık cızgılerle ortaya cıkmıyor.Astra tasarım olarak yenı bır yuz kısısel yaklasıma baglı tamamen ama malzeme kalıtesı olarak bakıldıgında leon vag grubunun ucuz arabasıdır ve malzeme kalıtesı audıde %100 kullanılmıssa leonda &70 olmalıdır ama astraya bakıldıgında opel bu modelde sonuna kadar en ıyısını kullanmak zorunda cunku audının yancısı leon gıbı astranın b yancısı yok bakıldıgında o yuzden aradakı malzeme farkını yadırgamamak lazım.ayrıca cabuk unutuldu belkı ama leon cıktıgı zaman herkes ısyan edıyodu farları bugulanıyo,torpıdoda ısık yok ordan burdan ses gelıyo dıye sımdı cıkıp da leon en kral araba demenın hıc b manası olmaz benım ıcın.motor konusuna gelınce acıkcası 140 lık astra nasıl gıdıyor hıc b fıkrım yok bınmedım gormedım yolda.ama leonun da o kılosu ıle 125bg super b araba olmadıgını gormus oldum zaman ıcerısınde.oncelıkle zaten leonun performansdan yoksun bırakan sanzımanı.burda herkes 0-100 den bahsedıyor ama hayat 100 km de bıtmıyor:) Yol tutusundan falan bahsetmıyorum bunlar gunluk hayatta kullanılan arabalar zaten,kı su segmentte bakıldıgında ıkı arabada 150km ustunde rahatsızlık veren arabalar degıl,he ben vıraj yapıyorum makas atıyorum derdı ıle yol tutusuna bakılıyorsa su arabalarda o zaman coıl almayı Arb degıstırmeyı de goze alcaksınız demektır.Sakın sakın kullanırken hıc b araba yoldan cıkmıyor yada takla atmıyor.
İsın ucunda ıkısınden bırını secerken kısa vadede kullanmak ıcın opel alırım sıkılıncada degıstırırım

kalıtesı,tasarımı flan tartısılmıs ıkı arasında ama sunu unutmayın bu segmenttekı her arac zaten bırbırının benzerı olarak cıkıyor pıyasada hıc bırı de efsanevı degısık cızgılerle ortaya cıkmıyor.Astra tasarım olarak yenı bır yuz kısısel yaklasıma baglı tamamen ama malzeme kalıtesı olarak bakıldıgında leon vag grubunun ucuz arabasıdır ve malzeme kalıtesı audıde %100 kullanılmıssa leonda &70 olmalıdır ama astraya bakıldıgında opel bu modelde sonuna kadar en ıyısını kullanmak zorunda cunku audının yancısı leon gıbı astranın b yancısı yok bakıldıgında o yuzden aradakı malzeme farkını yadırgamamak lazım.ayrıca cabuk unutuldu belkı ama leon cıktıgı zaman herkes ısyan edıyodu farları bugulanıyo,torpıdoda ısık yok ordan burdan ses gelıyo dıye sımdı cıkıp da leon en kral araba demenın hıc b manası olmaz benım ıcın.motor konusuna gelınce acıkcası 140 lık astra nasıl gıdıyor hıc b fıkrım yok bınmedım gormedım yolda.ama leonun da o kılosu ıle 125bg super b araba olmadıgını gormus oldum zaman ıcerısınde.oncelıkle zaten leonun performansdan yoksun bırakan sanzımanı.burda herkes 0-100 den bahsedıyor ama hayat 100 km de bıtmıyor:) Yol tutusundan falan bahsetmıyorum bunlar gunluk hayatta kullanılan arabalar zaten,kı su segmentte bakıldıgında ıkı arabada 150km ustunde rahatsızlık veren arabalar degıl,he ben vıraj yapıyorum makas atıyorum derdı ıle yol tutusuna bakılıyorsa su arabalarda o zaman coıl almayı Arb degıstırmeyı de goze alcaksınız demektır.Sakın sakın kullanırken hıc b araba yoldan cıkmıyor yada takla atmıyor.
İsın ucundan ıkısınden bırını secerken kısa vadede kullanmak ıcın opel alırım sıkılıncada degıstırırım

nokta

kalıtesı,tasarımı flan tartısılmıs ıkı araba arasında ama sunu unutmayın bu segmenttekı her arac zaten bırbırının benzerı olarak cıkıyor pıyasada hıc bırı de efsanevı degısık cızgılerle ortaya cıkmıyor.Astra tasarım olarak yenı bır yuz kısısel yaklasıma baglı tamamen ama malzeme kalıtesı olarak bakıldıgında leon vag grubunun ucuz arabasıdır ve malzeme kalıtesı audıde %100 kullanılmıssa leonda &70 olmalıdır ama astraya bakıldıgında opel bu modelde sonuna kadar en ıyısını kullanmak zorunda cunku audının yancısı leon gıbı astranın b yancısı yok bakıldıgında o yuzden aradakı malzeme farkını yadırgamamak lazım.ayrıca cabuk unutuldu belkı ama leon cıktıgı zaman herkes ısyan edıyodu farları bugulanıyo,torpıdoda ısık yok ordan burdan ses gelıyo dıye sımdı cıkıp da leon en kral araba demenın hıc b manası olmaz benım ıcın.motor konusuna gelınce acıkcası 140 lık astra nasıl gıdıyor hıc b fıkrım yok bınmedım gormedım yolda.ama leonun da o kılosu ıle 125bg super b araba olmadıgını gormus oldum zaman ıcerısınde.oncelıkle zaten leonun performansdan yoksun bırakan sanzımanı.burda herkes 0-100 den bahsedıyor ama hayat 100 km de bıtmıyor:) Yol tutusundan falan bahsetmıyorum bunlar gunluk hayatta kullanılan arabalar zaten,kı su segmentte bakıldıgında ıkı arabada 150km ustunde rahatsızlık veren arabalar degıl,he ben vıraj yapıyorum makas atıyorum derdı ıle yol tutusuna bakılıyorsa su arabalarda o zaman coıl almayı Arb degıstırmeyı de goze alcaksınız demektır.Sakın sakın kullanırken hıc b araba yoldan cıkmıyor yada takla atmıyor.
İsın ucunda ıkısınden bırını secerken kısa vadede kullanmak ıcın opel alırım sıkılıncada degıstırırım

kesinlikle astra leondan çok daha kaliteli bir araba, katılıyorum. özellikle cosmo donanımı yeme de yanında yat. Ama dedim ya beni kullandığım insignia soğuttu biraz, belki gerçtekten inanılmaz hor kullanılıp 20000 kilometrede o hale getirilmiş olabilir. biraz da okuduklarım soğuttu belki beni. ama tekrar tekrar söylüyorum, hala da aklımı çeler, kesinlikle alınabilecek bir araba

kesinlikle astra leondan çok daha kaliteli bir araba, katılıyorum. özellikle cosmo donanımı yeme de yanında yat. Ama dedim ya beni kullandığım insignia soğuttu biraz, belki gerçtekten inanılmaz hor kullanılıp 20000 kilometrede o hale getirilmiş olabilir. biraz da okuduklarım soğuttu belki beni. ama tekrar tekrar söylüyorum, hala da aklımı çeler, kesinlikle alınabilecek bir araba

ozanım senin o insigniayada senin leonuna baktığın gibi baksalardı bişey olmazdı emin ol :) Kötü kişilerin elime düşmüş o araç belliki :) Ayrıca o olay çok ilginç bazen üretim hatalarındanda olabiliyor bi dönem çıkan e90 3 kasalarda hep soyuluyordu iğrenç bi hale geliyordu..

+ 10
Bencede Kullanılabilecek bir araba ona diyeceğim bi şey yok, fakat;
Leon yokken Çıkmış olsa idi, fanatiği olacağım bir araçtı ama Leon varken O muhteşem iç dizaynı ve ışıl ışıl parlayan malzeme kalitesi bile bana astra aldırtamaz.. Alan ve kullanana hayırlı olsun derim.. Sadece malzeme kalitesi bekleseydim bi Araçtan gider 2005-2006 A3 alırdım.. ha şimdi ise 50 bin lirayı astraya vereceğime gider dizel Leon Alırım Sunroof + ESP keyfime bakarım.. Dedimya kendim bindim, Eski Leon Şimdiki Astracıdan da Aldığım yorumuda yazdım "Macera Aramak"..
Not: Kişisel yorumumdur, beğenmiyorsanız bile saygı duyunuz!

ozan insignia braz daha muallakta b araba cunku daha yenı cıkan b araba,atıyorum b vectra gıbı b kac nesıl uretılmıs onceden yapılmıs hataları telafı edılmıs b model degıl.Astraya da o gozle bakmak lazım sonucta astranında en asagı 4 nesıl kasa degısıklıgı oldu ve her defasında daha ıyısını yapmaya calıstılar.Hakan da yazmıs senın kullanmanla baskasının kullması arasında daglar kadar fark olcak her zaman :)

Konu insignia ya gitmeye basladi birisi 80 milyar birisi 40 milyar.tekrar soyluyorum bu paraya leondan daha iyi bi araba bulamazsiniz bulun satar yarin alirum.ben uasadigim her sorunu yaziorum.ama bu is boyledir ucuz etin yahnisi olayi.10 milyar daha verirsiniz ses duymazsiniz 30 daha verirsiniz cit cikmaz.astranin full u 55 milyar istemislerdi ben alirken.leon 36 ya aldim.birakinda malzeme farki olsun.leonun ustune 5 milyar harcarsiniz herkes doner doner bakar ama astrada bunu yapamazsiniz bu gercektir.soyledigim gibi sizin aractan beklentiniz ve paraniza bagli olarak degisir piyasada ayni segmentte cok arac var.hepsi kendi dunyasinda hitap ettiklerine iyidir.

benim de bir ara kafamın gidip geldiği bir araçtı astra. leonumu verip astra alacaktım. ama biraz araştırma yapınca gereksiz bir hareket olacağına karar verdim. astra tamam çok güzel ve dolu bir araba. malzeme kalitesi leondan çok daha iyi gözüküyor. ama servis sorunları ve aracın sahip olduğu kusurlar hakkında bir çok yazı okudum. Kullanıcı memnuniyetsizliği de oldukça fazla. Sektörde çalışan yakın bir arkadaşımında anlattıkları üzerine tamamen vazgeçtim astradan. Arkadaşıma al şunu ne yaparsanız yapın bana Golf/Jetta verin diyen çok olmuş:)

bir de üzerinde babamın eski arabası arıza yaptığında yerine verdikleri İnsignia 2,0 CDTI otomatik full'ü 2 gün boyunca deneme fırsatım oldu. araç daha 20.000 kilometredeydi ama nedense bana dökük geldi. içi özellikle gösterge ve ön cam önünden gıcır gıcır sesler geliyordu vs... inanın kendi arabamdan aldığım keyifi İnsignia' dan alamadım. Astra ile karşılaştırmak belki hata olabilir ama aynı markanın otomobilleri diye bu örneği verdim.

astranın benzinlisini bizzat denemedim ama söylenen aşırı derecede yaktığı,tsi ile kıyasladığında yakıt tüketiminin daha fazla olduğu yönündeydi. Performans olarak da yine yanlış hatırlamıyorsam neredeyse kafa kafaya olduklarını duymuştum. Dizel motorları ise kasaya yakışmayan bir motora sahip. 1.3 cdti 90 hp 190 tork 5 ileri.

ama tüm bunlara rağmen görünüş olarak harika bir araba diyebilirim. hala yolda gördüğüm zaman şeytan al dizelini bin diyor :)

+1907 bende insiniadan dönmüş biri olarak çok iyi biliorum tuhaf bi araba olduğunu herkesede soruyorum sizin aracınız da bu problemler varmı die

Arkadaşlar opel ınsıgnıada mılletı satmaya ıten sorunları degıl....Araç üretilmiş ilk partide her zaman sorun olur daha sonra giderilir.Aynı olay butun markalar için geçerlidir.Insigniada sıkıntı arac sorun veya arıza verdiğinde servistekilerin birşey yapamaması milleti canından bezdiriyor.Sorun olur servise ugradın mı cozulur ortada problem kalmaz.Bu tarz olayları hepımız aracımızda yasadık yasıyoruz.Sorununa cevap cozum bulunamadıgında sıkıntı baslıyor.

bence yine de leon arkdaşım da 1.4 140hp lık astra var ben o aracın 9 lt den asagı yaktıgını hıc gormedım:S dedıgınız gıbı astra bıraz yaşlı işi araba dedıgın el frenı olacak :)
astra da el frenı yok yokus kalkıs sıstemı var sport donanımında bu ne ya boyle araba mı surulur :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt