Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi leon style 125 hp Vs 1.4 turbo sport astra 140 hp

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
metin kardeş iki günde karıştırdın valla forumu ya bırakın arkadaşım hayırdır yaaaaa valla biri el atsı artık kapatın bu konuyu ya kardeş burası seat forum sitesi astra forumuna git orda aç sen bu konuyu

metin kardeş iki günde karıştırdın valla forumu ya bırakın arkadaşım hayırdır yaaaaa valla biri el atsı artık kapatın bu konuyu ya kardeş burası seat forum sitesi astra forumuna git orda aç sen bu konuyu
Karışan bırsey yok.Herkes fikrini soyluyor.Burada seatı degıl otomobılle ılgılı her konuyu tartısabılmek gerekır.Su ana kadarda cok sevıyelı bır tartısma ortamı var.Metın kardesımız leonu nıcın almalı astrayı nıcın almalı artıyı eksıyı gormesı gerekır.

evet bence de öyle sevıyelı tartışma 50 bın tl opel e veren varsa versın ben vermem :)tabı cosmo su 56 fln

Karışan bırsey yok.Herkes fikrini soyluyor.Burada seatı degıl otomobılle ılgılı her konuyu tartısabılmek gerekır.Su ana kadarda cok sevıyelı bır tartısma ortamı var.Metın kardesımız leonu nıcın almalı astrayı nıcın almalı artıyı eksıyı gormesı gerekır.

kesinlikle katılıyorum sadece fikir beyanı başka birşey değil istediğim

Allah aşkına leon al her satılan leondan bana 20 lira prim veriliyor :)

Sağlamlığının bir vag grubu arabası kadar olduğunu düşünmesemde opele karşı felaket bir ön yargı var bu ülkede. "Kaynımın dayısı opel almş bozulmuş" "Eniştemin görümcesinde opel vardı direksiyonu kopmuş şanzıman bozulmuş durduk yere takla atmış"... Bu tarz yorumlarla bu işler olmuyor ama insanlarda bayılıyor bilmediği birşey hakkında fikir sahibi olmaya...
Gelelim Astra J ile Leon farkına... Evet bende arada kaldım gittim araştırdım öküz gibi fiyat çektiler vazgeçtim Leonumu aldım ayıla bayılada biniyorum astrada da gram gözüm yok çok şükür. Bir kere o iç tasarımı leonu aşmış taşmış durumda bu en büyük artısı bunun dışında donanımı vs side var... Görünüm olarakta gayet hoş şık çirkin diyeni duymadım ben şuana kadar. Ama ben bu arabayı alıcam yere basıcam takıcam 18i 19u envai çeşit modifiye parçası bulucam body kit yapıcam derseniz hiç bir halta da benzemez... Leon gibi üzerinde oynanıcak tarzı yok arabanın göze hoş gelen yapılı bir leonunda astranın içinden geçeceğine eminim görüntü olarak...

1.4 140 hp hiç kullanmadım bilmiyorum ama kullandığım cosmo 1.6 115 lik astra j ye motor hariç hayran kalmıştım kalite bakımından da ciddi moralimi bozmuştu...

Opel külüstürdür geberir ölür arıza yakar lafına gelirsek. 2005 model bir Vectra C miz var şuan 190bin km civarlarında ve afedersiniz eşşeğe binilir gibi biniliyor. Bir kere elektronik sorunu olmadı arada arıza ışığı yaktı evet ama kendi kendinede söner naziktirler:) Kronik sorun 1.6 motor vectra c yi kaldırmıyor yemiyor bu yüzden çok çabuk baskı balata yiyor denilen bu araçta ister inanın ister inanmayın daha hiç baskı balata değiştirmedik:) Periyodik bakımları dışında da (Fren balatası, disk dahil) birtek ön amortisör takozları ile sağ arka rulman değişti.

Sonuç olarak bir passat bundan daha sağlam olabilir veya olmayadabilir fakat opel hiçte öyle dandik külüstür elde patlayan bir araç değildir. Servisi müşteri memnuniyeti berbattır orası ayrı...

Başa dönüpte yine astra leon arasında kalsaydım yaşım itibariyle sportif duruşunu sevmemden çok daha fazla kişiselleştirilebilir özellikleri olması yönünden ve liseden beri gelen leon aşkım yüzünden yine leon alırdım. Çokta mutlu olurdum:) Önceki mesajlarda da birisi söylemişti Leonun içinde 40 50 yaşında insanları bulmak çok zorken astra j nin sürücü koltuğunda ben genç birilerini görmekte zorlanıyorum:)

kesinlikle katılıyorum sadece fikir beyanı başka birşey değil istediğim

ben gittim indirim filan sıfır a3 ü 54 e aldım.astra ne ayak o paraya bi dk bakalım :D benim arkadaşım geçen sene 1.6 t cosmo insignia aldı.58 e aldı sıfır km.
a3 ten de iyidir astra şimdi.
bazıları öncü olur ötekiler onu takip eder;
undersized motoru ilk vag yaptı,herkes dedi 1.4 motor şöyle böyle.çıktı taş gibi konuşanların ağzını tıkadı.
sonra fiat tjet ,opel 1.4 t yaptı başkaları aklıma gelmiyor şu an.
opelin elektronik el freni de kesin bi yerden almadır ki öyle.bizim 2005 a6 mızda vardı.şu kadar büyütmeyin opeli.insignia ya bile yaptığımız en iyi otomobil diyerek kendi kendilerine cevaplarını veriyorlar zaten.koskoca opelin en iyi arabası insignia ise,gidip peugeot larla aşık atsın.seat spor araçlar üretiyor genç işi,ufak araçlar,seatın yok sedanı filan.seatta çok kalite değil ayrıca.onun ağırbaşlısı skoda diye düşünüyorum.
farklılık olsun diye opel alınabilir,markaya güveniliyorsa.leonda her yerde doldu artık.iyi kapıyor bazı markalar.tsi ın 10 sıkıştırma oranı ve ufak turbosuna göre,çıktıktan sonra tjet geldi benzer sıkıştırmada vs.çakmacılar :)
1.4 lt ufak hacim benzinli turbo araç vag grubundan alınır
2 litre dizel bmw alınır
olay budur :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt