Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi leon style 125 hp Vs 1.4 turbo sport astra 140 hp

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
çakmaklıkmı opsiyon :) heheheh
kardeşim o konuda opsiyon sensin istedigini yap araca yaşın 22 ben senin yerinde olsam tercihim leon olur 40 tan sonra opele donersin :)
bide senin kullanım şeklin onemli aractan ne istedigin onemli.Trafikte hafif oynayan bi leonun arkasında mutlaka 2-3 araç olur ama astrayı kimse kaale alip peşine takılmaz ordan bi oran kur kafanda işte

:) kimsenin peşine takılmasına gerek yok astran olursa sen milletin peşine takılırsın :))))

:) kimsenin peşine takılmasına gerek yok astran olursa sen milletin peşine takılırsın :))))
aynı şeyi diiyorum işte astra ile anca bi linea nın falan peşine takılırsın heheheheheheh
şaka bi yana 2 aracı da kullanmadan karar verme

çakmaklıkmı opsiyon :) heheheh
kardeşim o konuda opsiyon sensin istedigini yap araca yaşın 22 ben senin yerinde olsam tercihim leon olur 40 tan sonra opele donersin :)
bide senin kullanım şeklin onemli aractan ne istedigin onemli.Trafikte hafif oynayan bi leonun arkasında mutlaka 2-3 araç olur ama astrayı kimse kaale alip peşine takılmaz ordan bi oran kur kafanda işte

aynn trafikte hafif oynuyorum hemen dökülüyo dangalaklar ama vakit kaybı yok hemen döklüyolar :D birde şu var leon alırsan polislerle başın dertte :D bnm haftada 3 4 kere peşime takılıolar alıştım artık

1 astrada o saydığınız özelliklerin hepsi yok! Flex-ride dediğiniz türkiyeye özel sipariş dışı girmiş öyle bir araç var mı bakın. 2 ay ASTRA gibi bir aracı beklerim diyorsanız alabilirsiniz. Ben gidip konuştum kırmızısı bile yoktu 45-60 gün arası gelir dediler. Leonda da öyle fakat opelde garantiden parça değiştirmemişlerdi. Aracı aldım çıktım 1 hafta sonra yağmur yağdı ve silecekleri hızlı çalıştırdığımda A sütununa vuruyordu silecek. Götürdüm söyledim İzmir'deymiş sanırım Merkezi, oradan değişmesine izin vermediler. Parçayı yapmadılar. Yazı yazıp mahkeme yoluna gidicektim yayları değiştirirken usta gördü halletti.
Alırsanızda kırmızı alın astrayı. Ben astra alacak olsam Cosmo alırım çünkü bi-xenon afl farsız astranın hiçbir görüntüsü yok. :) Yol tutuşu derseniz Leon - ESP'liler baz alınırsa. İç konfor derseniz Astra, genişlik derseniz Astra. Spor hissi derseniz Leon. Başka ne özellik arıyorsunuz bilmiyorum ama bi araç almaya karar vermem gerekse yine Leon alırım. TSI motor ve Leon'un görüntüsü yeterli. Yine alır bodykitimi yaptırrım dursun ustaya götürür merceklerimi amerikan parklarımı yaptırırım. Bide jantımı takarım bakan bi daha bakar. Ayrıca Astrada alınacaksa 1.6 180hp alınır. 1.4 140 cıx :) Birde 125hp ve 140hp arasında 15hp fark olsa bile. 20nm tork daha kuvvetli olduğu için leon her türlü daha az yakar.

Ayrıca ben E-5'e çıkamıyorum, 90'ın üstüne çıktığım an geliyorlar zaten. Korna yapıyolar yürümek için. Ve biraz gaza basayım 2 araç geliyo arkamdan bende artık ya sahilyolu yada TEM'den uslu uslu gidiyorum. E-5'te rahat bırakmıyorlar :)

Metin butun araclar seattan turetılmıs yada esınlenmıstır.Ozellıkle leonun rakıbı araclar leonun kopyasıdır.Bır seat forumunda leon astra karsılastırmasında astra denmesını beklemıyorsun herhalde....Benım sahsı fıkrım astradan yana ve ozellıkle kırmızısından yana olurdu.Bahsedılen servıs yada fırma sıkıntısı opelde oldugu kadar seat ve vw var hatta ustune terbıyesızlık yapanı var.Onumuzdekı haftaıcı yasal prosedur bıttıgı ıcın hukuk dısı bu durumu cozecem.Benım aracım servıs bakımlı dısarıda bır ustaya aracı goturmedım.Servıste yasadıgım ıkı sıkıntıdan dolayı dogus ıle gorustum.Bana soyledıklerı aracım garantı kapsamında olmadıgı ıcın yardımcı olamayacaklarmış.Anlayacagın sen gonlunde hangısı yatıyorsa onu al burada kımse aracında yasadıgı sıkıntıyı anlatmaz.Leonlarda kronık sorunda cok fazla 1.6 larda sanzıman patlatan,farları sureklı bugu yapan su alan,kapılardan ve iç trimlerden gelen sesler bunlar dahada cogalabılır.Son makyajlılardan sonra aractan bır cok ozellık çalındı bunlarıda almaya kalktıgın zaman leon 50 bın tlyı buluyor.

ne leon ne astra sahibi olarak söylüyorum eğer maddi olarak sıkıntın yoksa hiç düşünmeden astra al derim. Bence leonla kıyaslanamayacak kadar kalite farkı var. Leona benzediğinede katılmıyorum bu sınıftaki her araç birbirine benziyor. o zaman leonda alfa romeo çakması diyelim bu mantıkla..

yeni yüz dediğiniz astra leon çakması allah aşkına ya yan yana koysanıza arada fark yok kelebek camına kadar aynı :)
ayıp olmasın dıye kapı kolunu aynı yere koymamıslar :)
Kesinlikle katılıyorum, Arabanın yandan ve önden duruşuna bakın Bence Opel Dizayner ları bizim "Da Silva" ya teşekkür etmiştir.. Öncesinde vardıda biz niye görmedik, Sadece Opel Astra değil, Ford Fiesta ve Ford Focus, Aynısı belli olmasın diye çok uğraşılmasına rağmen Yandan bir bakın Camların duruşuna.. Gerçekçi olmak lazım Leondan Önce yapabiliyolardı da böyle HB araba biz neden kibrit kutusu gibi, Fiestalara, Astralara binioduk..

adama inatla opel aldırcaksınız yaw :)
dostum ben arac alırken cok kararsız kaldım civic,astra,leon arasında.Leon fiyat olarak hepsinden uygun ve digerlerini aratmıcak bir araç.Emin ol astra ile leon aynı fiyatta olsa leon almaz kimse.Bu fiyatlara alabilcegin en iyi arac leondur. istedigin kadar araştır.Ayrıca o liste halinde saydıgın bircok ozellik leonda olmayabilir kagıt uzerinde aama tsi motor onları aratmaz merak etme.5lik yay takarsın al sana viraj kontrolu,3000 devirin ustune gecersin araba uzar spor mode al sana 3 farklı surus destegi başka da bi ozellik kalmamış zaten hehehehehehehhehe
kesinlikle 40 bin liraya aldığın hiç bir araç sana Leonun verdiklerini veremez.. 40 Bin liraya Fiesta Satıolar yahu Boşline yok yahu dizeli vardı onun 1.4 69 beygir hemide :D

Metin butun araclar seattan turetılmıs yada esınlenmıstır.Ozellıkle leonun rakıbı araclar leonun kopyasıdır.Bır seat forumunda leon astra karsılastırmasında astra denmesını beklemıyorsun herhalde....Benım sahsı fıkrım astradan yana ve ozellıkle kırmızısından yana olurdu.Bahsedılen servıs yada fırma sıkıntısı opelde oldugu kadar seat ve vw var hatta ustune terbıyesızlık yapanı var.Onumuzdekı haftaıcı yasal prosedur bıttıgı ıcın hukuk dısı bu durumu cozecem.Benım aracım servıs bakımlı dısarıda bır ustaya aracı goturmedım.Servıste yasadıgım ıkı sıkıntıdan dolayı dogus ıle gorustum.Bana soyledıklerı aracım garantı kapsamında olmadıgı ıcın yardımcı olamayacaklarmış.Anlayacagın sen gonlunde hangısı yatıyorsa onu al burada kımse aracında yasadıgı sıkıntıyı anlatmaz.Leonlarda kronık sorunda cok fazla 1.6 larda sanzıman patlatan,farları sureklı bugu yapan su alan,kapılardan ve iç trimlerden gelen sesler bunlar dahada cogalabılır.Son makyajlılardan sonra aractan bır cok ozellık çalındı bunlarıda almaya kalktıgın zaman leon 50 bın tlyı buluyor.
Hiç bir araç seat tan türetilmediyse Leondan Önce Neden Binemiyorduk böyle astralara, fiestalara.. Bu Seat manyaklığı değil Yanlış anlamayın; Aracımı aldığım arkadaş gitti yeni astra aldı ona sordum dedim nasıl memnunmusun banada tavsiye edermisin dediği laf şu "Macera Arama" ayrıca 6 ay kullanıp sattı zararına hemde, ben neden satmıyorum.. Burdaki insanlar niye satmıyorlar.. Hangi astranın bu kadar fanatiği var.. bu soruların cevabı seni zaten Leona götürecektir.. Hangisi olursa olsun aramızda her zaman yerin var hakkında hayırlısı olsun, Bence Astra alıp forumda kalman daha iyi olur böylelikle insigniada duyduklarımızın aynılarını ilk ağızdan astra içinde duytmuş oluruz ;)

Garantin de olsa bi kulp takarlardi merak etme dogus oto servis kadar lanet bi sservis gormedim bigun o maslaga satis bolumune aracla girricem gozlerinin onunde parcilicam arabayi millete ibret olsun

Tasarimcisinin seat a gectiginden olabilir mi ;)

ne leon ne astra sahibi olarak söylüyorum eğer maddi olarak sıkıntın yoksa hiç düşünmeden astra al derim. Bence leonla kıyaslanamayacak kadar kalite farkı var. Leona benzediğinede katılmıyorum bu sınıftaki her araç birbirine benziyor. o zaman leonda alfa romeo çakması diyelim bu mantıkla..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt