Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,4 TDI ile fazla yakmak..

Ben kendi sorunumu çözdüm, şehir içi çevreyoluna girmeden kısa mesafe gidip geldiğim için vitesi 3ten yukarıya çıkartamadığımdan kaynaklanıyor benim sorunum.

Bu aralar çevre yoluna çıktım bir kaç kere 20 - 30 km civarı yol yaptım. Bu durumda aracı sıkıştırmama rağmen yol bilgisayarındaki ortalama değerim 6 litreye düştü.

Yol bilgisayarı garajdan çıktığımda 60 kilometre gider yazıyordu ve yakıt lambam yanıyordu. Yolda lambam söndü hemen yol bilgisayarına baktım 110 kilometreye çıktı range :)

Sıkıntı zaten 6'nın altına düşmemesi bende :D

Yani şöyle diyim 110 km hızla bile gittiğimde 6'nın aşağısına inmiyor. Normalde en az 5 olması lazım yanlış mıyım?

:D

Böyle İstanbul - Kocaeli falan yaparsan, hız sabitleyici ile 90a sabitle öyle gel bir deneme için o yolu. Sonra tüketime bak.

Birde yol bilgisayarı haricinde, kendin hesaplama yap aldığın mazota göre vs.

Bakalım sonuç ne çıkacak..

:D

Böyle İstanbul - Kocaeli falan yaparsan, hız sabitleyici ile 90a sabitle öyle gel bir deneme için o yolu. Sonra tüketime bak.

Birde yol bilgisayarı haricinde, kendin hesaplama yap aldığın mazota göre vs.

Bakalım sonuç ne çıkacak..

90'la değil de 100'le denedim zaten 2 haftada bir falan uzun yolculuk yapıyorum. 100'le denediğimde de 5.6'yı gördü.

Kendim aldığım yakıta göre de hesapladım, onda da durum farklı değil :)

Bi çözüm bulacam ama bakalım ne zaman.

Benim arabada range ortalamaya göre değişmiyor ortalama 5 olsada aynı 10 olsada aynı.

Birde alt devirler kötü olduğu için sabit hızla gidemiyorum düşük devirde cruise controlle gidince cidden az yakıyor her hızda

Sıkıntı zaten 6'nın altına düşmemesi bende :D

Yani şöyle diyim 110 km hızla bile gittiğimde 6'nın aşağısına inmiyor. Normalde en az 5 olması lazım yanlış mıyım?

Onur aracınca bence bir sıkıntı var yol bilg da da olabilirki şöyle... en son 3-4 gün önce ankaraya gittim yazılım için 240 km ş içi haric fulledim 120 km hıza sabitledim yol bilg 4.9 olarak gitti düz yolda ve benim aracımda egr iptal kat ta iptal fulledim gidip geldikten sonra tam 79.5 tl mazot aldı 21 lt mazot aldı yani 480 km ş içi dahil 500 km gibi bir yol yaptım... bence bayağı bir fazla yakıyor senin aracın... kontrol ettirmende fayda var...

Onur aracınca bence bir sıkıntı var yol bilg da da olabilirki şöyle... en son 3-4 gün önce ankaraya gittim yazılım için 240 km ş içi haric fulledim 120 km hıza sabitledim yol bilg 4.9 olarak gitti düz yolda ve benim aracımda egr iptal kat ta iptal fulledim gidip geldikten sonra tam 79.5 tl mazot aldı 21 lt mazot aldı yani 480 km ş içi dahil 500 km gibi bir yol yaptım... bence bayağı bir fazla yakıyor senin aracın... kontrol ettirmende fayda var...
2 haftaya tekrar bi uzun yol denemesi yapayım, bosch dizel servisinde enjektörlere baktırcam. yetkili serviste 1 nolu enjektörde problem var, temizlettir demişlerdi.

Büyük bi problem varsa da eğer ebay'den orjinal enjektör buldum her ihtimale karşı :)

carbonclean diye bir sistem var 50000 km de bir yapılmasını uygun görüyor servisler dizeller için yaptırmadıysan 50,000 km de bir bir dene derim benim aracımın sesini bile değiştirmişti...

carbonclean diye bir sistem var 50000 km de bir yapılmasını uygun görüyor servisler dizeller için yaptırmadıysan 50,000 km de bir bir dene derim benim aracımın sesini bile değiştirmişti...

Carbonclean'ı duydum evet. Ne olduğu bi belli olsun da bişeyler yaptırcaz artık :) Sorunu bulunca buraya da yazarım

Geri
Üst Alt