Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,4 TDI ile fazla yakmak..

Filtrelerim 60,000'de değişmişti.. Bu yakıt konusundan sonra hava filtresini yağ filtresini falan komple yeniledim genede üstüne 1000 km bile yapmadım.

9,9 yol bilgisayarındaki veri, ne kadar doğru bilmiyorum.

Elime para geçtiğinde depoyu fulliyecem ve sakin kullanacam depodaki mazot bitene kadar.. Bakalım bu sefer kaç litre yakacak.

Tüketimimi buradan paylaşıcam..

Bitirene kadar uğraşmana gerek yok Birkan kardeş, bi 200 - 300 km yap tekrar fulle... Aradaki farkla anlarsın, bittiği zamanı anlayamazsın çünkü... Ben range' i 0 km yazan Transit ile 5 km daha yaptımdı...

Bende yazılım+17 jantlar 205 taban lastıkler var kutu ıcı Kn fıltre var ben gunluk normal kullanıma 5.5 oluyor cok trafıge gırersem 6.0 6.5 arasında degısyor :)

Ayrıca ıbızalarda 0 KM gıder yazdıktan sonra 100 120 km daha gıdeblıyorsunuz tecrube sabit :)

Karma 6,7 lt normal mi arkadaşlar? Kilometrinin yarısı şehiriçi yarısı otoban.

Uzunyolda 100-120 km hızla bile 5.5 litrenin aşağısına inemiyorum.

JoSepHH23 , bilgi için teşekkürler bunu deniyeceğim :)

onur23 , bence normal. Havalar soğuk falan..

Ben geçen gün arabayla İstanbul - Kocaeli / Kocaeli - İstanbul yaptım. Ortalama süratım 130 - 160 kilometre arasıydı. Yol bilgisayarına göre ortalama tüketimim 6,5 litreydi 100 kilometrede. Sen şehir içide kullanmışsın gayet normal karşılıyorum değerlerini..

JoSepHH23 , bilgi için teşekkürler bunu deniyeceğim :)

onur23 , bence normal. Havalar soğuk falan..

Ben geçen gün arabayla İstanbul - Kocaeli / Kocaeli - İstanbul yaptım. Ortalama süratım 130 - 160 kilometre arasıydı. Yol bilgisayarına göre ortalama tüketimim 6,5 litreydi 100 kilometrede. Sen şehir içide kullanmışsın gayet normal karşılıyorum değerlerini..
Teşekkürler :) Bende aynı hız değerleriyle Kocaeli - İstanbul arasını ortalama 6.5 - 7 litre ile yapıyorum.

Canımı sıkan geçen haftalarda, havada iyiyken ekonomi olsun diye 1.5 saatlik bir yolda 110 km hıza sabitleyerek denedim. Bir türlü 5.5 seviyesinin aşağısına inmedi.

Belki yol bilgisayarındandır. Dün depoyu fulledim bir de bu şekilde deneyeceğim

Teşekkürler
:) Bende aynı hız değerleriyle Kocaeli - İstanbul arasını ortalama 6.5 - 7 litre ile yapıyorum.

Canımı sıkan geçen haftalarda, havada iyiyken ekonomi olsun diye 1.5 saatlik bir yolda 110 km hıza sabitleyerek denedim. Bir türlü 5.5 seviyesinin aşağısına inmedi.

Belki yol bilgisayarındandır. Dün depoyu fulledim bir de bu şekilde deneyeceğim

hocam bende de 1.4tdi mevcut 2-3 aydır benzer durumlar mevcut,

1. havaların çok soğuk olması
2. yeterli ısınma sağlamadan yola çıkmak
3. kontrolsuz ara hızlanmaları
4. 2000-2200 devir bandında üst viteste aracı sakin kullanmak.

gibi konulara dikkat edildiğinde yakıt tüketimi normal seviyelere geliyor.

Bu sabah 35 km yol geldim yarı şehiriçi yarısı şehirdışı gibi düşünülebilir arada 6.5-8 lt gösterirken yakıt ortalaması aracımdan indiğimde 4.5 lt gösteriyordu. 2. yol bilgisayrına değerine göre yaklaşık 2000km şehiriçi dışı karışık ortalama 5.5 lt gösteriyor..

aracımı fullediğimde benzinliklerde satılan yakıt katkısı da almayı düşünüyorum. bu konuda fikrinizi alabilirim.

Aşırı soğuk havalardan dolayı motor özellikle kısa mesafelerde tam ısınamıyor ve yakış yol bigisayarında normalden 1-2 litre civarında yüksek oluyor. Bende aynı durumu yaşıyorum normalde şehir içi 5.0-5,5 vlitre yakarken bu aralar 6,0-6,5 litre civarında değişiyor. Soğuklardan dolayı sıkıntı etmeyin motoru ısıtmadan yola çıkmayın :)

Servise gösterdim. Enjektörde bi sıkıntı varmış. Pazartesi hallettircem.

3 silindirin 1.si rolantide -0.60 mmhg gözüküyordu bilgisayara bağladığımızda. 2. ve 3. 0.30'dayken. Sanırım o enjektörde bi problem varmış, pazartesi pompacıda yaptırcam. Seat keleşler servisi kocaeli pompayı tavsiye etti orda hallederler dedi. Benimki sizin verdiğiniz ortalamalardan hep 1 -1.5 litre fazla oluyordu çünkü ne yaparsam yapayım

Bende aynı konudan müzdaripim baska bır konudada aracı ılk aldıgım zaman acmıstım 2007 1.4 tdi elegansım var 3 hafta once depoyu fullemıstım,100 km sonra tekrar mazot aldım ve 23 lırada pompa attı 25 e kadar doldurttum ve 2 gun once bıttı ve yaptıgım km 529 şok olmus vazıyetteyım acıkcası...

Bende aynı konudan müzdaripim baska bır konudada aracı ılk aldıgım zaman acmıstım 2007 1.4 tdi elegansım var 3 hafta once depoyu fullemıstım,100 km sonra tekrar mazot aldım ve 23 lırada pompa attı 25 e kadar doldurttum ve 2 gun once bıttı ve yaptıgım km 529 şok olmus vazıyetteyım acıkcası...
Serviste enjektörlere bakım yaptırın dediler, sonra 2 ayrı ustaya daha gösterdim. Onlar da normal normal dediler geçiştirdiler.

Kafama taktım olayı sorunu çözcem bir şekilde.

Geri
Üst Alt