Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,4 TDI ile fazla yakmak..

Yol bilgisayarını pek takmiyim ben o halde :)

100 TL mazot aldığımdan bu yana 167 kilometre yol yapmışım ve az önce yol bilgisayarı 50 km daha gider gösteriyordu lamba yanmıştı zaten..

30 TL'lik mazot aldım ve yol bilgisayarı 250 kilometre gidebileceğimden bahsediyor :)

Dediğiniz şekilde hesaplamak daha mantıklı tabi ama öteki araçlarımda üç aşağı beş yukarı daha doğru gösteriyordu o yüzden sordum burada..

Denildiği gibi havaların soğuk olmasınında etkisi var. Bu arada keşke 3. ve 4. vitesleride kullansam bu aralar sürekli ilçe içerisinde geziyorum ve 3.vitese atacak yolu ya da trafiği bulamıyorum malesef.

Herkese cevaplar için ayrı ayrı teşekkür ederim..

Daha 3 saat önce itibari ile 20TL ile yaklasık 90KM :)

Gaz pedalına hakim olduğunuz sürece araç hizmette sınır tanımıyor :)

20 TL'ye 90 km gerçekten çok başarılı..

Ankara içi 4,9 ve 9,5 ortalamalarım var ikiside 100 küsür km'nin ortalaması.

istanbul içir yeri gelince gaz yeri gelince trafik, ibiza bir depoyla 750-850 arası yapıyor... bunun altı olursa araştırmak lazım...

bi anormallik var hatta baya bi anormallik var 9.9 lt yaktırmak için tapa gaz gitmen gerek yoksa imkansız o yakıtı yaktırman hele 100 km boyunca o ortalama yapılıyorsa tapa gazla bile zor siz enjektörlere baktırın yakıt filtresini değiştirin hava filtresini değiştirin bence çünkü 1.4 tdı sınıfının en az yakan aracıdır bu konuda bir çok rekorum var o yüzden diyorum

Filtrelerim 60,000'de değişmişti.. Bu yakıt konusundan sonra hava filtresini yağ filtresini falan komple yeniledim genede üstüne 1000 km bile yapmadım.

9,9 yol bilgisayarındaki veri, ne kadar doğru bilmiyorum.

Elime para geçtiğinde depoyu fulliyecem ve sakin kullanacam depodaki mazot bitene kadar.. Bakalım bu sefer kaç litre yakacak.

Tüketimimi buradan paylaşıcam..

Tam dolu depoyla kesin cevabı alabilirsin.Yol bilgisayarına şehiriçi trafikte güven olmuyor.

xx

1.4 tdi ibiza 50 tl mazot ile 200 km yol yapıyorum şehir içi

Karma 6,7 lt normal mi arkadaşlar? Kilometrinin yarısı şehiriçi yarısı otoban.

Uzunyolda 100-120 km hızla bile 5.5 litrenin aşağısına inemiyorum.

Geri
Üst Alt