Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon ses yalitimi.

Yaaav bırak vezirköprüymüş merkezi..Aslanım onlar imalatının merkezi...Çayda rizede üretilir ama ERZURUMda DADAŞlar tarafından tüketilir...Semaverde bizim çayda...:):)
ya bırak kardeşim semaver bizim dir puhahapuhahatama tüketen dadaşlar dır ben hayatta çayı sevmem ama semaver iyi yakarım ,ayrıca sana feda olsun dünyadaki tüm semaverler gardaşım:D:D

Arkadaşlar öncelikle yapacağım tüm işlemleri tek başlık altında toplamaya çalışacağım.

EN ÖNEMLİ DİP NOT : Bu tip işlere yatkınlığı, tecrübesi olmayan kişi ya da kişilerin; muhakkak bu işleri yapmamalarını önemle tavsiye ediyorum. Aksi halde oluşabilecek tüm olumsuzluklar, kişi ya da kişilerin kendi sorumluluğundadır.
cok güzel bi paylasım olmus hocam eline sağlık ..
bi kaç sorum olacak
1 bu yapılan bu işlemler aracın garantisi ile ilgili bi sorun yaratrmı
2 neden sadece aracın arka kısımlarına uygulama yaptınız, mesela on koltuk altları veya kapılara gerekmi duymadınız. yoksa zor mu olur diye düşündünüz
3 bu arka koltuk sökme için gereken klipleri foto ile koyabilirmisinz..

cok güzel bi paylasım olmus hocam eline sağlık ..
bi kaç sorum olacak
1 bu yapılan bu işlemler aracın garantisi ile ilgili bi sorun yaratrmı
2 neden sadece aracın arka kısımlarına uygulama yaptınız, mesela on koltuk altları veya kapılara gerekmi duymadınız. yoksa zor mu olur diye düşündünüz
3 bu arka koltuk sökme için gereken klipleri foto ile koyabilirmisinz..

öncelikle forum kuralları geregi kendinizi kısaca tanıtan bi konu acarmısınız üyelerimiz bölümünden mehmet kardeşim tşkler

arkadaşlar merhaba. iki gündür arabamla ilgileniyordum.çarşamba günü sanayide egzoz işini,kaput koruma,far parlatma,plaka boyasını,rotbalans ayarını hallettim.perşembe de ses yalıtımı yaptım bagaja.koçtaş ve tekzende bituself bulamadım.onun yerine serfleks heralde,tam hatırlayamadım muadili vardı.onu aldım.1,5-2 saate yakın zamanda bagaj içerisini yapabildim şimdilik.ama emin olun sadece bagaj içinin bile acayip faydası var.önceleri çatlamış asfaltta baya ses alıyordu,şimdi sesin %50 azaldığı kesin.thermaflex bulamadım kayseride.var ama alt tarafında yapışkanı yok.onuda temin edince gürültü hemen hemen sıfırlanır diye düşünüyorum.bagaj içi resmen davul gibi,çal çal oyna :) bukadar ince olacağını tahmın etmiyordum açıkçası.ibizaları bilmem ama leon kullanan arkadaşlara tavsiyemdir.mutlaka kullanılması gereken bir ürün.uygulaması kolay .ısıtma gereği duymadım ben.zaten yapışkanı çok kuvvetli.değdiği yere yapışıyor hemen.ziya abi ye önayak olduğu için teşşekkür ederim.ziya abi ayrıntılı resimleri eklediği için ben eklemiyorum.yapmayı planlayan arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

NOT:bagajı yaparken içerisine oturmakta fayda var.zira sürekli eğilmekten hem bel ağrısı hemde tansiyon düşebiliyor..

arkadaşlar arka koltuğun altınada yalıtım yapmak istiyorum fakat birtürlü çıkaramadım koltukları.iki başta geçmeli yerler var,onları çıkarıyorum ama ortada tellerin içine girdiği iki yer var.çekiyorum çıkmıyor.kırarım diye fala birşey de yapamdım,bıraktım.nasıl sökebilirim,yardımcı olacak arkadaş varmı.?

[MENTION=25594]Ziya[/MENTION] konunu uzmanı

arkadaşlar arka koltuğun altınada yalıtım yapmak istiyorum fakat birtürlü çıkaramadım koltukları.iki başta geçmeli yerler var,onları çıkarıyorum ama ortada tellerin içine girdiği iki yer var.çekiyorum çıkmıyor.kırarım diye fala birşey de yapamdım,bıraktım.nasıl sökebilirim,yardımcı olacak arkadaş varmı.?

Kolay olması acısından arka koltuğun arkasında birisi oturuyormuş gibi tarif edeceğim.
Önce diz kapaklarının tam arkasına kalan yerden sertce koltuğu yukarı dogru çekiyorsun. Bu işlemi hem sag kapı tarafından hem de sol kapı tarafından yapacaksın. Sonra oturduğun yer ile sırt döşemenin birleştiği noktadan; tutup yukarı doğru koltuğun geri kalan kısmını çıkartıyorsun.
Bu arada Isıtıcı kullanmadım demişsin ama kullanırsan etkili olur yedirmen acisindan. Altın kural bu çünkü.

Edit : Kelime hatası.

bende ufaktan bi denedim ama olmadı. zaten şimdi zamanım da yok zaman bulunca yapacagımm

sağol ziya abi.cuma yapmayı düşünüyorum.baktım kolay yapışıyor,birde dar ortamda saç kurutmayı çalıştırınca hamam oldu resmen.bende yapmadım ama sonradanda ısıtsam sorun olmaz heralde.koltuk altını yaparken hepsine uygularım ısı olayını.

Geri
Üst Alt