Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon TSI 125 (Remapped) vs Golf 160 TSI DSG (Stock)

2.vites DSG'de 80km/h'de vites bitiyo..bende 90'nın çok az üstünde bitiyo..
3. vites DSG'de 120 km/h'de bitiyo..bende 3. 145'de 6500 altında..
4. vites DSG'de 160km/h'de bitiyo..bende 4 vites bitmeden 190'nın üstü..geri kalana da gerek yok..

gücün değil de şanzuman oranlarının kazandığı bişi oldu..sonuç olarak da DSG de uzadı zaten görüldüğü gibi.. :D :D

2.vites DSG'de 80km/h'de vites bitiyo..bende 90'nın çok az üstünde bitiyo..
3. vites DSG'de 120 km/h'de bitiyo..bende 3. 145'de 6500 altında..
4. vites DSG'de 160km/h'de bitiyo..bende 4 vites bitmeden 190'nın üstü..geri kalana da gerek yok..

gücün değil de şanzuman oranlarının kazandığı bişi oldu..sonuç olarak da DSG de uzadı zaten görüldüğü gibi.. :D :D

şanzıman oranlarının yanında Golf TSI 'ın tren gibi olan tork eğrisi de önemli tabi...
bkz. elektrik motorları
:)

sc-turbo lu serı cok basarılı kesınlıkle,dun gece 1.4t nın 160lıgın dengı olmadıgını ama stock 120 lık bravoya gore gıdısının ıyı oldugunu gorduk,1.4 t yı kendı muadıllerı arasında denemek lazım.Aynı speclerdekı leonculara duyrulur :)

şanzıman oranlarının yanında Golf TSI 'ın tren gibi olan tork eğrisi de önemli tabi...
bkz. elektrik motorları
:)

SC'nin olması "tren gibi" yapıyo doğru ama benim tork eğrisi de 2400'den 4500'e kadar tren gibi gidiyo ve 250nm'den fazla..aradaki farkın tek açıklaması şanzuman oranları..oran farklarını yukarda yazdım zaten doğal olarak sonuç da 7 ileri DSG oluyo.. :)

SC'nin olması "tren gibi" yapıyo doğru ama benim tork eğrisi de 2400'den 4500'e kadar tren gibi gidiyo ve 250nm'den fazla..aradaki farkın tek açıklaması şanzuman oranları..oran farklarını yukarda yazdım zaten doğal olarak sonuç da 7 ileri DSG oluyo.. :)

Senin jantları ve tuning parçalarını falanda hesaba katmak lazım , ağırlık vs... golf'ü stock gördüm çünkü... 16 jant falan mı ?

Doğrudur, yazılımlı aracının güncel tork ve güç eğrisi ne şekilde bilmiyorum, yorum yapmam doğru olmaz.. 7 DSG de avantaj yaratıyor dediğin doğru.. Ama ne olursa olsun tek fark dsg demek doğru olmaz...

Doğrudur, yazılımlı aracının güncel tork ve güç eğrisi ne şekilde bilmiyorum, yorum yapmam doğru olmaz.. 7 DSG de avantaj yaratıyor dediğin doğru.. Ama ne olursa olsun tek fark dsg demek doğru olmaz...

turbosu'nun K03 olması daha düşük basınçta çalışıyo olsa da debisin yüksek olması aradaki fark için şanzuman oranlarından başka bişiye yer bırakıyo mu Utku.. :)
pistonlar vs. de farklı ama şunu diyemem düz vites olsaydı arada bu kadar fark olmazdı çünkü bilmiyorum..ama fark olucaksa da bu kadar olmayacağını tahmin etmem zor değil..

Geri
Üst Alt