Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon savurma problemi?

Ben bugün döner kavşak da gelen biri durmayınca fren yaptım ve drift yaptığımı fark ettim ve bu hiç bi araba da başıma gelmedi ! Daha önce de ufak tefek oldu ama konu açmaya gerek duymamıştım. Haklısın yol tutuşu süper, ama sadece virajda fren yapınca bu sorun oluyor diyorum ben tekrar söylüyorum sorun çözüldü...................................................

Sıfır arabaya bide ayar yapcaktık yani bilememeişiz:mad: Sorunu ortadan kaldırdınmı yani bu şekilde?

sıfır arabayla lastik basıncı ayarlamanın ne alakası var bu konuda şikayet eden ilk defa seni görüyorum tabiki iyi bir sürücüysen lastik havalarını sabit tutacak ve kontrol edeceksin sıfır aldın diye garanti kapsamında lastik basınçları girmiyo malesef..... ben 100000km devirdim leonla virajları gayet başarılı idi virajda esp devreye girdiğine çok az şahit oldum.......

O zaman benim araba da bi problem var ayrıca lastik basıncını ben söylemedim Yiğit söyledi aynı sorunu o da yaşamış, bende deneyeceğim dedim:)

O zaman benim araba da bi problem var ayrıca lastik basıncını ben söylemedim Yiğit söyledi aynı sorunu o da yaşamış, bende deneyeceğim dedim:)
bu bi sorun değil lastiklerin iyi ve hava basıncın orantılı ise leon da sorun yaşamazsın yukarıda alıntı senin 40 yanağa kadar lastiklerin hepsini 32 yapsan gene soruun yaşamazsın lastikleri eşitlemeden önceki değerlerini buraya bi yaz görelim hava basınçları nasıldı acaba? sen bir şöförsen lastik basınçlarının nelere mallolabileceğini bilmen lazım esp de bi yere kadar tutar aracı lastikler bıraktımı esp çok işe yaramaz sürat anında ve viraj içinde ani frenler her araçta tehlike arz eder leona özel bişey değildir ben golf5den sonra leona geçtim yol tutuşu golf5 ten çok daha başarılı aracı hem 35mm hem 50mm hem coilover hem orjinal yayla kullanan biri olarak leonun yol tutuşunun başarılı olduğunu söyleyebilirim elektronik fren sistemleride kısa mesafede ölüm getirir mesela ABS kısa mesafede çok tehlikelidir tutmaz aracın durmaz..... özet olarak leon virajları başarılı bir araçtır bunu çok rahatlıkla söyleyebilirim....

lastik basıncını değiştirmen sorunu çözmeyecek çünkü anlattıgın şeyi 2psi lik bir basınç azalımı kurtaramaz leonların virajda yol tutuşu iyidir diye bilirim bende.... ayrıca bir arkadaşımızın dediğide doğru başka arabayla 50 ile girdiğimiz virajlara ben sedan olan cordobayla bile 80 üzeri giriyorum sınırları zorluyoruz yani hepimiz o yüzden kıyasladıgın arabaların hiçbiri leon kadar yol tutamaz bu her koşulda her yolda geçerli hız farkını göz önüne almak gerek....

bende uzun süre leon kullandım yol tutuş konusunda sınıfında üst sıralarda yer alır. esp faktörü olabilir..

komık gelecek ama arkadasımın 2006 leonuyla benım fıesta bır aksam taksımden unkapanına ınıyoruz vırajdan sonra polıs duba koymus aynı hızlardayız frenledık leon kıcını savurdu ufak ufak ben gayet duzgun durdum lastıge verdım pek ıyı degıldı ama esp nın boyle bı durumda fayda gostermesı gerekıyormu ??

Geri
Üst Alt