Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dizel Leonmu? Benzinli Leon mu?

Kesınlıkle dizel alınır bu devirde.Ayrıca Vw bunyesınde 2.0 olmayan 1.9 tdi secenegi de var gayet verimli olan :) Kımse yanlıs anlamasım ama 1.4 125bg az yakar ıyı kacar mantıgı ıle bakıp elımım surmem gıbı gelyo,onun yerıne guzel kmli 1.9 larda var yazılımla da tsi dan cok daha ıyı kıvama gelebılıyor,mod cercevesını genısletmıyorum bile o zaman ısın rengı daha da degısık oluyor:) Evet benzınlının sesı solugu cok daha guzel ama gerek benzın fıyatları olsun gerek ıstanbul trafıgı olsun artık adam gıbı araba kullandırmaz oldu ınsanlara.İmkanlar dahılınde bundan sonra secenegım Tdi olur;)

can ikinci elde aynı paraya ismail giib bulrsan dediğin doğru. ama sana aşöyle açıklayım. 1,9 u 52000 liraya ankara ata veriyor şuan ellerinde kalanları. 40000 lira civarınada 0 tsi alabiliyorsun arada 12000 lira var. ayrıca senelik 1300 lira kadar da vergi farkıvar. sıfır alan bir kişi 1,9 aldığı zaman o aradaki farkı vergi hariç 8,6 senede diye hesapladı dün gece ben baktığımda ki vergiyide katsak aracın ekonomik ömrü dolmuş olur biz kara geçene kadar. :)

ama 1,6 tdi olsa işler ciddi şekilde değişiyor orası ayrı bir nokta.

şimdi dizel teknolojisi gelişti. eskiden bende traktor diyodum ama insan alıştıkça dizel sesi daha bi hoş geliyo . (tdi) . tek kötü yanı sogukken kaldırma anında zorladıgınızda inanılmaz kötü kazıntı yapıyo onun dısında düsük devirlerde verdiği tork hissi tartısılmaz.

can ikinci elde aynı paraya ismail giib bulrsan dediğin doğru. Ama sana aşöyle açıklayım. 1,9 u 52000 liraya ankara ata veriyor şuan ellerinde kalanları. 40000 lira civarınada 0 tsi alabiliyorsun arada 12000 lira var. Ayrıca senelik 1300 lira kadar da vergi farkıvar. Sıfır alan bir kişi 1,9 aldığı zaman o aradaki farkı vergi hariç 8,6 senede diye hesapladı dün gece ben baktığımda ki vergiyide katsak aracın ekonomik ömrü dolmuş olur biz kara geçene kadar. :)

+3.72

yada hıcbırını almayıp 1.2 motor ıbıza alırım:) yada tercıhımı 1.4 dızel bı araca cevırırım...

+3.72

yada hıcbırını almayıp 1.2 motor ıbıza alırım:) yada tercıhımı 1.4 dızel bı araca cevırırım...

valla bu konuda bok attıgımız cdti motor giriyo devreye hiç beğenmesekte astraları vs. en makul motor onda :) ki ben izitronik şanzımanı dısnda astranın konforu hosuma gitmekte okadarda kötü değil bence

valla bu konuda bok attıgımız cdti motor giriyo devreye hiç beğenmesekte astraları vs. en makul motor onda :) ki ben izitronik şanzımanı dısnda astranın konforu hosuma gitmekte okadarda kötü değil bence

o tarz markalarda kesınlıkte manuel tercıh ederım ama gecenlerde yenı polo dızel kullanım tam anlamıyla muthışşşş...

can ikinci elde aynı paraya ismail giib bulrsan dediğin doğru. ama sana aşöyle açıklayım. 1,9 u 52000 liraya ankara ata veriyor şuan ellerinde kalanları. 40000 lira civarınada 0 tsi alabiliyorsun arada 12000 lira var. ayrıca senelik 1300 lira kadar da vergi farkıvar. sıfır alan bir kişi 1,9 aldığı zaman o aradaki farkı vergi hariç 8,6 senede diye hesapladı dün gece ben baktığımda ki vergiyide katsak aracın ekonomik ömrü dolmuş olur biz kara geçene kadar. :)

Sıfır konusuna bende gırmem cunku cok malıyetlı olyo o konuda haklısın,ıkıncı el alırım dedıgım gıbı,ki 40k cıvarında tsi alcagıma ıkıncı elde gzl 1.9 tdi lar var yıne yenı kasada,ıllakı eskı kasa da olması gerekmıyo,Vw bunyesınden cıkmıcak olursak PD130 Boralar var cok guzel fıyatlara yıne.Bulunması daha kolay olan modellerı yazıyorum ozellıkle.Arkadasım 40k ya İbiza cupra aldıgında 38bındeydı ve o donemde heralde b benzınlıyle kıyaslandıgında o fıyatlara tırt benzınlı alcagına ıkıncı elde daha ıyı b dızele bınmıs oldu.Benım kıyaslamam daha cok ıkıncı el alma konusunda anlıcagın

http://www.sahibinden.com/fiyat_dus...l_orjinal-82WQQaXQQ18259252WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/sahibinde...en_dolusu-36WQQaXQQ21513788WQQpXQQdisplayitem
Ornek olarak da bunlara bakabılırsınız

Geri
Üst Alt