Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip Tuning ???

netde sebil dağıtılan kopya yazılımların ben inceledim bazılarının turbo değerleri bazılarının tork limitörleri bazılarının enjektör değerleri çoooook fazla derecede abartılmış...

misal turbo 1.14 ise ve siz bunu 2.30 yaparsanız turbo ne kadar sıfır da olsa patlar...
turbo değeri genel olarak 0.10-0.30 arasında açılır çok çok özel bir yazılım olacaksa 0.40 lar zorlanır...

1.8T lerde en fazla %50 değer verebilirim ancak daha üstüne ben girmem...tutupda bu değeri %100 yaparsan patlaması kaçınılmaz.

söz konusu yer daha öncede piston çıkardı...dosyanın içini bilmiyor görmüyor sadece okuyor yazıyor...bu yüzden de ne yaptığını ne olacağını bilmiyor bilmeden ezbere iş yapıyor
Yazılımı kopyalarken, Immobilizer falan sorun olmuyo yani tek sorun Turbo basıncı mı?

---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

Ya da Turbo'ya fazla basınç basma durumunda Limp Mode'a geçmiyomu araba?

---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

diğer taraftan önemli olan şudur....2 araç var aynı marka aynı model ancak km leri farklı.
bakımları farklı...

2 araca da aynı değerler verilmez....verirsin sorun yaşarsın...bu yüzden olmaz.
bu yüzden 2 aracada aynı dosya kullanılmaz...kullanırsın sorun yaşarsın

bu yüzden yazılım her araca özel olmalı...
Custom yapılmayanların hepsi aynı yazılım. KM, bakım durum ne olursa olsun..

Yazılımı kopyalarken, Immobilizer falan sorun olmuyo yani tek sorun Turbo basıncı mı?

---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

Ya da Turbo'ya fazla basınç basma durumunda Limp Mode'a geçmiyomu araba?

---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

Custom yapılmayanların hepsi aynı yazılım. KM, bakım durum ne olursa olsun..

yazılım kısmen okunduysa immo sorun olmuyor ancak komple yazılım atılırsa sorun olur

yazılımlar aynı değil
bir çok farklı firmanın ve kişinin yazılımlarını inceledim herkesin yöntemi farklı

bazıları sadece enjektörleri açarak güç almış bazıları tork limitörünü açarak...

Arkadaşlar yazılım yapılmış 1.4 TDI motorun yağ değişim km.si düşer mi? Ben 8.000de değiştiriyordum ama yazılım yapıldı daha erken mi değiştirmem gerekiyor?

Arkadaşlar yazılım yapılmış 1.4 TDI motorun yağ değişim km.si düşer mi? Ben 8.000de değiştiriyordum ama yazılım yapıldı daha erken mi değiştirmem gerekiyor?

düşmez ancak siz 8 bin de değiştirmeye devam edin. motor ve turbo için en doğru olanı yapıyorsunuz

düşmez ancak siz 8 bin de değiştirmeye devam edin. motor ve turbo için en doğru olanı yapıyorsunuz

Cevabınız için çok teşekkürler. 10w-40 yağ koyuyorum ben. Bir markanın özellikle vw tdi motorları için ürettiği 5w-40 turbo diesel yağı var acaba onu koysam daha mı iyi olur turbo ve motor için? ya da turbo diesel değil de herhangi bir 5w-40 koysam 10w-40a göre avantajı ne olur?

arkadaşlar 2.0tdi leonuma yazılım yaptıralı 30bim km oldu hiçbir sorunla karşılaşmadım, yakıt tüketimim biraz düştü.

Arkadaşlar ben de Ankarada custom yazılım yaptırdım. Yaptırdığım arkadaş teknik destek bakımından çok ilgili ve konusunda da çok bilgili. Yazılımı başka insanlar gibi (ondan önce sözde garantili ve bir ton 1.4 TSI referanslı başka bir yerde yazılım yaptırmıştım hüsranla sonuçlanan) gizli odalarda değil direkmen karşınızda yapıyor. Yükledikten sonra vagcom'dan değerlere hem kendisi bakıyor hem size anlatıp neyin önemli neyim önemsiz olduğunu anlatıyor. Ben 4 gün 1-2 saat takıldım yanında, yazılımın bütün inceliklerini öğrendim;)

Sonuca gelecek olursak; şirketteki arkadaşımın arabasıyla (1.4 T-jet 150 hp) sık sık kapışırdık ve arkadaş yazılımdan önce benden sırasıyla 1,2,3,4 ve 5 boy açılırken şimdi en fazla 1.5 boy açılabildi, hatta vites değişimlerinde 1 boya kadar indirdim arayı:) bence güzel oldu Fiyat olarak ucuz değil; revo, superchips eşdeğerinde para alıyor ama verdiği teknik destek ve ilgiye değer diyorum. Arkadaş şehir dışına da sık çıkıyor, istanbula çok fazla gidiyor yarışlar dolayısıyla. Yazılım düşünen arkadaşlara pm'den bilgilerini atabilirim. tavsiye ediyorum.

Geri
Üst Alt