Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip Tuning ???

hayırlı olsun,güzel değerler..maliyet ne kadar oldu? bu chip konusu her açıldığında,ben de yaptırayım diyorum,sonra vazgeçiyorum..

arkadaşlar artık benimde rodaj sürem doldu aracım 6k da.. chip işine al atacagım 1.4 TSI özellikle ve ozellikle makyajlı kasaya chip attıran varmı?

patron 10binden sonra bende yaptıracam sen önden git bişey olursa bana haber ver :D:D

Arkadaşlar ORJİNAL yazılım ne kadara mal oluyor bilginiz var mı? 1.4 tdi 75hp için.

Bir de sadece yazılımla kaç +hp ve kaç +nm kazanır motor?

araç 95hp-100hp arası çıkabilir...

100 liraya 300 liraya 500 liraya 700 liraya 1000 liraya hatta 3000 liraya yapan yerler var tercih sizin...sadece kopya yazılım olmasın aracınıza özel olsun...buna dikkat edin

arkadaşlar artık benimde rodaj sürem doldu aracım 6k da.. chip işine al atacagım 1.4 TSI özellikle ve ozellikle makyajlı kasaya chip attıran varmı?

patron 10binden sonra bende yaptıracam sen önden git bişey olursa bana haber ver :D:D

rodaj süresini neden beklediniz anlamadım ...

en düşük km de yazılım yapılan araç 557km idi...en yüksek 236 bin...bu işin km si yok...

geçen ay 1500km de golf 6 1.4 tsi 12hhp yapıldı...

rodaj neden gereksiz Cemal bey. ??

rodaj ne için gerekli ve neleri alıştırıyor aslında önce buna bakmak lazım.

ilk başlarda devirli kullanıp pistonların dolayısıyla segmanların alıştırma aşamasını geçtikten sonra aracın tadını çıkartacaksınz
bu süre ne kadardır...?? bana göre 200-300km...hadi bilemediniz 500km...ama ondan sonrası yok...

ayrıca diğer bir konu da ilk bakım süresi...şimdi ilk bakıma 15 bin hatta 25-30 binde çağırıyorlar
bence bu yanlış...çünkü ilk yağ 2-3 bin de değişmesi lazım
neticede ilk yağ. motor içinde dökülmeler olacak bunu atmak lazım.

eskiden hatırlayan varsa bilir...araçların yağları 2-3 bin de değişirdi...
şimdi teknoloji gelişti 10 binde 30 bin km de değişen yağlar var ancak motor sağlığı ve turbo sağlığı için 10 bini geçirmeyin...
bu da benim tavsiyem...

piyasadaki motor yağları eskiden kullanılan yağlarla bir değil ama bildiğim kadarıyla, bunun etkisi olamaz mı. ??

tabi ki bir değil

ama ben 15 bin de 30 binde yağ değiştirmem

10 bin km ya buldu yada bulmadı...7-8 bin de değiştirdim
zarar mı ettim ? hayır
motoru korudum turboyu korudum

bu ilk yağ değişim süresi için tavsiyenize uyacağım mantıklı geldi bana da. ama sonrasında 15binde 1 yağı değiştirmek bence normal gibi. yağ konusunda Cezmi abi çok daha bilgili yıllardır bu konunun içinde. çıkan yağın viskozite değerleri koruma faktörünü aşıyor pozisyonunda ise bence km olarak daha kısa mesafe gitmeli bunda hemfikirim. durduk yerde üst limit 15bin olan bir değeri servisin vermesi de çok doğru olmaz, muhakkak bir tolerans vardır, 15bin doldu hop motoru eline al değerini hiç bir teknoloji kabul edemez. yani yağı 20bin kullansan üst limite anca yaklaşırsın ama bunu yapmak da istemem. Cezmi abi yorumu görünce zaten yazacaktır konuya.

Geri
Üst Alt