Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip Tuning ???

20 gün kadar önce mevcut beyine dokunmadan, by-pass ederek çalışan hazır ürünlerden birisini araca uygulattık. aracın yürümesinde belirgin bir değişim söz konusu ve herhangi bir sorun yaşamadık.

test sürüşünü uzun yolda yaptım. elde ettiğim yakıt tüketimi değeri %4 daha avantajlı bir değer. ancak muhtemelen bu değer daha da üst seviyelerde olacak çünkü daha önce deneme yaptığım koşullara göre daha zorlu bir koşulda gerçekleştirdim bu testi. aşağıda stok hali ve uygulamalı halinin test koşullarındaki durumlarını tek tek yazayım siz karar verin.

sabit hız stok 90 chip 100
yük durumu stok - chip 60 kg fazla
yol şartları stok - chip daha engebeli bir güzergah
bakım durumu stok yeni yapılmış chip değişim gelmiş (değişimler 15000 km'de bir)

Arkadaşlar ben de Ankarada custom yazılım yaptırdım. Yaptırdığım arkadaş teknik destek bakımından çok ilgili ve konusunda da çok bilgili. Yazılımı başka insanlar gibi (ondan önce sözde garantili ve bir ton 1.4 TSI referanslı başka bir yerde yazılım yaptırmıştım hüsranla sonuçlanan) gizli odalarda değil direkmen karşınızda yapıyor. Yükledikten sonra vagcom'dan değerlere hem kendisi bakıyor hem size anlatıp neyin önemli neyim önemsiz olduğunu anlatıyor. Ben 4 gün 1-2 saat takıldım yanında, yazılımın bütün inceliklerini öğrendim;)

Sonuca gelecek olursak; şirketteki arkadaşımın arabasıyla (1.4 T-jet 150 hp) sık sık kapışırdık ve arkadaş yazılımdan önce benden sırasıyla 1,2,3,4 ve 5 boy açılırken şimdi en fazla 1.5 boy açılabildi, hatta vites değişimlerinde 1 boya kadar indirdim arayı:) bence güzel oldu Fiyat olarak ucuz değil; revo, superchips eşdeğerinde para alıyor ama verdiği teknik destek ve ilgiye değer diyorum. Arkadaş şehir dışına da sık çıkıyor, istanbula çok fazla gidiyor yarışlar dolayısıyla. Yazılım düşünen arkadaşlara pm'den bilgilerini atabilirim. tavsiye ediyorum.

hayırlı olsun ibrahim kardeş
umarım herşey istediğin gibi olmuştur...

golf 6 1.4 tsi 122hp dsg...bu aracı daha yeni yazdım...
müsait bir zaman kaldıralım mı ???

aradaki farkı görmek açısından....

ancak araç şuan serviste ufak tefek kaporta boya işi var..10 gün sonra çıkacak...

ne dersin ??

bahsettiğin konu yüzünden ben çok sıkıntı çektim...web sayfamda da yazdım...ancak seninde belirttiğin gibi..kimse yazılımcı firmanın adını zikretmiyor tam tersi uygulayıcı firmayı muhatap alıyor...bu yüzden daha fazla adımıza zarar gelmemesi için i bu araçlarada artık kendimiz yazılım hazırlıyoruz...

Allaha çok şükür yaptığımız işler ortada...kimseyi mağdur etmedik...

başka bir forumda yazıyor...
3 bin lira para verdiği halde...aldığı 15-20hp den memnun kalmadığı halde ne parasını iade alamadığı ne de beygirleri alamadığı halde...nedense kimse bir şey demiyor :)

Biz memnun kalmayan müşterimizin parasını kuruşuna kadar geri ödedik..ve yaptığımız işin arkasında durduk...

araçları kaldırmayı sabırsızlıkla bekliyorum...

20 gün kadar önce mevcut beyine dokunmadan, by-pass ederek çalışan hazır ürünlerden birisini araca uygulattık. aracın yürümesinde belirgin bir değişim söz konusu ve herhangi bir sorun yaşamadık.

test sürüşünü uzun yolda yaptım. elde ettiğim yakıt tüketimi değeri %4 daha avantajlı bir değer. ancak muhtemelen bu değer daha da üst seviyelerde olacak çünkü daha önce deneme yaptığım koşullara göre daha zorlu bir koşulda gerçekleştirdim bu testi. aşağıda stok hali ve uygulamalı halinin test koşullarındaki durumlarını tek tek yazayım siz karar verin.

sabit hız stok 90 chip 100
yük durumu stok - chip 60 kg fazla
yol şartları stok - chip daha engebeli bir güzergah
bakım durumu stok yeni yapılmış chip değişim gelmiş (değişimler 15000 km'de bir)

bahadır kardeşim...hayırlı olsun...inşallah istediğin gibi olur...

hayırlı olsun ibrahim kardeş
umarım herşey istediğin gibi olmuştur...

golf 6 1.4 tsi 122hp dsg...bu aracı daha yeni yazdım...
müsait bir zaman kaldıralım mı ???

aradaki farkı görmek açısından....

ancak araç şuan serviste ufak tefek kaporta boya işi var..10 gün sonra çıkacak...

ne dersin ??

bahsettiğin konu yüzünden ben çok sıkıntı çektim...web sayfamda da yazdım...ancak seninde belirttiğin gibi..kimse yazılımcı firmanın adını zikretmiyor tam tersi uygulayıcı firmayı muhatap alıyor...bu yüzden daha fazla adımıza zarar gelmemesi için i bu araçlarada artık kendimiz yazılım hazırlıyoruz...

Allaha çok şükür yaptığımız işler ortada...kimseyi mağdur etmedik...

başka bir forumda yazıyor...
3 bin lira para verdiği halde...aldığı 15-20hp den memnun kalmadığı halde ne parasını iade alamadığı ne de beygirleri alamadığı halde...nedense kimse bir şey demiyor :)

Biz memnun kalmayan müşterimizin parasını kuruşuna kadar geri ödedik..ve yaptığımız işin arkasında durduk...

araçları kaldırmayı sabırsızlıkla bekliyorum...

Merhaba Cemal Bey,
Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
Cemal Bey, müşteri memnuniyeti sırf yazılımla da olmuyor. Ben size yazılım yaptırdığımda tek başıma bir odada 2 saat bekledim. Sonra attınız yazılımı, beraber bir tur attık ve eyvallah...
Teknik destek ve bilgi olarak sizden çok bir bilgi alamadım daha da ötesi yanlış bilgi aldım. aracınızı 1.1 bara çıkardık demiştiniz ki zaten imkansızmış. Benim araçtaki turbonun siz desenizde o kadar basıncı üretmesi imkansızmış.
Ben loglarda kendi gözümle gördüm 0.9 barı bile basarken zorlanıyor. westgate hortumunu sökünce dahi maksimum peak 1.1 bar oluyor 2900 devir civarında sadece, 1.1 barda aracı yürütmek hem imkansız hem normal bir uygulama değil.

Tamam paramı sorunsuz sıkıntısız geri verdiniz, sözünüzün arkasında durdunuz ama hizmet kaliteniz beni hiç memnun etmedi. O günkü yazılımınız zaten işe yaramadı; zaten sizde şikayetçiymişsiniz yazılım kaynağınızı değiştirmişsiniz, sevindim.

dsg şanzuman değil de manuel şanzumanlı bir araçta deneriz. Aradaki farkı beraber görürüz. Umarım sizde istediğiniz kalitede bir yazılım kaynağına kavuşmuşsunuzdur. Sizinde yeni yazılımlarınız hayırlı olsun.

bu arada dün gece çevre yolunda bir arkadaşın seatıyla deneme yaptık biz (stock) 4, 5 boy rahat açtım arayı size referans olması açısından. 2. ve 3. visteden başlayarak birkaç deneme yaptık.
bir de eskiden yaptığınız TSI'lara geri dönüş yaptınız mı konuyla ilgili, yeni yazılımı yükleyeceksiniz sanırım onlara?

2 saat beklememeniz için sitemizde belirttiğimiz gibi önceden randevu alırsanız o gün o saat sadece sizinle ilgilenirdik. Ancak o gün o saat de bir aracımız daha vardı bu yüzden sizi biraz bekletmek zorunda kaldık.

Bunun için ayrıca özür dilerim… :(

Yalnız , beklediğiniz oda...müşteri bekleme odası...yani tecrit odası falan değil...hani yazmışsınız...ben bir odada 2 saat beklettiler diye ....
ayakta kalmamız için size oturacak yer gösterdik...ama sanırım iyi yapmadık ...yani bunu bile bu şekilde belirtmeniz şaşırtıcı...

2 günlük bir kaporta boya için bahsettiğim araç serviste 10 gün kalacak. Ama nedense kimse şikayet etmiyor…bunu anlamakta zorlanıyorum…siz 2 saat bekledim diye şikayetçisiniz. oysa iş süresi için her zaman söylüyoruz 1 saatden önce bitmez 2-3 saat sürer...sanki ben size 10dk da bitecek dedim de sizi 2 saat beklettim :)

1,1 barın imkansız olduğunu Ümit mi söyledi ?? Daha önce yaptığımız Passat 2.0 TFSI 200hp araçta Vag-com Log kaydında…1.6 barı aldık desem…daha sonrada 1.3 bar da bıraktığımızı söylesem ??? acaba inanırmısınız...müşterinin numarasını vereyim kendiniz sorun....

Ben bayiliğini yaptığım firmadan yada yazılımlarından şikayetçi değilim. Sanırım yanlış anladınız. Müşteri memnuniyetsizliğinden olayı bayiliğini yaptığım yazılımcı firmaya ait %10 luk bir yazılım iptali olunca haliyle bende kendi adımı düşünmek zorundayım. Bayiliğini yağtığım yazılımcı firma ile çalıştığım süre zarfından yapmış olduğum 40 civarında kendi yazılımlarımdan dolayı 1 tane bile memnuniyetsizlik yada iptal olmadı…bunu da belirtmek isterim…

Bakın siz bile…yazılımca firmaya bir serzenişte bir şikayette bulunmadınız. Oysa burada benden çok yazılımcı firma sorumlu.

Şikayeti olan her araçla ilgileniriz gerekeni yaparız. Keşke sizde bize bu fırsatı vermiş olsaydınız. Yazılım atıldıktan 2-3 gün sonra iptal istediniz. Bizde itiraz etmeden isteğinizi kabul ettik. Diğer TSI larda sorun olsaydı yada iptal olsaydı emin olun ya web sayfamda belirtirdim yada sorunlu araçlarla ilgilenir gereğini yapardım…

Diğer araçlarda kendi yazılımlarımızı hazırladığımız gibi gerekli ciaz ve yazılımları temin ederek TSI grubunda da artık kendimiz yazılım hazırlıyoruz .

Bizim memnuniyetsizlik taahhüdümüz 1 hafta olsa da …3 ay sonra bile müşterim ben memnun değilim dediği anda yazılımı iptal edip parasını kuruşuna kadar ödedim. Diğer taraftan aradan 9 ay geçen süre sonunda arkadaşın aracına ne vaat edilen beygirler verildi ne de 3 bin lira parası iade edildi. Sürekli yok Almanya’dan yazılım gelecek yok cihaz gelecek yok mühendis gelecek diye arkadaşı oyaladılar…

Sizin durumunuz ? kısa sürede yazılımı iptal ettik paranızı iade ettik…bize yazılımı düzeltme şansı bile vermediniz…

Neyse daha fazla bu konuya yazmak istemiyorum...hem topic konusunun dışına çıkmış olacağız...hem gereksiz yere aramızdaki konuyla meşgul edeceğiz...özelden yada telefondan görüşebiliriz...

yazılımınız tekrar hayırlı olsun…kazasız belasız sürün aracınızı...

Araçları kaldırmak için gerçekten sabırsızlanıyorum…

DSG de olur Manuel de olur …benim için fark etmez…

2 saat beklememeniz için sitemizde belirttiğimiz gibi önceden randevu alırsanız o gün o saat sadece sizinle ilgilenirdik. Ancak o gün o saat de bir aracımız daha vardı bu yüzden sizi biraz bekletmek zorunda kaldık.

Bunun için ayrıca özür dilerim… :(

Yalnız , beklediğiniz oda...müşteri bekleme odası...yani tecrit odası falan değil...hani yazmışsınız...ben bir odada 2 saat beklettiler diye ....
ayakta kalmamız için size oturacak yer gösterdik...ama sanırım iyi yapmadık ...yani bunu bile bu şekilde belirtmeniz şaşırtıcı...

2 günlük bir kaporta boya için bahsettiğim araç serviste 10 gün kalacak. Ama nedense kimse şikayet etmiyor…bunu anlamakta zorlanıyorum…siz 2 saat bekledim diye şikayetçisiniz. oysa iş süresi için her zaman söylüyoruz 1 saatden önce bitmez 2-3 saat sürer...sanki ben size 10dk da bitecek dedim de sizi 2 saat beklettim :)

1,1 barın imkansız olduğunu Ümit mi söyledi ?? Daha önce yaptığımız Passat 2.0 TFSI 200hp araçta Vag-com Log kaydında…1.6 barı aldık desem…daha sonrada 1.3 bar da bıraktığımızı söylesem ??? acaba inanırmısınız...müşterinin numarasını vereyim kendiniz sorun....

Ben bayiliğini yaptığım firmadan yada yazılımlarından şikayetçi değilim. Sanırım yanlış anladınız. Müşteri memnuniyetsizliğinden olayı bayiliğini yaptığım yazılımcı firmaya ait %10 luk bir yazılım iptali olunca haliyle bende kendi adımı düşünmek zorundayım. Bayiliğini yağtığım yazılımcı firma ile çalıştığım süre zarfından yapmış olduğum 40 civarında kendi yazılımlarımdan dolayı 1 tane bile memnuniyetsizlik yada iptal olmadı…bunu da belirtmek isterim…

Bakın siz bile…yazılımca firmaya bir serzenişte bir şikayette bulunmadınız. Oysa burada benden çok yazılımcı firma sorumlu.

Şikayeti olan her araçla ilgileniriz gerekeni yaparız. Keşke sizde bize bu fırsatı vermiş olsaydınız. Yazılım atıldıktan 2-3 gün sonra iptal istediniz. Bizde itiraz etmeden isteğinizi kabul ettik. Diğer TSI larda sorun olsaydı yada iptal olsaydı emin olun ya web sayfamda belirtirdim yada sorunlu araçlarla ilgilenir gereğini yapardım…

Diğer araçlarda kendi yazılımlarımızı hazırladığımız gibi gerekli ciaz ve yazılımları temin ederek TSI grubunda da artık kendimiz yazılım hazırlıyoruz .

Bizim memnuniyetsizlik taahhüdümüz 1 hafta olsa da …3 ay sonra bile müşterim ben memnun değilim dediği anda yazılımı iptal edip parasını kuruşuna kadar ödedim. Diğer taraftan aradan 9 ay geçen süre sonunda arkadaşın aracına ne vaat edilen beygirler verildi ne de 3 bin lira parası iade edildi. Sürekli yok Almanya’dan yazılım gelecek yok cihaz gelecek yok mühendis gelecek diye arkadaşı oyaladılar…

Sizin durumunuz ? kısa sürede yazılımı iptal ettik paranızı iade ettik…bize yazılımı düzeltme şansı bile vermediniz…

Neyse daha fazla bu konuya yazmak istemiyorum...hem topic konusunun dışına çıkmış olacağız...hem gereksiz yere aramızdaki konuyla meşgul edeceğiz...özelden yada telefondan görüşebiliriz...

yazılımınız tekrar hayırlı olsun…kazasız belasız sürün aracınızı...

Araçları kaldırmak için gerçekten sabırsızlanıyorum…

DSG de olur Manuel de olur …benim için fark etmez…

hocam bu kadar sabırsızlanmanızın arkasında yatan duygudan ve söyleyiş biçiminizden iyi bir niyet sezemiyorum.
benim amacım size referans olabilmekti sadece, ama kendinize başka referans bulursunuz artık.
benim aracım 2.0 TFSI değil 1.4 TSI.
Ben 2.0 TFSI'dan 1.6 bar alınması imkansız gibi bir tabir kullanmadım. 1.4 TSI için konuştum bilmiyorum benim aracı 2.0 TFSI diye mi yaptınız acaba?
1.4 TSI turbosuyla aracı 1.1 barda yürüttüğünüzü iddia ediyorsanız devam edin...
evet oturacak yer gösterdiniz, sizi bir daha 2 saat göremedim. buradaki mevzu bekletmek değil misafir ağırlayış biçiminiz; tabi herkesin misafirperverliği farklı.
Ben direkmen ekranı benim karşımda yazılım yapan insan da gördüm, sağolsun ilgilendi, canımı sıkmadı,şeffaflığıyla bana güven verdi.
yazılımdan sonra yolda vagcom loglarını beraber aldık, aracı kendisi de sürdü ben de sürdüm. Logları inceleyip revize yazılımı da yükledik...
Ben de ne yaptığımızı, nerde olduğumuzu anladım, bilgi sahibi oldum...
Ayrıca yazılımı ben hazırlıyorum demiştiniz, sonrasında da Mehmet beyin yazılımını deneyelim deyince zaten mehmet bey hazırlıyor demiştiniz?
Neyse ben de artık yazmıyorum.
Siz de umarım en kısa zaman eski yaptığınız TSI'lara bir revizyon yazılım atarsınız.

hocam bu kadar sabırsızlanmanızın arkasında yatan duygudan ve söyleyiş biçiminizden iyi bir niyet sezemiyorum.
benim amacım size referans olabilmekti sadece, ama kendinize başka referans bulursunuz artık.
benim aracım 2.0 TFSI değil 1.4 TSI.
Ben 2.0 TFSI'dan 1.6 bar alınması imkansız gibi bir tabir kullanmadım. 1.4 TSI için konuştum bilmiyorum benim aracı 2.0 TFSI diye mi yaptınız acaba?
1.4 TSI turbosuyla aracı 1.1 barda yürüttüğünüzü iddia ediyorsanız devam edin...
evet oturacak yer gösterdiniz, sizi bir daha 2 saat göremedim. buradaki mevzu bekletmek değil misafir ağırlayış biçiminiz; tabi herkesin misafirperverliği farklı.
Ben direkmen ekranı benim karşımda yazılım yapan insanlarda gördüm, sağolsunlar ilgilendiler, canımızı sıkmadılar,şeffaflıklarıyla bana güven verdiler.
Ayrıca yazılımı ben hazırlıyorum demiştiniz, sonrasında da Mehmet beyin yazılımını deneyelim deyince zaten mehmet bey hazırlıyor demiştiniz?
Neyse ben de artık yazmıyorum.
Siz de umarım en kısa zaman eski yaptığınız TSI'lara bir revizyon yazılım atarsınız.

niyetım sadece benim yazılımım ile sizin yazılımınızı karşılaştırmak başka bir şey yok...
iyi yönde referans olabilmeniz için memnun kalmış olmanız gerekir...diğer türlü olumsuz referans olursunuz..
aracınızınz ne olduğunu biliyorum...aynısını o araçlarada söylüyorlardı...biz tam aksi olduğunu ispat ettik.
yazılım konusunu daha önce de söyledim bir yanlış anlama var...
şikayetci olan var elbette yeni yazılım yükleriz...

niyetım sadece benim yazılımım ile sizin yazılımınızı karşılaştırmak başka bir şey yok...
iyi yönde referans olabilmeniz için memnun kalmış olmanız gerekir...diğer türlü olumsuz referans olursunuz..
aracınızınz ne olduğunu biliyorum...aynısını o araçlarada söylüyorlardı...biz tam aksi olduğunu ispat ettik.
yazılım konusunu daha önce de söyledim bir yanlış anlama var...
şikayetci olan var elbette yeni yazılım yükleriz...

tam aksini derken? 1.1 bar ile 1.4 TSI yürütebiliyorum, aracı bu basınçta tutabiliyorum mu diyorsunuz?

beyler sorunları ozelden paylasın baska sıtelerde reklam yapmayın dıyıp konuyu ıkı dakkada kıtlerler daha fazla uzamasın .

Geri
Üst Alt