Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon ne kadar benzin-mazot yakiyor????

Ayrı konu açacaktım buraya da yazmış olayım. 225 tabanlı 17 inç lastiklerle İstanbul'da, şehir içinde, Bostancı-Sarıyer arası köprü ve E5 trafikleri dahil olmak üzere, 90'ın üzerine çıkmadan, klima açık şekilde 880 km yol gittim. Araba DSG şanzımanlı. Mazot önce çişimi yapayım sonra pompaya döner alırım diye arabayı parkettiğim benzinlikte bitti. :) Yakıt ortalaması 7 litre civarındaydı ancak gittiğim yol şehir içinde muazzam bir değer bence.

Yol bilgisayarı range'i 0 gösterdikten sonra 80 km gitti şehir içinde. Denemeye korkan olduysa bu da cevabı :) Bir daha böyle bir deneme yapmayacağım ama. Enjektörler o kadar da ucuz değil nitekim :D

Ayrı konu açacaktım buraya da yazmış olayım. 225 tabanlı 17 inç lastiklerle İstanbul'da, şehir içinde, Bostancı-Sarıyer arası köprü ve E5 trafikleri dahil olmak üzere, 90'ın üzerine çıkmadan, klima açık şekilde 880 km yol gittim. Araba DSG şanzımanlı. Mazot önce çişimi yapayım sonra pompaya döner alırım diye arabayı parkettiğim benzinlikte bitti. :) Yakıt ortalaması 7 litre civarındaydı ancak gittiğim yol şehir içinde muazzam bir değer bence.

Yol bilgisayarı range'i 0 gösterdikten sonra 80 km gitti şehir içinde. Denemeye korkan olduysa bu da cevabı :) Bir daha böyle bir deneme yapmayacağım ama. Enjektörler o kadar da ucuz değil nitekim :D
İyi cesaret walla, ben range 10 u görünce korkuyorum yolda kalırsam diye hemen gidip alıyorum.

Bugün kırıkkaleye gittim, giderken sabah trafiği 110 civarı hız ile 5.8, dönüşte klima açık 90 civarı hız gene 5.8 ile geldim.

Dün ben de Kırıkkale'ye geldim. Memleketim, özlemişim. Sakarya Parkshop'u biraz geçtikten sonra uykumu açmak için biraz(?!) bastım. 300 km kadar 180'in altına düşmeden geldim. 180-199 şeklinde 6.4 ortalama ile Kırıkkale'ye indim. Basmaya başlamadan önce ise hızım 120'ye sabitliydi. Işık şu an doğal olarak yanıyor. Ama o haliyle bile 800 km yol gitmiş olacağım. Maşallah deyim de nazar değmesin :D

range 0 gösterdikten sonra 80 km? araçta ışık yaktıktan sonra 7 litre benzin kalıyor araçta ve range 60 gösteriyor benim araçta bu da demektir ki ortalamam 7 olursa range sıfırdan sonra taş çatlasa gideceğim yol 40 ı geçmez. iyi cesaret denemişsiniz ama bir hatanız var gibi geldi.

range 0 gösterdikten sonra 80 km? araçta ışık yaktıktan sonra 7 litre benzin kalıyor araçta ve range 60 gösteriyor benim araçta bu da demektir ki ortalamam 7 olursa range sıfırdan sonra taş çatlasa gideceğim yol 40 ı geçmez. iyi cesaret denemişsiniz ama bir hatanız var gibi geldi.

800 km civarında ışık yandı. İstanbul'da yolda kalmaktan bir yandan da korktuğum için ne kadar gittiğimi sürekli kontrol ettim. Mazot bitip de benzinlikteki pompaya dahi gidemediğim haliyle 56 lt mazot aldı araba. Yedek depo falan var mı bilmiyorum ama pompa atınca daha fazlasını koydurtmadım.

Böyle yolu gitmek 90 km/s'i geçmeden cruise control kullanmadan ancak mümkün olabiliyor. Cruise control hızı aynı rakamda tutabilmek için zırt pırt gaz verirken ben ayağımın ucuyla ufak ufak dokunuşlar yaptım. Zaten 90'la gidildiğinde gördüğüm ortalama 4 litrenin altına iniyor. O yüzden de denemeye cesaret edebildim.

800 km civarında ışık yandı. İstanbul'da yolda kalmaktan bir yandan da korktuğum için ne kadar gittiğimi sürekli kontrol ettim. Mazot bitip de benzinlikteki pompaya dahi gidemediğim haliyle 56 lt mazot aldı araba. Yedek depo falan var mı bilmiyorum ama pompa atınca daha fazlasını koydurtmadım.

Böyle yolu gitmek 90 km/s'i geçmeden cruise control kullanmadan ancak mümkün olabiliyor. Cruise control hızı aynı rakamda tutabilmek için zırt pırt gaz verirken ben ayağımın ucuyla ufak ufak dokunuşlar yaptım. Zaten 90'la gidildiğinde gördüğüm ortalama 4 litrenin altına iniyor. O yüzden de denemeye cesaret edebildim.
Range 0 gösterdikten sonra mı 80 km yoksa ışık yandıktan sonra mı 80 km? Işık yandıktan sonraysa normal denebilir, hele ki e5 te falan yapıldıysa. Kimiferhatında söylediği gibi ışık yandığında eğer 7 litre yakıt kalıyorsa depoda 80 km gayet yapılabilir görünüyor. Ben 60 falan yaptım ama daha fazla zorlamamıştım.

valla onu bilmiyorum tam olarak ya:confused:
bende sordum servise,güncel yeni yazılım vardı onu attık dediler...

1.4 TSI ile şehir içi 8.5 LT civarı, şehir dışı 8-8.5 LT arası yakıyorum. 140 - 190 arası değişiyor şehir dışı haliyle orada da tasarruf yapamıyorum.

Zaten profil fotosunda da görüleceği üzere şehir içi 6.7 yi görünce heyecanlanıp fotoğrafladım bu anı :)

Bende benzinli 1.6 2007 model leonum var 100 Tl ye 210 Km yol gidiyorum şehir içi ve klima daima açık şekilde yani km de 48 kuruş yakıyor normal mi bilemedim :)

LPG şart :) Dağıtım iznindeyim, 28 lt LPG ile tam 240 km gitti... Bu arada araba İbiza (yani 200 kg daha hafif), otomatik vites ve 12 yaşında :) LPG Litre fiyatı : 1.98 TL

Geri
Üst Alt