Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon ne kadar benzin-mazot yakiyor????

bende 2 gün önce ankara amasya yolculuğu yaptım yakıt değerini paylaşayım.

depoyu tam doldurdum ankarada şehir içi kullandım 250 km kadar,
daha sonra amasya yoluna düştüm 110 sabit hız ve klima açık,
amasyaya ulaştığımda arkadaşım düğün için hazır, benim aracın gelin aracı olması için ısrar etti ve süsledik benim şirini.
süsledik konvoy falan derken 50 km civarı baya agresif kullandım.
dönüş yolunda ise gece geldiğim için klima kapalı 110-160 değişken hızlarda ankaraya geldim.

olayın özü 940 km yol yaptım bunların hepsi 59 litrelik benzinle gerçekleşti.

ürgüpten artvine geldin....allah ne verdiyse ve de yola sığabileceğim kadar hızla gittim ve de ilk defa 5 yıldır yol bilgisayarına bakmadım....artvine gelince ortalamam 8.3 nasıl ama:):):):)uzun yolda 6.8 leri hiç geçmemiş defalarca da 5.9 ları yakalamamıştım...dedim ki korkak yaşayacağıma cesur cesur ölürüm....öyle ki artvine geldiğimde ortalama hızım 100 km idi.........hiç 90 a bile inmedim durmalar hariç:)110 ile 180 arası dolaştım ama gece gözlerim bitti 01:15 de uyumak zrunda kaldım yol gözümde kayıyordu hiç böyle bişey olmamıştı....

ürgüpten artvine geldin....allah ne verdiyse ve de yola sığabileceğim kadar hızla gittim ve de ilk defa 5 yıldır yol bilgisayarına bakmadım....artvine gelince ortalamam 8.3 nasıl ama:):):):)uzun yolda 6.8 leri hiç geçmemiş defalarca da 5.9 ları yakalamamıştım...dedim ki korkak yaşayacağıma cesur cesur ölürüm....öyle ki artvine geldiğimde ortalama hızım 100 km idi.........hiç 90 a bile inmedim durmalar hariç:)110 ile 180 arası dolaştım ama gece gözlerim bitti 01:15 de uyumak zrunda kaldım yol gözümde kayıyordu hiç böyle bişey olmamıştı....

hızlı gitmek her an konsantrasyon istediği için daha fazla efor sarfediyorsunuz, normalden fazla dikkat gerektirdiğinden uyku gelemiyor direksiyon başında, o yüzden yolculuk bitince bayılıp kalıyorsunuz. yolculuklarda uykum gelmemesi için uyguladığım bir taktiktir benim bu, kendimi yorgun hafif uykusuz hissettiğim zamanlarda basıyorum ve işe yarıyor.

şehir içi şehir dışı aşağı yukarı aynı oranda olmak üzere 740km yol yaptım.depoyu fulledim.180TL euro diesel yakıt aldı.(not:klima hep açık.şehirdışı en düşük hız 120km)

tüm leon kullanıcılarına merhaba .
ford fiesta 1.4 asm dizel aracımdan sonra bende 10-08-2012 itibariyle leon sahibi oldum.
ford fiesta aracımla şehir içinde günlük 140 km yol almaktaydım.gidiş beylikdüzü-catalca-mecidiyeköy geliş m.köy beylikdüzü.
yakıtı alpet kavaklı istasyonundan alıyordum.40 lt dizel ile full klima açık 750 -800 km yol yapıyordum.
forlarda yazan leon 1.6 tdı dsg tüketimi gözümü korkutmuş ve acaba yalnış tercih mi yaptım diye cok düşünüyordum.
Bugun itibariyle 53 lt yakıtla doldurduğum leonum şehir içi trafiğinde tam 1010 km yapmış bulunmaktadır.
fiesta ile 40 lt / 750 km = 5.33 lt/100 tüketimi mevcuttu,
bu durumda leonum ile 53 lt / 1010 km = 5.24 lt/100 tüketim oluşmaktadır.
kulannım şekli olarak 120 km hızı 1-2 defa gectim.Genel seyir hızım 80-110 km aralığı ve %80 oranında klima açıktır.
mümkün olan her noktada hız sabitleyicisi kullanılmış ve va gaza fazla yüklenilmemiştir.
bence bundan iyisi şam'da kayısı.
1.4 dizel fiesta dan daha az yakıt tüketmiş oldum.
Araçla ilgili tek sıkıntım arka bagaj tarafından gelen tıkırtı.
Onuda formlarda okuduğum gibi bagaj kilidi üzerine bir tur elektrik bandı kaplayarak çözeceğime inanıyorum.
fiesta aracımda ilk yıl benzin istasyonları denemekle geçti ve 700 km nadiren gördüm taki alpetden bir deneme yapana kadar.ilk aldığım depoda abartısız 100 km fazla yol almıştım.Sonrası aynen devam etti.Son 5 yıldır alpet den yakıt alıyorum.
sanırım bu durum böyle devam edecek .Çekişde fark yok.araba duman atmıyor. + diğer istasyonlara göre lt de 7-8 kuruş daha ucuz.
İstasyon tercihlerinizi de paylaşırsanız sevinirim

Geri
Üst Alt