Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon ne kadar benzin-mazot yakiyor????

arkadaşlar,uzun zamandır foruma giremiyodum ancak şimdi girme fırsatım oldu ve bu konuyla ilgili sonucu sizlerle paylaşmak istedim>>>
yakıt konusuyla ilgili aracımı servise götürdüm ve incelemeler sonucunda araçta 1problem olmadığını ve daha düşük devirlerde kullanmamı önerdiler..1de yazılımı güncelledik dediler.şuan sanki daha az yakmaya başladı,özellikle uzun yolda 100-110la giderken 5litreyi geçmiyo yol bilgisayarında...

Dostum,

Sana tavsiyem seyir halinde yol bilgisayarına çok fazla bakmamandır. Kaza yaparsın :)

Ben 1.4 TSI sahibiyim. 50 litre benzinle en fazla şehir içinde 550 km yol yapıyorum. Şimdi bu forumda kime sorsam çok yakıyorsun derler... Benim aracım tasarruf aracı değil herşeyden önce... Her gün toplam 15-20 km kullanıyorum. Hafta sonları 50 Km yi geçmiyor... Keyif alıyorum. Her vites geçişinde performansı görüyorum...

Şehir için kullanımda 7-8 litre yaktırıyorum diyen arkadaşlar var... Olacaktır da... Ama bi sormak lazım eş zamanlı yola çıktığımızda ben eve varmışken acaba o daha nerede olacak...

Yakıt seni çok rahatsız ettiyse sat aracını... Sana tavsiyem ibiza 1.4 TDI olur... 1 depo ile uzun yolsa 1150 km yaptığımı biliyorum. Hemde basa basa...

Kazasız belasız sürüşler dilerim...

arkadaşlar,uzun zamandır foruma giremiyodum ancak şimdi girme fırsatım oldu ve bu konuyla ilgili sonucu sizlerle paylaşmak istedim>>>
yakıt konusuyla ilgili aracımı servise götürdüm ve incelemeler sonucunda araçta 1problem olmadığını ve daha düşük devirlerde kullanmamı önerdiler..1de yazılımı güncelledik dediler.şuan sanki daha az yakmaya başladı,özellikle uzun yolda 100-110la giderken 5litreyi geçmiyo yol bilgisayarında...
Nasıl bir yazılımmış hocam ben de yakında servise bakıma gidicem ona göre hatırlatırım kendilerine

Ben dizel aracımla iş ev arasında 25km gibi bir yol gidiyorum trafik çok sıkışık olmadığı zamanlarda devirli kullanırsam 4.3 ortalamayla gidiyorum. Depoyu fulleyip uzun yol yaptım ama araçta 4 kişiydik bagaj da doluydu giderken de 150-180 arasında hızlarla gittim.Arada da son hız denemelerim oldu. istanbuldan niğdeye vardığımda 870 km civarı yol yapmıştım ve yakıt lambam yandı 60km gösteriyordu. bu arada aracın son hızı 196.3 de kaldı :) yazılımla kısıtlanmış.

Bu aralar 1.2 tsi ile ankarada karma kullanım kasarak kullanıyorum en az 5.0 litre en çokta 6.4 litreyi gördüm. Amaç 5.0 ın altına indirmek az kaldı olcak oda :)

gecen hafta malatya afyon arasında 890 km yol yaptım ortalamam 6.4 lt ydi ve klima full açıktı hiç kapanmadı hız sabitleyici kullandım ve 6. viteste 90-100 arasıydı hızım. Not: araba full yüklü ve 18 inc jantlarla yakaladım bu ortalamayı

geçen gün 14.2 ile rekorumu kırdım, malum ankarada metro çalışması ayağına yollar kapalı, 5 kilometrelik yol, klima açık, 8 kilometre ortalama hızla sonuç bu :)

daha sonra kasarak ama harbi kasarak 70-80km hızla gittim sıfır trafik, bahçelievler- elvankent 4.4 litre yaktım (buna ben de inanamıyorum), aynı yolu araç rodajda iken 5.9 yakmıştım kasarak :)

ha genel ortalamam 7.8 klima full açık ankara karma tüketim. tabi bakım zamanı geldi ondan biraz fazla yakıyor.

Bende benzinli 1.6 2007 model leonum var 100 Tl ye 210 Km yol gidiyorum şehir içi ve klima daima açık şekilde yani km de 48 kuruş yakıyor normal mi bilemedim :)

Geri
Üst Alt