Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon FR DSG LPG uygulaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sitede belki hepinizden önce LPG kullanan benim. 1.6 16v Leon'um vardı. Sıralı sistem yeni çıktığı zamanlar, ki LPG ile benim arabamın benzinden belirgin bi şekilde yavaş gitmediğini de bilenler var. LPG karşıtı değilim, ama Leon FR gibi özel bir araca LPG takmak yerine zaten ekonomi ve performansı bir arada hedefleyen Leon TDI FR bence daha mantıklıdır. Parayı çöpe atmak tabiki saçma. Ama bunu LPG ile değil aynı modelin dizeli ile yapmak varken neden orijinali bozayım.. LPG yerine dizel tercih ederseniz yarın bi gün motorda sıkıntı olduğunda tüpçüye değil, Doğuş'a gidersiniz. Bunu yaşayan birisi olarak söylüyorum.

Sitede belki hepinizden önce LPG kullanan benim. 1.6 16v Leon'um vardı. Sıralı sistem yeni çıktığı zamanlar, ki LPG ile benim arabamın benzinden belirgin bi şekilde yavaş gitmediğini de bilenler var. LPG karşıtı değilim, ama Leon FR gibi özel bir araca LPG takmak yerine zaten ekonomi ve performansı bir arada hedefleyen Leon TDI FR bence daha mantıklıdır. Parayı çöpe atmak tabiki saçma. Ama bunu LPG ile değil aynı modelin dizeli ile yapmak varken neden orijinali bozayım.. LPG yerine dizel tercih ederseniz yarın bi gün motorda sıkıntı olduğunda tüpçüye değil, Doğuş'a gidersiniz. Bunu yaşayan birisi olarak söylüyorum.

TDi FR'da olsa normal de olsa devir sıkıntısından dolayı aynı tadı vermiyor malesef. Ayrıca bu herkesten önce ben yaptım, ettim, her şeyi bilirim olayından vazgeçsen güzel olur sanki.

TDi FR'da olsa normal de olsa devir sıkıntısından dolayı aynı tadı vermiyor malesef. Ayrıca bu herkesten önce ben yaptım, ettim, her şeyi bilirim olayından vazgeçsen güzel olur sanki.

Yaşadığım şeyi görmemiş duymamış gibi mi paylaşayım?
Amacım ukalalık değil, herkes fikrini bildiriyor, ben de fikrimi gerekçeleri ile yazıyorum.
Keza 2007'de kaç tane LPG'li Leon vardı?

utku mesele sen LPG tak ben TDI alayım değil ben TDI yanlısıyım ve TDI kullanıyorumda mesele kimin ne alacagı ne satacagı değil.... günümüzde FR da olsa Cupra da olsa TFSI motora LPG takan var ve insanların akıllarında kalan LPG mi aman abi uzak dur mantıgını aşanlar edeceği karı etti etmeye devam ediyorda artık eskisi gibi LPG performans kaybettirmiyor bu bir gerçek bunu eski sistem LPG kullanan birine sor ve sıralı LPG kullanan birine sor performans kaybı minimum a indirildi kar oranı maksimuma çıkarıldı sen bunun karşısında TFSI a VW LPG uygulamıyorsa uygulamak mantıklı değil diyemezsin.... VW nin yaptıgı mantıklı işlerle mantıksız işleride kıyaslamıyoruz sadece şunu demek istiyorum VW birçok güzel işe ilk imzasını atan marka olabilir burada VW karşıtı bir tutumum yok kaldiki birçok VW aracını satın aldık ve halada kullandıgımız araçlar var burada VW karşıtlıgı yok ama VW bunu yapmadıysa bu mantıksızdır diyemezsin bugün Kayserili Antepli Adanalı bunu yapıyor amerikada avrupada yok belki ama bunu TÜRK yapıyor bunla gurur duymak varken bu sistemin ilerlemiş olmasına sevinmek varken yok eğer bu işin olacagı varsa bunu VW yapsın bizim adamlar yapmasın VW yaparsa biz bunun iyi birşey olduguna inanacaz demek olaya farklı pencerelerden bakmak değil kapı deliğinden bakmak oluyor

Gorkem bana tfsi a avrupadan lpg ornegı verebılırmısın dyno cıktısı ıle bırlıkte ? Turkıyede herseyın ucuzuna kacılabılıyor zaten kolaylıkla.Ayrıca sunı belırtım Tfsi a neden lpg olmaz dıye,yuksek basıncla dgrudan puskurtme ıle calısan enjektorlerın aynı sekılde karsılıgı lpg sıstemlerınde bulunmamakta en bas nedenı bu,bugun b cok bınek araca bu yapılıyor falan aynı guclerın alınamamasının da bas nedenı budur kı turbo aracı lpg ıle calıstırmak bır cok forumda desteklenen bır sey degıldır.O yapılyo bu ekonomı yapılyo meselesı degıl bu tamamen ısın teknık gerceklerı ıle ılgılı b konu.Ayrıca en basında dedıgım gıbı benzının motor ustunde sogutucu etkısı bulunurken lpg nın boyle b ozellıgı yok,lpg nın en ıyı ayarının yapılabılmesı icin bugun butun arabalara wideband sensoru baglanıp en ıyı AF ıle calıstıgı sekılde ayar yapılması lazım bunu kım yapıyor cok merak edıyorum var mı acaba boyle b uygulamaları yurdum ınsanının ? Tfsi once nasıl calısır neden lpg uyumlu olmaz neden ınsanlar buna karsı cıkıyor once onu b arastıralım okuyalım ondan sonra burda bunu tartısalım,su dunyada tek akıllılar bu konuda turklerse halımıze aglamak lazım neden bunu tum dunyaya yayamıyoruz dıye

Yaşadığım şeyi görmemiş duymamış gibi mi paylaşayım?
Amacım ukalalık değil, herkes fikrini bildiriyor, ben de fikrimi gerekçeleri ile yazıyorum.
Keza 2007'de kaç tane LPG'li Leon vardı?

Görmemiş duymamış gibi yapma. Mesela :"1.6 16v Leon'um varken uzun süre önce LPG kullanan benim" diyebilirsin.

TDI FR ile FSI FR arasındaki fiyat farkından dolayı olmasın FR FSI alıp LPGlemek...? neden kabul etmiyorsun şunu FR da olsa Cupra da olsa LPG takılıyorsa bunu Türk yapıyorsa sevindirici gurur verici bir durum.... bırakın VW yapmazsa yapmasın zaten yarın VW yaptıgında bu arabalar ikinci elde bu kadar ucuz olmayacak FSI gelecek TDI parasına o zaman dediğin gibi yapmazsın gider TDI alırsın ama şuan FSI ucuz TDI a göre bırak LPG FR FSI olsun hem maliyet ucuz olsun hem tüketim az olsun hem gazlasın

2007 yılında Leon'a LPG taktım ve "belki de" sitede ilk kullanan benim. İlk mesajımda da "belki de" yazmıştım. Bunda yanlış bişey göremiyorum.

benim bahsettiğim olay şu ben eski sistem milletin aklında hep kötü kalan lpg yi de kullandım ve o lpgyi ben mutfak tüpü ile kullandım günümüzdeki sistemide kullandım artık performans kaybı minimuma indirildi bu yüzden spor arabaya yapılmaz mantıgı yanlıştır.... teknik açıdan uygun olmadıgını söylüyorsun eyvallah ama şuan benim bildiğim 4 ay önce taktıran ve hala sorun yaşamayan FSI passat var onu geçtik siyami ağbi taktırmış hiçbir sorun yok diyor biz bu araçlardan sorunlu oldugunu duymadıkça bu sistemin uygun olmadıgını söyleyemeyiz adam yapmış ya örnek var kullanıyor LPG li FSI suan trafikte dolanıyor bundan daha açık örneği yok bunu avrupalı yapmadıysa önümüzde onlardan bir örnek yoksa biz bunu karalama yetkisine sahip değiliz bunu kabul etmiyorsanız başka diyecek birşey yok kelimelerin yetmediğini gösterir bu.....:eek:

Somut ornekler ve teknık bılgı ıstıyorum yoksa eger uzamasın ben olması gerekenı soyledım ama soyledıgım seylere karsılık gelmıyor

avrupadan örnek ve dyno cıktısı istersen yok TR de diyorsan antepte onlarcasına yapıldı sistem gidip adamları sırf seni ikna etmek için bulamam kusura bakma ama siyami ağbi yaptırmış sen buna hala somut örnek değil diyorsan somut anlayışın nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt