Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon FR DSG LPG uygulaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bana şu yanlış geliyor,

TFSI, Fr = Performans
Lpg = Yakıt tasarrufu

amaç hangisi? Performans mı ekonomi mi? İkisiyse onu yapanda var TDI Fr. Lpg hiç sevmedim, sevmeyeceğimde. Lpgli hiç bir arabayı almam ama takanada mani olmam :)

http://www.autoweek.nl/carbase_data.php?id=1585&cache=no

1984 senesi, VW Turbo-Dizel Golf yapıyor.
Daha önceleri benzer motorlar ile Audi'de de var.
VW Müzesini görme fırsatınız olduysa '78 model elektrikli Golf bile var. (Hybrid değil, full elektrikli)
Doğuş Türkiye'ye 1.6 TDI Leon'u geç getirdi diye TFSI'a LPG takmak mantıklı olmuyor.

sen 84 model golfle şu piyasadaki 1.6 dizellere rakip olabilir diyorsan VW için biz boşuna arabaya biniyoruz demeyelim gidip 84 golf alalım ona binelim güncel 1.6 hdi crdı tdcı araçlara rakip görelim kendimizi 84 golf le..... daha düne kadar VW nin güncel piyasaya rakip 1.6 dizel arabası yoktu bu bu kadar basit..... buradanda söylemek istediğim şu VW herşeyi biliyor demeyin yada VW TFSI a LPG takmadıysa takılmaz demek sadece saçmalık olur....

Ya lütfen 1.6sı yoktu yapamadı gibi şeyler söyleme Görkem. vw vergi dezavantajına rağmen 1.9 ve 2.0 dizel sattı deli gibi. 2 sene geç 1.6 piyasaya çıkardı diye vw bu işi bilmiyor mu?

'84 de VW Turbo - Dizel Golf'ü yaparken rakiplerde öyle bişey yoktu :) O zamanki dizel golf şu an halen geçerli demiyorum, vw yapılması gerekeni hep yapmış diyorum.
Piyasada 96-2002 Arası dizel araç ararsan da bulabileceğin tek araç Passat olur. Neden? Çünkü vw rakiplerinden erken hamle yapmış.
Söylemek istediğimi anlayan anladı, çok farklı pencerelerden bakıyoruz... Sen LPG takarsın, ben TDI FR alırım, herkesin kendi zevki..

'84 de VW Turbo - Dizel Golf'ü yaparken rakiplerde öyle bişey yoktu :) O zamanki dizel golf şu an halen geçerli demiyorum, vw yapılması gerekeni hep yapmış diyorum.
Piyasada 96-2002 Arası dizel araç ararsan da bulabileceğin tek araç Passat olur. Neden? Çünkü vw rakiplerinden erken hamle yapmış.
Söylemek istediğimi anlayan anladı, çok farklı pencerelerden bakıyoruz... Sen LPG takarsın, ben TDI FR alırım, herkesin kendi zevki..

+ 1988

Mesajların hepsinde cevap verilecek şeyler var ama işime gelmiyor uğraşmak. Performansı daha düşük yakıt tüketimiyle yakalamak neden karşı çıkılan bir şey. Bundan 15 sene önce LPG dediniz mi herkes kaçardı. Şimdi şirketler fabrikadan çıkarken takıyor. 3 sene önce bu araçlara LPG takmak imkansızdı, şimdi yavaş yavaş uygulayanlar çıkıyor. 5 sene sonra LPG'li Cupra'ları GTi'ları Doğuş satarken burada yazdıklarınıza ne diyeceksiniz acaba.

Madem Performans ve Yakıt tasarrufu bir arada olamayacak kadar uç şeyler. O zaman hepimiz gidip 4.5 5 Litrelik amerikanlara binelim. Aynı performansı 2.0 motorlardan almak varken.

96-2002 arası dizeller:

http://goo.gl/XIPJ

Kendi tezini kendin çürütmüşsün;

168 Adet Citroen,
106 Adet Mercedes,
128 Adet Peugeot,
503 Adet Renaut,
908 Adet Volkswagen çıkmış 96-02 arası dizellerde.. Dediğime gelmiş yani.. :)

5 Sene sonra LPG'li cupra satarsa bendeki kıymete biner, işime gelir :) :)

Kendi tezini kendin çürütmüşsün;

168 Adet Citroen,
106 Adet Mercedes,
128 Adet Peugeot,
503 Adet Renaut,
908 Adet Volkswagen çıkmış 96-02 arası dizellerde.. Dediğime gelmiş yani.. :)

5 Sene sonra LPG'li cupra satarsa bendeki kıymete biner, işime gelir :) :)

Bu araçların o yıllardaki TR satış rakamları eşit mi peki?

Mesajların hepsinde cevap verilecek şeyler var ama işime gelmiyor uğraşmak. Performansı daha düşük yakıt tüketimiyle yakalamak neden karşı çıkılan bir şey. Bundan 15 sene önce LPG dediniz mi herkes kaçardı. Şimdi şirketler fabrikadan çıkarken takıyor. 3 sene önce bu araçlara LPG takmak imkansızdı, şimdi yavaş yavaş uygulayanlar çıkıyor. 5 sene sonra LPG'li Cupra'ları GTi'ları Doğuş satarken burada yazdıklarınıza ne diyeceksiniz acaba.

Madem Performans ve Yakıt tasarrufu bir arada olamayacak kadar uç şeyler. O zaman hepimiz gidip 4.5 5 Litrelik amerikanlara binelim. Aynı performansı 2.0 motorlardan almak varken.

96-2002 arası dizeller:

http://goo.gl/XIPJ

LPG motor gücünü düşürmüyorsa bile (ki kesinlikle tork'u ve dolaysıyla hp yi kötü yönde etkiliyor) arabaya katacağı fazla ağırlığıda unutmamak lazım. Performans ve ekonomi zıt şeyler.

LPG motor gücünü düşürmüyorsa bile (ki kesinlikle tork'u ve dolaysıyla hp yi kötü yönde etkiliyor) arabaya katacağı fazla ağırlığıda unutmamak lazım. Performans ve ekonomi zıt şeyler.

Tamam zıt şeyler ise, ekonominin sıfır olduğu 4-5 litrelik Amerikanlara geçelim. Uğraşmayalım turboydu superchargerdı.

Ayrıca yurtdışında TDi'lara performans için LPG takılıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt