Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat leon 1.6 nın en son hızı kaçtır

nasıl yapmaz arkadaşlar 210 ben full dolu araçla yaptım..bütün vitesleri doldura doldura gelin bakalım yapıyormu yapmıyormu..tabii ki bunun için yol şatı hava şartıda önemli ayrıca yokuş aşağı da değidlim..

abi benim araç 210u zor görüyor, belkide görmüyor.. nasıl oluyor bu iş:confused: umarım bakımdan sonra değişir yoksa satarım bu aracı:)

1.4 100 bg benzinli ibiza düz yolda 200 görüyor.. 2004 1.6 Euro civic hatchback aracım zorlanmadan düz yolda 220 görüyordu... leonların bu kadar zorlanmasına beni şaşırttı doğrusu... :confused:

benim araç daha ilk bakıma girmedi, ben ona bağlıyorum.. ama bu kadar seri aracın kadranının bu kadar düşük olması bencede soğutucu bi etken..

Kadran yanılması ne? ve cidden soruyorum ufak tefek modifiyeler son sürati etkilermi... ankarada konya yolundan aşağı inerken (max 5-6km)190 falan yapıyo zaten; bahsettiğim yolda pozantı adana arası 40 km falan sürekli eğimli bi yol 2 viraj falan dışında arabanı tanıyosan gaz kesmene de gerek yok şartlar bunu sağlamış olabilir bide tek kişiydim zaten ondan resim çekemedim bu kadar tartışma yaşamazdık:)

Hemde eğimsiz. Maşallah. Arkadan esen rüzgarın hızı neydi acep :)

Bana hitabın hiç hoş değil burda kimseyi kandıracak değilim arkadaşım elimede birşey geçmez zaten.bu konudaki yazıları okuyunca çok şaşırdım açıkçası ben aracı ilk aldığımda denemiştim ve 220 yi gördüm 19'' jant vardı ozaman şimdi çok rahat görüyorüm 220 yi. aracımın motorunda sadece performans hava filtresi vardır.kimsenin sesi çıkmıyor ama eski kasaların hepsininde bu sürati gördüğüne eminim.

seni dahada şaşırtayım aracım lpgli 190ın üzerinde benzine geçiyor tabi.

ayne araba bendede var. en son 200ü gördüm. sıkıntıdayım:)

Kadran yanılması ne? ve cidden soruyorum ufak tefek modifiyeler son sürati etkilermi... ankarada konya yolundan aşağı inerken (max 5-6km)190 falan yapıyo zaten; bahsettiğim yolda pozantı adana arası 40 km falan sürekli eğimli bi yol 2 viraj falan dışında arabanı tanıyosan gaz kesmene de gerek yok şartlar bunu sağlamış olabilir bide tek kişiydim zaten ondan resim çekemedim bu kadar tartışma yaşamazdık:)

kadran yanılması normalde arabanın suratının 170 ıken kadranında 180 gorunmesı.mk1 leonlarda bu 4.vıtes devır kesıcı 180 de gorurken dyno ustunde gercek suratı 172 km olarak deneyerek gordum ama yenı kasada sapma nedır onun hakkında bılgım yok.ayrıca son hız denemelerınde yol faktoru baslı basına etkendır,gırın ondekı arabanın ruzgarına adama carpana kadar kadran kapatırsınız.
basıt b ornek verım accent era 1.5 dızelle 3 kısı 220 yaptık ondekı volvo s40 ın tunelıne gırerek.sırf tunelde etken degıl zaten,egım,arabanın basıklıgı,yol sartları ve ruzgarın esiş yönü de bu son hızlara buyuk etkendır.ayrıca 100-130 bg arasında b arabanın 200 yada 210 a cıkmasını cok dert etmemek lazım zaten 180 oldumu ıbre 200 e gelene kadar hayat gorusu degısıyor ınsanın :)

maşallah yaa adamlar 1.6 ile bnm cuprayı neredeyse denk yapmışlar, orj 17 jant 205 taban lastik, düz yol iki kişi (ki ben 75 kiloyum eşim 60 kilonun altında) ve bagaj ortalama dolu 225 gördüm üstünü gitmedi.. 1.6 leonlar 220 yaptığına göre ibiza daha da hafif 230-240 görür herhalde.. keşke ben alırken 1.6 105lik ibiza vardı onu alsaymışım 15k TL daha ucuzdu araba, son sürat de yakınmış veya daha bile iyi olabilirmiş..

maşallah yaa adamlar 1.6 ile bnm cuprayı neredeyse denk yapmışlar, orj 17 jant 205 taban lastik, düz yol iki kişi (ki ben 75 kiloyum eşim 60 kilonun altında) ve bagaj ortalama dolu 225 gördüm üstünü gitmedi.. 1.6 leonlar 220 yaptığına göre ibiza daha da hafif 230-240 görür herhalde.. keşke ben alırken 1.6 105lik ibiza vardı onu alsaymışım 15k TL daha ucuzdu araba, son sürat de yakınmış veya daha bile iyi olabilirmiş..

bence arabanızda bi sıkıntı var..
225 Ibiza Cupra için biraz düşük bi rakam..ya da vites oranları bi tuhaf..

Geri
Üst Alt