Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Cordoba/İbiza problemli ön takım modifiyesi

Senin aracından çıkan burçların fotosunu ekleyebilirmisin ? Konudaki ilk mesajdaki fotolara bakarsan zaten cupranınki ile orjinal burçlar arasında fark oluğu zaten yazıyor.Ayrıca 2004 model cordobada kullanılan burç ile 2008 modelde kullanılan burçların pek de farklı olacağını sanmıyorum.Bence arkadaşın bunları farklı gördüğü için olmayacağını düşünmüştür

bakım yapan arkadaşım custom çalışıyor. yani asıl işi ralli araçlarının bakımını yapmak. her şeyi birbirine uydurma konusunda ustadır. o yüzden fazla karıştırmadım bildiğini okumuştur diye. :)

sorun şöyle; bir tane 2005 model cordobaya baktık sanayide bulunan, ona takılabilir durumda. ama benim aracımın burçları ondan daha büyük. fotolarını çekmeyi unuttum ama. 2008 model cordobanın burçları büyük, 2005 'inki küçük. bir ön takım farklılığı olduğunu duymuştum. yani cupra burçları 2005 'e takılabiliyor. ama 2008 'e takamadık.

takılabileceğini ısrarla savununca ben, bir kaç farklı yere daha göstermiş sanayideki ustam; ancak onlarda buna olmayacağını söylemişler. ilginç değil mi?

Bende alacağım araca (2008 mk4 ibiza 1.4 100hp ) uygulamayı düşünüyordum ama sizin tecrübenizden ötürü uymaz diye tahmin ediyorum.

uysa iyi olurdu ön takımdan gelen ses gerçekten sinir bozucu. en ufak çukurda vs tak tuk ses geliyor arabadan.

ilginç her binen amortisörler patlak diyo 3 yeni değişti hiç bi sorun yok halbuki :) biligendirme için teşekkürler

Bende alacağım araca (2008 mk4 ibiza 1.4 100hp ) uygulamayı düşünüyordum ama sizin tecrübenizden ötürü uymaz diye tahmin ediyorum.

uysa iyi olurdu ön takımdan gelen ses gerçekten sinir bozucu. en ufak çukurda vs tak tuk ses geliyor arabadan.

uymaz malesef. burçlar elimde kaldı isteyen olursa kargo fln yaparım :)

selim senin araç kaç modelki? neden olmadı aracına

2008 model dizel 1.4; cupra burcunu benim aracıma takmak mümkün değil. benim aracımdaki yassı böyle tezgah tekerleği olur ya ona benzer bir şey. 2,5cm cidar kalınlığına sahip yassı bi burç. cupra burcu ise bildiğin som çelik gibi hakikaten kaliteli. :) ama yine de ön takımını göstermekte fayda var olup olmaması hususunda.

ama senin aracın signo ise resul seninkine olur demektir bu. :)

2008 model dizel 1.4; cupra burcunu benim aracıma takmak mümkün değil. benim aracımdaki yassı böyle tezgah tekerleği olur ya ona benzer bir şey. 2,5cm cidar kalınlığına sahip yassı bi burç. cupra burcu ise bildiğin som çelik gibi hakikaten kaliteli. :) ama yine de ön takımını göstermekte fayda var olup olmaması hususunda.

ama senin aracın signo ise resul seninkine olur demektir bu. :)

anladım selim, senin aracada olsa iyiymiş ama hayırlısı.
ben yakın zamanda bi ön düzene girecem sanırım. burçlarada baktıracam eğer sıkıntı warsa, sana haber veririm alırım burçlarını ok, alırım anahtarını der gibi oldu :)

benim bundan önceki aracım 2008 cordoba stylance idi onlada o yüzden çok kaza atlattım en ufak bişeyde abs devreye giriyordu ve frene basmadan iptal oluyodu al freni saolsun:) at arabası gibi süspansiyonu vardı cidden cok sertti ufacık bi kasiste aracın tekerlerinin kopduğunu sanıyordum 2 kez lastik takımını değiştirdim(frenaj için) fayda etmedi ön tabla burçlarını rot ve rotilleri değiştirdim yapan ustaya çok faydalı oldu bana hiç olmadı halbuki aynı şası ye sahip polo ve fabiada kesinlikle böle bi sıkıntı yok cordobada nie vardı anlayamadım zaten sattım ve kurtuldum güzel bi araç ama süspansiyon sıfır suan 2012 leon kullanıyorum buda sert ama en azından o kadar diil. seatlarda kronik hsatalık olsa gerek:)

anladım selim, senin aracada olsa iyiymiş ama hayırlısı.
ben yakın zamanda bi ön düzene girecem sanırım. burçlarada baktıracam eğer sıkıntı warsa, sana haber veririm alırım burçlarını ok, alırım anahtarını der gibi oldu :)

tamam kardeşim haberleşiriz. istanbulda olsan uygun fiyata hallettiririm de ama kayseridesin :)

benim bundan önceki aracım 2008 cordoba stylance idi onlada o yüzden çok kaza atlattım en ufak bişeyde abs devreye giriyordu ve frene basmadan iptal oluyodu al freni saolsun:) at arabası gibi süspansiyonu vardı cidden cok sertti ufacık bi kasiste aracın tekerlerinin kopduğunu sanıyordum 2 kez lastik takımını değiştirdim(frenaj için) fayda etmedi ön tabla burçlarını rot ve rotilleri değiştirdim yapan ustaya çok faydalı oldu bana hiç olmadı halbuki aynı şası ye sahip polo ve fabiada kesinlikle böle bi sıkıntı yok cordobada nie vardı anlayamadım zaten sattım ve kurtuldum güzel bi araç ama süspansiyon sıfır suan 2012 leon kullanıyorum buda sert ama en azından o kadar diil. seatlarda kronik hsatalık olsa gerek:)

leon eminim bu açıdan mukayese kabul etmez. cordobaya göre mükemmeldir. ama bahsettiğiniz abs zafiyetini ben hiç yaşlamadım. frenaj gayet harika. hatta bozuk ön takımda bile bunu yaşamadım. aracınızdaki problem neydi acaba? başka bir sıkıntı olsa gerek.

Geri
Üst Alt