Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Cordoba/İbiza problemli ön takım modifiyesi

Parçalar servisten getirttim 25 TL'den 50 TL gibi birşey tuttu. Takmasına 155 TL gibi bir rakam istediler. Dışarıda 70 TL'ya taktırdım. Evet içi dolu olanlardan taktırdım.

Burçlar sağlam diyorsanız sıkıntı yapmayın, bozulana kadar gitsin ama bir dahaki değiştirmede mutlaka bu burçlardan kullanın derim. Dış tarafının da metal olması en büyük artısı.
merhabalar. benım cordobamda normal yolda hiç ses yok fakat bozuk bır zemine girince sanki alt tarafta bırseyler tıkkırdıyor hıssedıyorum değiştirmek istiyorum acaba faydası olurmu. bıde siz nereden sipariş verdiniz adres verirsenız bizde aynen oradan getirtelim saygılar.

arkadaşlar ben 01.10.2011 de taktırdım baya bi uğraştırdı araç ön takım komple indi
bursa doğuş oto servisten istedim parça numarasına göre 2 tane burça 56 lira gibi fiyat ödedik
bursa otosansit erse otoda takıldı şu an aracın viraj girişleri çukur tümsek hoplama zıplama sesleri frenler falan çok değişti
psikolojik olarak kendimi spor bi arabadaymışım gibi hissediyorum herkese tavsiye ederim
bu konudada araştırma yapan araçlarını kobay olarak kullanan herkese teşekkur ederim bilgi paylaşımları için...

Benim araç benzinli dizel vs olarak değişiyormu ? direk bu kodu verip malzemeyi almalımıyım ? bilgilendiriseniz sevinirim
Not:Yıllardır Wv nin yetkili servisliğini yapmış hayla devam eden tanıdığıma sordum ''parça değişiminde zaten ses kesiliyor ancak 1 sene kadar ses cıkarmıyor sonra gene oturunca aynısı oluyor dedi''

Atıllacım konu yeterınce acık kullanıcıların da yorumları ortada.Senın usta Cupra tdı da kullanılan burclarla standart bır ıbızada kullanılan burcların aynı oldugunu dusunuyorsa bence cok yorumda bulunmadan ınsanların ıstedıklerını verdın dırek.Parca kodunu verıyosun alıyosun takıyosun.

keşke daha önce görseydım bu konuyu 70 lira para verp degstrdm ama hala hafiften sesler gelyr eskısı gbi olmasada güzel konu olmuş eline sağlık tekrar taktıra bılırım artık napalım :/

merhabalar. benım cordobamda normal yolda hiç ses yok fakat bozuk bır zemine girince sanki alt tarafta bırseyler tıkkırdıyor hıssedıyorum değiştirmek istiyorum acaba faydası olurmu. bıde siz nereden sipariş verdiniz adres verirsenız bizde aynen oradan getirtelim saygılar.

Normal şartlarda ses yok zaten dediğiniz gibi çukurlarda gürültüler, en ufak bir tümsekte sanki arabanın ön takımı kopacakmış hissi veren sesler oluşuyor. Burçlar bozulduğunda da direksiyon tam tur sağ-sol da iken TAK diye bir ses yapıyor. Yetkili servisten parça numarası ile temin edebilirsiniz. Serviste taktırmazsanız dışarıda güvendiğiniz bir ustaya taktırabilirsiniz. Aman aman pahalı parça değil, tekrardan emeği geçenlere teşekkürler.

bugun ben de parçayı değiştirtmeye karar verdim, güncel fiyat 29 TL şu anda alıp taktıracağım.

peki arkadaşlar sormak istediğim bir şey var; arkada da sesler ve gıcırtılar var, orda da burçlarımız var. hangi işlemleri uyguluyorsunuz bu gürültüleri engellemek için benimle paylaşabilecek olan var mı?

Sesler kauçukların yağsız kalması sonucu ortaya çıkar. Kauçuklar da eskidiği zaman yağı tutamamaya başlar.
Yani gıcırtı yapan parçaların değişme vakti gelmiş demektir :)
En çok viraj demir lastikleri gıcırtı yapar. Çok da ucuzdurlar. Üzmezler :)

Sesler kauçukların yağsız kalması sonucu ortaya çıkar. Kauçuklar da eskidiği zaman yağı tutamamaya başlar.
Yani gıcırtı yapan parçaların değişme vakti gelmiş demektir :)
En çok viraj demir lastikleri gıcırtı yapar. Çok da ucuzdurlar. Üzmezler :)

bizim diğer araç 13 yaşında avensis. ve ilk sesini arka denge çubuğu tutucu takozlardan yamıştı 2 sene önce, servisinde değiştirip hallettirmiştik.

şimdi birazdan arkadaşıma bu cupra burçlarını aldırıyorum, bir de arka burçlar var. hatta bir kaç burç var arkada.. bunları da komple değiştiren oldu mu, servisten mi dışarıdan mı sağlamını aramalıyız karar veremiyorum.

aygüv deki yedek parçadaki arkadaşa sordum, sanırım ben daha bilgiliyim bu konuda. eee öhöm ee şey yok beyefendi orijinali bu zaten arka için yok ön için var dedi geçti :) en azından hepsini alabilirdim. :)

paylaşım için teşekkürler, aynı şikayetten bende mustaribim en kıza zamanda değiştireceğim. peki değiştirdikten sonra bozuk yolda giderken ön takımın sertliğinden dolayı aracın göğüsünden gelen çatır çutur sesleride kesermi acaba. :confused:
edit: veya malum çatırtıları kesmek için nasıl bir çözüm bulabiliriz.

Geri
Üst Alt