Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Cordoba/İbiza problemli ön takım modifiyesi

paylaşım için teşekkürler, aynı şikayetten bende mustaribim en kıza zamanda değiştireceğim. peki değiştirdikten sonra bozuk yolda giderken ön takımın sertliğinden dolayı aracın göğüsünden gelen çatır çutur sesleride kesermi acaba. :confused:
edit: veya malum çatırtıları kesmek için nasıl bir çözüm bulabiliriz.

henüz cordobama uygulamadım ama avensiste gelen plastik seslerini, teğet noktalara vazelin sürerek gidermiştim. kalın tabaka halinde. malum vazelin kuruyan yok olan bi şey değil gibi. en azından 2 senedir ses gelmediğine göre sıkıntı yok. hem hoş bir gül kokusu da bonusu :eek:

Merhabalar, benim aracımda da aynı sorun var aracın her esnemesinde ön taraftan yatak gıcırtısı gibi ses geliyor abs gereksiz şekilde devreye giriyor burcların değişmesi gerek hatta yaptırana kadar sesi engellemek amacıyla burcları yağlıyorum :) çok yararlı bir çözüm bulmuşsunuz bende cupra burcu taktırmaya karar verdim :)
Diğer bir problemim ise küçük bir tümsekten yada hafif bozuk bir yoldan geçerken arka taraftan bariz bir şekilde lakır lukur ses geliyor bunun nedenini bilmiyorum onuda öğrendikten sonra kayserideki seat servisinden gerekli parçaları sipariş vereceğim.
Ön taraftaki burcları bu parça numarası: 6LL 407 183 ile getirttirmem yeterlimidir? Ayrıca belki benle aynı durumu yaşayan olmuştur arka taraftan gelen sesin nedeni sizce ne olabilir? :)

Parça numarası doğrudur bu şekilde sipariş verebilirsin. Diğer sorun için arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Merhabalar, benim aracımda da aynı sorun var aracın her esnemesinde ön taraftan yatak gıcırtısı gibi ses geliyor abs gereksiz şekilde devreye giriyor burcların değişmesi gerek hatta yaptırana kadar sesi engellemek amacıyla burcları yağlıyorum :) çok yararlı bir çözüm bulmuşsunuz bende cupra burcu taktırmaya karar verdim :)
Diğer bir problemim ise küçük bir tümsekten yada hafif bozuk bir yoldan geçerken arka taraftan bariz bir şekilde lakır lukur ses geliyor bunun nedenini bilmiyorum onuda öğrendikten sonra kayserideki seat servisinden gerekli parçaları sipariş vereceğim.
Ön taraftaki burcları bu parça numarası: 6LL 407 183 ile getirttirmem yeterlimidir? Ayrıca belki benle aynı durumu yaşayan olmuştur arka taraftan gelen sesin nedeni sizce ne olabilir? :)

ben burçları bu parça kodu ile aldım. gaziosmanpaşa servisinden aldım, bir takım daha vardı orda. pazartesi günü aracımı servise bırakıyorum; ön arka amortisörler dahil olmak üzere aşağıya indirteceğim arabayı. ama arka ile ilgili işlem yapan oldu mu olmadı mı bilgisi olan yok sanırım.
ne kadar takoz burç varsa değiştirtmeyi düşünüyorum. bakalım nelerle karşılaşacağız. halen yaptıran arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

arkadaşlar bugün aracım ön takım bakımında; ön arka tüm takozlar kırılmış bildiğiniz, viraj demir lastikleri fln bütün herşeyde sıkıntı var; yanlız bilmenizi istediğim bir şey var; 6LL 407 183 kodlu parça benim aracımla uyumlu değil.
aracım 2008 model cordoba; bakımı yapan arkadaşım. burçlar farklı olduğu için bu parçayı kullanamamış.
cupra burçlara emsal kalitede parça arayıp buldu onları monte ediyor. bundan dolayı emin olmadan parçayı almayınız.

parçalar elimde kaldı. servise becerebilirsem iade edeceğim. tanesine 29 TL ödemiştim. servis paketi henüz açılmamış olan bu parçaları geri alır mı bilmiyorum ama boşuna zaman kaybına uğramış oldum.

arkadaşlar bugün aracım ön takım bakımında; ön arka tüm takozlar kırılmış bildiğiniz, viraj demir lastikleri fln bütün herşeyde sıkıntı var; yanlız bilmenizi istediğim bir şey var; 6LL 407 183 kodlu parça benim aracımla uyumlu değil.
aracım 2008 model cordoba; bakımı yapan arkadaşım. burçlar farklı olduğu için bu parçayı kullanamamış.
cupra burçlara emsal kalitede parça arayıp buldu onları monte ediyor. bundan dolayı emin olmadan parçayı almayınız.

parçalar elimde kaldı. servise becerebilirsem iade edeceğim. tanesine 29 TL ödemiştim. servis paketi henüz açılmamış olan bu parçaları geri alır mı bilmiyorum ama boşuna zaman kaybına uğramış oldum.

Cupra burclarını geçen hafta ankaradan getirttim, fakat daha taktırmadım tamamen ortadan karın kalkmasını bekliyorum malum Sivas'ta 1.5 aydır yoğun kar var :) Mart ayının ortasına doğru alt bakım tamamen elden geçecek bakalım nelerle karşılaşıcam :) Bende aynı kod ile getirttim senin arabana olmaması beni de biraz hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim büyük ihtimalle benim aracımada olmayacak :(

Senin aracından çıkan burçların fotosunu ekleyebilirmisin ? Konudaki ilk mesajdaki fotolara bakarsan zaten cupranınki ile orjinal burçlar arasında fark oluğu zaten yazıyor.Ayrıca 2004 model cordobada kullanılan burç ile 2008 modelde kullanılan burçların pek de farklı olacağını sanmıyorum.Bence arkadaşın bunları farklı gördüğü için olmayacağını düşünmüştür

Senin aracından çıkan burçların fotosunu ekleyebilirmisin ? Konudaki ilk mesajdaki fotolara bakarsan zaten cupranınki ile orjinal burçlar arasında fark oluğu zaten yazıyor.Ayrıca 2004 model cordobada kullanılan burç ile 2008 modelde kullanılan burçların pek de farklı olacağını sanmıyorum.Bence arkadaşın bunları farklı gördüğü için olmayacağını düşünmüştür

Can'a katılıyorum. Her iki burçta görüntü itibariyle çok farklı. Ben kesinlikle memnunum, değiştiğim 6 aydan fazla oldu. Şimdiye kadar takır tukur seslerin gelmesi gerekiyordu.

Can'a katılıyorum. Her iki burçta görüntü itibariyle çok farklı. Ben kesinlikle memnunum, değiştiğim 6 aydan fazla oldu. Şimdiye kadar takır tukur seslerin gelmesi gerekiyordu.

sorun şöyle; bir tane 2005 model cordobaya baktık sanayide bulunan, ona takılabilir durumda. ama benim aracımın burçları ondan daha büyük. fotolarını çekmeyi unuttum ama. 2008 model cordobanın burçları büyük, 2005 'inki küçük. bir ön takım farklılığı olduğunu duymuştum. yani cupra burçları 2005 'e takılabiliyor. ama 2008 'e takamadık.

takılabileceğini ısrarla savununca ben, bir kaç farklı yere daha göstermiş sanayideki ustam; ancak onlarda buna olmayacağını söylemişler. ilginç değil mi?

Geri
Üst Alt