Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motor silk bir mucize...

abi ben her bakımda koyuyordum ama bor power kullandım leonun 15000km bakımındada kullandım hiç bi fark göremedim millet seside kesiyo dediler aksine çoğaldı aracın ilk günki sesiyle şimdiki sesi aynı değil çekiş yakıt hiç bi farklılık yok

Kime inanacağız bu durumda?????

arkadşlar ben motoruma koyarken sordum biraz araştırdım bayağı uzun bir süre...
motor silk yağ katkısı değil diye geçiyor..evt yağ konulan yerden konuluyor ama yağ'ı incelmet yada onu kayganlaştırmak için değil...motor silk de bor dan yapılıyor..nano tanecikleri...motorun metal yüzeylerine yapışıyor aşınan yüzeyde metal bir tabaka gibi bir zırh oluşturuyor..böylece metalle bütünleşiyor..yani ilk başta yağla karışık olsa da bir süre sonra nono parçacıklar yağdan ayrılıp metal yüzeye yapışıyor...
bu nasıl oluşuyor ben kimyadan anlamam yapıştığını gözle gördün mü görmedim..motorunu açtın mı..hayır..motorumu açmaya ihtiyaç duydum mu şimdilik çok şükür ihtiyaç duymadım..

bendeki motor silk 250 gr lıktı yani 60 bin km lik bu demek oluyor ki bu 60 bin km ye yaklaştığında metal gibi yavaş yavaş aşınıp metal parçaçıklardan ayrılıyor..ve yağ değişimi ile dışarı atılmış oluyor..
tabi bahsettiklerim gene söylüyorum yazılan çizilenle ilgili birşey..

abi ben her bakımda koyuyordum ama bor power kullandım leonun 15000km bakımındada kullandım hiç bi fark göremedim millet seside kesiyo dediler aksine çoğaldı aracın ilk günki sesiyle şimdiki sesi aynı değil çekiş yakıt hiç bi farklılık yok

Ne yaptın be taha!!! siz motor silk ile bor power ı karıştırdınız!!!! MOTOR SILK bu işin mucidi....BOR POWER ise kullanan herkesin şikayetini almış dandik ürün ve taha en kötüsü de ikisi de 1 kez konuluyo sen 2 kez koyduysan durum kötü be taha!!!!1 kez koyuyon 150 000 km hiç koymuyon yani tek seferlik bir ürün!!!!!açıkla hele şu işi!!!!

Borpower'ı Opel Servisi satıyordu ve servis danışmanı bile tavsiye etmiyordu :D İşe yaramıyor parana yazık diyordu kendi sattıkları ürüne.
Motorsilk yağ katkısı değildir, yağ değişiminden etkilenmez. 3000-4000km içinde etki eder motora ve 100.000 mil etkisini sürdürür. Sahte ürünlere dikkat edin ama.

eko66 faydalı görünüyor..kullanıcısı faruk abimiz daha iyi yorumlar bu konuyu...

turbonun daha iyi yağlanması için bir ürün varmı pisyasada?

Radikal ve uygulaması basit çözümler her zaman vardı, var olacak da, ama mesela, motor içi temizliğini hiç duydunuz mu? veya düşündünüz mü? Yani yağ kanallarının, karterin içindeki katranımsı maddeyi çözüp temizleyecek bir uygulamayı, tabi ki hiçbir yeri sökmeden, özel cihaz ve kimyasallar ile?
Yani meblağ harcanacak ise, bunlara harcanmalı derim, temelde, fabrikasyon değerlere en yakın olarak motoru bakımlı tutmak.

Radikal ve uygulaması basit çözümler her zaman vardı, var olacak da, ama mesela, motor içi temizliğini hiç duydunuz mu? veya düşündünüz mü? Yani yağ kanallarının, karterin içindeki katranımsı maddeyi çözüp temizleyecek bir uygulamayı, tabi ki hiçbir yeri sökmeden, özel cihaz ve kimyasallar ile?
Yani meblağ harcanacak ise, bunlara harcanmalı derim, temelde, fabrikasyon değerlere en yakın olarak motoru bakımlı tutmak.

bu işlemi nerde nasıl yaparız abi fiyatı nedir birdahaki yağ değişiminde yaptırayım yararı varsa

Geri
Üst Alt