Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motor silk bir mucize...

Her yağ değişimimde wurth / motul motor iç temizlik katkısı kullanırım. Çevremde herkese de kullandırırım. Ondan hepimiz fazlasıyla memnunuz. Hatta bunu uygulayan yetkili servisler de var, seatta görmemiş olsam da..
Ara sıra da yağı koyar, bikaç gün sonra tekrar boşaltıp tekrar yenileriz.. Temizlik amaçlı yani.. Bunu abartıp günde 3 kere yağ değişen de tanıyorum, siz de tanıyorsunuz :D
Ancak bu bor power, motor silk vs. bunları kafamdan çıkaralı seneler oldu.. Ben koymam.. Arabanızı o kadar seviyorsanız yağı 15binde değil 10binde bir değişin. Bujileri her bakımda değişin.. Enjektörlerini söktürüp temizletin.. Zaten araba canlanabileceği kadar canlanacaktır.. Motorsilk ya da başka ürün de fazlasını sunamaz.. Hissettiğiniz iyileşme büyük oranda aynı gün yapılan bakımın sonucudur..

Bu ürünleri nerden temin edebiliriz?

Her yağ değişimimde wurth / motul motor iç temizlik katkısı kullanırım. Çevremde herkese de kullandırırım. Ondan hepimiz fazlasıyla memnunuz. Hatta bunu uygulayan yetkili servisler de var, seatta görmemiş olsam da..
Ara sıra da yağı koyar, bikaç gün sonra tekrar boşaltıp tekrar yenileriz.. Temizlik amaçlı yani.. Bunu abartıp günde 3 kere yağ değişen de tanıyorum, siz de tanıyorsunuz :D
Ancak bu bor power, motor silk vs. bunları kafamdan çıkaralı seneler oldu.. Ben koymam.. Arabanızı o kadar seviyorsanız yağı 15binde değil 10binde bir değişin. Bujileri her bakımda değişin.. Enjektörlerini söktürüp temizletin.. Zaten araba canlanabileceği kadar canlanacaktır.. Motorsilk ya da başka ürün de fazlasını sunamaz.. Hissettiğiniz iyileşme büyük oranda aynı gün yapılan bakımın sonucudur..
utkucum teknik verilerine katılıyorum amaa kesinlikle performans ile ilgili dediklerine katılmıyorum önceki bakımda bujilerimi bile değişmiştim ama performansım kesinlikle aynı idi ya ben bu aracı sıfır aldım be o zamanını biliyorum ha sonra başıma kötü bişey gelir bilemem ama olsun ne olacakki....bugün gittim ki aracımın kapısını bi güzel çivilemişer millet zarar vereceğine benim salaklığım derim hiç önemli değil ortada bir gerçek var aracım kesinlikle az yakıyor hemde çok vede acayip serileşti!!!!başka da sözüm yok siz bekleyin ben bineyim zararı olmasa siz koyun ne diyeyim artık:)

su oraya buraya yapısan bor tanelerının mantıgını yag yakan arabada anlarımda surda 100k olmamıs arabalarda kullanılıp da faydalı denmesını anlamıyorum.Yagı suyu duzenlı degısen her bakımda ozenle her b haltının sıfırı takılmıs yag yakmayan arabada nasıl ıse yarıyor.Demekkı ıse yarayan arabaların alayı fabrıkasyon sorunlu bsy var.Surda herkes km ustune km yapmıs arabalara bıner ve bunları yazsa anlarım da,yepyenı arabalarda su muhabbetlerın oldugunun soylenmesı sasırtıyor benı.Würth un motor temızlıgı ıcın olan katkısı ıle temızleyın acın karterı ıyıce temızleyın,her bseyını sıfırlayın bakımlarda araları da uzatmadan araba zaten her turlu kendıne gelıyor yag yakma flan gıbı bır sorunu yoksa.

çok merak ettim doğrusu..gelecek ayda bakıma sokacam arabayı denemek lazım ama bakalım kısmet..

Bahsettiğim wurth ya da motul motor iç temizlik katkılarını motul ya da wurth bayilerinden temin etmek mümkün..
Wurth 'ün Küçükyalı 'da kocaman bi yeri var, ne ararsanız bulabileceğiniz..
Motul 'de Bostancı sanayi sitesinde VW Tech 'de bulabilirsiniz..
Can 'ın da dediği gibi, aracınızda kompresyon düşmesi olsa ve motor silk katkısı bir miktar çizikleri/boşlukları doldursa performans artışınızın olması mümkündür. Ne kadar sağlıklı bir doldurmadır orası tartışılır ama mümkündür.
Kaçak olmayan arabada performans artışı için yağ viskozitesi düşürmeniz gerekiyor, bu da yağ yakma ihtimalini artırdığı için çok tercih edilen bir metod değildir.
Belki aracınızda bir sorun vardı, düzeldi, belki de ben yanılıyorum, memnunsanız sorun yok, aracınızı tekrar sevmeniz hepimiz adına sevindirici :)

Km'si düşük ve bakımları düzenli yapılan araçlarda bende çok bir fark olacağını sanmıyorum. Ama arkadaşlar şunu merak ediyorum mesela benim arabam 115 bin km'de, bakımlarını düzenli yaptırıyorum ama km biraz yükselmeye başladığı için kullansam faydası olurmu acaba? Özellikle sesi azaltmada faydası olursa çok sevinirim :)

Geri
Üst Alt