Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon 1.6 ya 1.4 cupra motoru takmak

faturaya yazsınlar 130 beygir diye dynıya sokarlarsa da bir buji çıkar gücü düşürecek bişeyle test etsinler ..garip geldi bi anda..şimdiye kadar ruhsatların bazularında beygir gücü yazıyor bazaılarında ise yazmıyordu..niye şu an önemsiyorlar şaşırdım..ve üzüldüm

belki senin dediğin şöyle olur motora yeni yazılım atılır gücü düşürülür 130diye takılır herşey onaylanır gerçek gücüne döndürülür :confused: yapılırmı acaba düşünmeye başladım gene :cool:

Abi cidden cok güsel olcaktı umarım yapılır bu iş :( en azından sıradısı bişi olsun elimizin altında:D

abi bütün yorumları tek tek okudum... çok istekli olduğun aşikar... ama bence arabanın motorunu değiştirmek yerine o motora uyacak bir kasa almak daha mantıklı geldi sanki bana :) :D ama senin araca da takılırsa ilk olacaksın orası ayrı mesele... olmuyorsada kurcalamamak lazım bu seferde senin araç elinde patlayacak :D

motor fiyatları ve sanzuman fiyatları nasl acaba... benim arac bunun için hazır bile:D 4 kapılı cupra :p

ama fiyat konusu asırı tuzlu olucagına eminim :D

Piyasada motor vs. değişimi yapan veya yaptığını söyleyenler vardır, çoğu az abartır, kulaktan kulağa duble abartı gider, kimi de hiçbir değişimi yasal prosedürden yapmaz, Türkiye de bu tip değişimlerin prosedür kısmı çok zor hatta imkansız.

prosedür kısmı kolay abi istedikleri motorun alındığı kişinin işyerinin hurda ruhsat fotokopisi hurda satış sözleşmesi

işlemi yapan servisin işçilik faturası ve imza beyannamesi birde benim aracın ruhsatı mevcut motordan %30 daha fazla güç motor takılabiliniyor sorun yok yani motoru taktırıcam işlemlerim bittimi yukardaki evraklarla mekinemihendisleri odasının görevlendirdiği yetkili mühendis proje çizecek bakıp araca proje onaylandımı muayene istasyonuna muayeneye ondan sonrada trafik tescil işlem bukadar

belki senin dediğin şöyle olur motora yeni yazılım atılır gücü düşürülür 130diye takılır herşey onaylanır gerçek gücüne döndürülür :confused: yapılırmı acaba düşünmeye başladım gene :cool:

:) :)

yapılır mı bilmiyorum o motor ne diye geçiyor onu da bilmiyorum böyle durumlarda kalkıp sıkı sıkı dokuyacakları tutar bunların :)

Pc'de aradım ama bulamadım. Burada da bir konuya eklemiştim TSE'nin dökümanını. Orada herşey detaylı bir şekilde açıklanıyor.

Swap yapan bir sürü insna var Yılmaz Abi ve hepsi güçlü motorlar koyuyor. %30 güç olayını ilk defa senden duyuyorum. %20 hacim diye bir söylenti vardı ama o bile döküman okuyununca anlamsız kaldı.

Pc'de aradım ama bulamadım. Burada da bir konuya eklemiştim TSE'nin dökümanını. Orada herşey detaylı bir şekilde açıklanıyor.

Swap yapan bir sürü insna var Yılmaz Abi ve hepsi güçlü motorlar koyuyor. 0 güç olayını ilk defa senden duyuyorum. hacim diye bir söylenti vardı ama o bile döküman okuyununca anlamsız kaldı.

doğru diyorsun erhan ama bu motor değişikliği yönetmeliğinde bu madde böyle imiş mevcut motorun %30 fazla güçlüsü diye okadar dniyor adam

erhan eklediğin tse formunu buldum okudum çok yardımcı oldu belirtilen güçten fazlası takılıyor egzos emisyon değer ölçüleri standartı belirlemişler dışarı çıkan ses şiddetinin de bir standartı var yani daha kuvvetli motor takılabiliyor

Geri
Üst Alt