Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon 1.6 ya 1.4 cupra motoru takmak

Yılmaz Abi senin yerinde olsam 6n poloya yani 1996-2000 arası olan poloya swaplarım o motoru :) 6000-7000 lira arası bir fiyata alabilirsin.

Öğrenmiş olduğunuz sıfır, motor numarasız blok değişim işlemi, yalnız sizdeki ruhsatta yazan motor hacmini takabilirsiniz,yani 1.6 lt, sizin sorduğunuz 1.4lt. olan motor değil mi? En son kurallar içinde hacim değişikliği yapılamıyor, orjinalinin artık Türkiye de bulunamadığı durumlar hariç.
Bununla beraber amortisör ve frende değişim yapılması zaten gerekecek.

Araç dizelse dizel olarak değişim oluyor.Benzinli ise benzinli olarak yapılıyor.Mevcut silindir hacminin %20 üzerine cıkılabiliyor.

Keşke bizim araçlarda da olsa hondalarda 1,6 vtec motor için farklı kasalara adaptasyon kıtı var.Motor değişimi sorunsuz güzel oluyor.Bizim vagta olsa zaten yanına yanaşılmaz.

Can, elbette sorunsuz çok swap var TR'de gezen. kendi aracımdan örnek de verdim. Yılmaz'a yazdığım mesaja bakarsan iyi ustasını bulman lazım, sanayide tec... edilir yoksa demişim. Ankara'daki Swap center bu işte gerçekten çok iyi, Bursada sağır Orhan var, istanbulda da bir sürü bu işi yapan var ama tanımıyorum ve bilmiyorum hiçbirini. Elbette görmek isteriz güzel bir swap leon :) harikulade olurda bence. Fakat meşakatli, uğraşlı ve hata affetmeyen bir iş.

aynı ekıpmanı mk1 golf de kullanmak cok daha mantıklı olur mesela,cunku ortada zaten bos oglu bos bır araba olucak,şasiler temizse guzel bır boya ve sonrasında "benı bastan yarat" kısmı baslıcak :)

böyle bir masrafa gireceksem mk2 yada mk1 e 1.8t swaplardım harıka olurdu Kaptan bence büyük bi masraf olacak bu senin için ve astarı yüzünden pahalı çıkacak akslarda sıkıntı çıkarabiilir o güçlere böyle bir örnek yurtdışında varmı araştırılmalı birde 1.4tsı leonlarla 1.6leonların motor kulaakları aynı yerdemi ve 180likle 125 yapısı yerleştirilme şekli aynı mı çok soru var ortada ve ccevaplanması zor görünüyo...

güzel kardeşim tam adamına çattın arabamın motoru patladı piston kol çıkardı komple motor değiştim parasını cebimden verdim motor no su değişti motor birebi aynı olmazsa o motor o arabaya uymaz ayrıca o motor a proje çıkartamazsın mmo makina mühendisleri odası buna onay vermez alırsın motoru eline bi dünya zarar edersin yoksa benim araba seat exeo 1,6 102 hp bende senin gibi 1,4 125hp yada 1,2 102hp koymayı çok istiyorum üstüne üstük çoğuda uyuyor ama maalesef olmuyor o motoru taktırırsın uydururlar tam randıman alamazsın belki ama işini görür çalışır giderin ama ruhsat a işletemezsinnn bu konuyu iyice araştırmanı öneririm ben araştırdım böyle bir cvap aldım ayrıca elektrik aksamı uymaz sen değişicem diyon ama ön torpido yablosuda değişmesi lazım ona gelen tabloda senin torpidoya uymaz bence bu hayalden öteye gidemez yoksa ben sıfır motor a 1.000 tl daha fazla verir seninki gibi bi motor taktırırdım sana önerim bu işi makina mühendisleri odasına danış sordan sonuç alamazsan motor proje işi yapan bir mühendislik firması ile konuş ...
ayrıca motorunda problemin varsa değişilmesi gerekirse birebir aynı sıfır motorunu doğuşun hemen hemen yarı fiyatına temin ederim sana bilgin olsun !!! özelden yazabilirsin bana :)

Yılmaz sen arap da değilsin napıyorsun abicim :D:D:D git eve ara ödeme yap kredini kapat. Araba gitmiyor da deme, gidenlerin peşinden ceza makbuzları geliyor sen rahat ol. Bak bu tarz işlere ben anca şu şekilde girerim, eğer lojistikle uğraşan bir firmada çalışanım atölye techizat her şey varsa ve bunu yapmak çok maliyet getirmeyecek hemen müdahale edeceksem ancak o zaman düşünürüm. Aksi halde bu tarz büyük projeyi tercih etmem aracı değiştiririm. eldekini sat, 2lik TFSI al olsun bitsin. FR'lara bak, hemde donanımı daha yüksek olur.

tüm yorumları tek tek okudum olumlu olumsuz yanları mevcut swap işinin belli ki.fakat Yılmaz abi gayet niyetli,macera arıyo epey:) ben olsam bu kdr kafaya koyduktan sonra takardım abi,bilmem samimiyetinizi motorun sahibi ile ama takıp 1-2 ay deneme imkanın varmı acaba? eğer ki o süreçte sorun olmadı ve gidişini vs beğendim okey der anlaşır alırdım,sonra bi daha sorun olmicak anlamına gelmemek ile beraber:confused: biliyosun abi arada kalmak en pis iş,ya tak gitsin dene şansını olmadı eski motora dönüş yapıcaksın,yada vazgeç direk bu sevdadan:) 10 bine bitse o iş atıyorum 25binlik leon=35bin tl,35e cupra fr vs bildiğim kadarıyla yok..sonunu düşünen kahraman olamaz abi,saygılar:eek:key:

tüm yorumları tek tek okudum olumlu olumsuz yanları mevcut swap işinin belli ki.fakat Yılmaz abi gayet niyetli,macera arıyo epey:) ben olsam bu kdr kafaya koyduktan sonra takardım abi,bilmem samimiyetinizi motorun sahibi ile ama takıp 1-2 ay deneme imkanın varmı acaba? eğer ki o süreçte sorun olmadı ve gidişini vs beğendim okey der anlaşır alırdım,sonra bi daha sorun olmicak anlamına gelmemek ile beraber:confused: biliyosun abi arada kalmak en pis iş,ya tak gitsin dene şansını olmadı eski motora dönüş yapıcaksın,yada vazgeç direk bu sevdadan:) 10 bine bitse o iş atıyorum 25binlik leon=35bin tl,35e cupra fr vs bildiğim kadarıyla yok..sonunu düşünen kahraman olamaz abi,saygılar:eek:key:

swap ısınde bırebır uyacak kulaklar,aksamlar olmadıgı surece sok tak yapılamaz lego gıbı,cunku motoru uydurmak adına arabanın her yerı ıle oynanıyor.Su ruhsata ısletme ısını de yıne yazıyorum herkesın ogrenmesı adına ,bu ısın prosedurunu acıklayan dokumanı erhan goruma eklemıstı.Gereklı sartları yerıne getırıldıgı surece ıstenılen hacımde ıstenılen motor turu takılabılır,ruhsata da ısletılır

gereksiz bi islem olur.. :)
vakti zamaninda benim de benzer dusuncelerim vardi ama simdi bakinca pek gerek olmadigi asikar zaten..

Geri
Üst Alt