Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 TSI son hız ve yakıt tüketim değerleriniz nedir?

aynı değerlerlede ben karabük tarafına gittim geldim.5 küsürlü değerler ancak 90-100 civarı ve 16 jantla oluyor.

aracın devir saati kaç kat artarsa o denli yakıtta artıyor. eski 1.6 motorlar 100 km ile giderken devir 3000 de 1.2 veya 1.4 le 6. vites gidersen 2000 civarı. işte yakıt tasarrufu sağlayan bu. değilse zaten 1.2 veya 1.4 te 3000 devir ve üstünde misline çıkıyor yakıtta :eek:key:

Söylediğin doğru 6. vites sadece ekonomi için hızlanmada pek bir ekstrası yok.6.vitesin aralığı oldukça kısa.Zaten araç 3000 deviri 135 km hızda göruyor.14o ın üzerinde gideceksende zaten yakıt tasarrufuna bakmayacaksın :) hatta 6. vitese erken 100-110 gibi atınca araç resmen 140 da bayılıyor.ama 5.viteste 180 e rahat çıkıyor.

dostlar ayrıca başlık açmak istemedim.Hava filtresi bakımda değiştiğinde yeni filtrede performans farkı hissediyormusunuz?Araç 30 bine yaklaşınca yeni filtre ile eskisi arasında yakıt tüketimi ve performans farkı oluyor mu?

geçen 4. vites 6000 d/d gelmeden 165 gördüm 5. vitesde 180 e kadar çıktım eğer trafik musait olsaydı 190 a çıkardı çok hafif bir meğil vardı yolda
bu hızlarda tabiki tüketime bakmadım:D

geçen 4. vites 6000 d/d gelmeden 165 gördüm 5. vitesde 180 e kadar çıktım eğer trafik musait olsaydı 190 a çıkardı çok hafif bir meğil vardı yolda
bu hızlarda tabiki tüketime bakmadım:D

4. viteste son 191 görüyor. 5. viteste de 227'ye kadar çıktım. daha da çıkardı biraz. 16 jantla düzlükte 200 civarına çıkabiliyor 1.2 TSI

dostlar ayrıca başlık açmak istemedim.Hava filtresi bakımda değiştiğinde yeni filtrede performans farkı hissediyormusunuz?Araç 30 bine yaklaşınca yeni filtre ile eskisi arasında yakıt tüketimi ve performans farkı oluyor mu?

hava filtresi çok farkediyor, hemen hissediyorsunuz farkı 15k bile çok aslında ama ben de 15 de değiştiriyorum.

4. viteste son 191 görüyor. 5. viteste de 227'ye kadar çıktım. daha da çıkardı biraz. 16 jantla düzlükte 200 civarına çıkabiliyor 1.2 TSI

ben fazla zorlamak istemedim 4.vitesde 191 de devir kaçtı acaba ama daha çok yolu vardı 190 olmucak birşey değil sanırım

öncelikle herkese merhaba , 1.2 TSI almayı düşünüyordum sadece arada bir de olsa benzn hakkımda korkularım oluyordu ama artık olmayacağa benziyor şu konuda gördüklerimden sonra .) ekstra olarak birkaç şey sormak istiyorum ,

-araca sadece bir nebze fazla ses çıkarabilmesi için araca herhangi bir zarar vermeyecek hava filtresi olarak ne önerirsiniz ?
-bir de seat'ın resmi sitesinde ki aerodynamic parçalar ile sahibinden'de ki parçalar arasında uçurum kadar kalite ve sağlamlık farkı var mıdır ?

fikirlerinize ciddi oranda ihtiyacım var şimdiden herkese teşekkürler .)

Bmc Yada itg tavsiye ederim. Forumda bndeki 1.2 tsi,a yaptigim filtre kiti var. Zaten turbolu araclarda filtre ses vermiyo sadece. Kuff kuff diye turbo sesini duyuyosunuz :)
Elimde bmc twin air filtre var. Cold air intake yapmaya uyumlu. İsterseniz gorusebiliriz.

Geri
Üst Alt