Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 TSI son hız ve yakıt tüketim değerleriniz nedir?

Beyler Daha dün aracımı aldım yakıt tüketimi harikalar üzerii
Bugün 180 hızla B.Paşa Levent çevreden gittim arkadaşım araba bir titresin sarsılsın klima açık zorlanSın nerede hadi baba hadiii diyor 6 yaa geçtim ama 7 ver diyor.
Adamlar yapmış yanii gerçektende.
Tüketim --Adapazarı-Istanbul 5.4 yaktım dönüşye klima açık ve ara ara sıkıştırdım

Bugün 180 hızla B.Paşa Levent çevreden gittim arkadaşım araba bir titresin sarsılsın klima açık zorlanSın nerede hadi baba hadiii diyor 6 yaa geçtim ama 7 ver diyor.
Tüketim --Adapazarı-Istanbul 5.4 yaktım dönüşye klima açık ve ara ara sıkıştırdım

Cok iyi bir deger masallah

1.2 TSI iyidir. :) Kullanıcısını memnun eder. Ama 18 jantla gideceği yer 180dir :)
16'larla 200'dür. :)

Tüketim de gayet güzel bir değer. :)

1.2 TSI iyidir. :) Kullanıcısını memnun eder. Ama 18 jantla gideceği yer 180dir :)
16'larla 200'dür. :)

Tüketim de gayet güzel bir değer. :)
O kadar değil Murat ya ben hala görüyorum 200ü 18le sadece 16yla olduğu gibi üstünü göremiyorum artık pek:)
Son sürat denicem diyorsanızda 6 ya bulaşmayın 5le devam.

6. Vites 160hp yi bile kasiyo :) 300de bitiyo cok uzun.

IMG_2279.jpg
IMG_2280.jpg
Arkkadaş arabam beni şaşırttı, depoyu fulledim 145 km de kalan 710 gösterdi. Kısa km sayacı ile birlikte 100 km de gösteren yakıt tüketimini de sıfırladım. ilk 11 litre civarı gösterdi. yumuşak kullanmayla 145. km de 7,5 litreye düştü. Ben bi depoda 850 km ye değil 750 ye razıyım ama görüceğimi sanmıyorum :)

Ekli dosyalar

• IMG_2279[1].jpg
    IMG_2279[1].jpg
    95.8 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG_2279.jpg
    IMG_2279.jpg
    96.6 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_2280.jpg
    IMG_2280.jpg
    97.9 KB · Görüntüleme: 12
beyler en güncel 1,2 tüketimi

bilinidiği gibi hafta sonu autoshowdaydık evime sadece 50 mt.de istasyon var ölçeyim dedim pazar sabahı kapıdan çıktım depoyu fulledim tam 320 km yol yaptım eve girerkende fulledim aynı pompada 90 lira aldı 1,5 saat boğaz köprüsü trafiği var içinde bilginize he arabada 45 binde

bilinidiği gibi hafta sonu autoshowdaydık evime sadece 50 mt.de istasyon var ölçeyim dedim pazar sabahı kapıdan çıktım depoyu fulledim tam 320 km yol yaptım eve girerkende fulledim aynı pompada 90 lira aldı 1,5 saat boğaz köprüsü trafiği var içinde bilginize he arabada 45 binde
Sen sanırım yumuşak kullanıyodun abi, litresi 1.59 dersek 90 liraya 320 km gittiğine göre 6.5 yakmış. eğer bi depoda da 6.5 yakarsan toplam 840 km yol götürür seni ki buda mükemmel bi sonuç olur bana göre :)

Ekli dosyayı görüntüle 8087
Ekli dosyayı görüntüle 8088
Arkkadaş arabam beni şaşırttı, depoyu fulledim 145 km de kalan 710 gösterdi. Kısa km sayacı ile birlikte 100 km de gösteren yakıt tüketimini de sıfırladım. ilk 11 litre civarı gösterdi. yumuşak kullanmayla 145. km de 7,5 litreye düştü. Ben bi depoda 850 km ye değil 750 ye razıyım ama görüceğimi sanmıyorum :)

Ben yol bilgisayarında 100 + 870 gördüm şahitlerim var. 100km gittikten sonra 870 daha gider diyordu. 1.2 TSI sürprizlerle dolu, çok iyi bir motordur. Kullanımdan kullanıma değişir yakıtı, her araç gibi. Örneğin ben şimdiki aracımda daha stabil bir şekilde gidiyorum, km/lt durumunda.

Bunda da 110 km gidip 810km gider görmüştüm hatta fotoğrafını buradan tanıdığım arkadaşlara yollamıştım. Hepsi PS demişti ya neyse.

1.2 TSI yakıt anlamında candır, alınabilecek benzinli araçlar arasındadır. Extreme kullanılmadığı sürece yakıtta ekonomiktir. Agresif sürüşte bile 8.5lt/100km yi zor geçer ama yine de şuanki aracımla daha stabil gidiyorum nasıl kullanırsam kullanayım.

1.2 TSI'da bi 700-800 km gidiyordum. Sakin kullandığımda 900'lere çıkıyordum. Ama 2-3 gün eve dönüşte gaza basiyim, 600 km gidiyordu. Hele bazen çok zorladığımda 550- ye düşüyordu. Örneğin, Buradan Aksaray'a (700km) 1depo + 3 çeyrek depo yaktığımı bilirim - Hep 160-200(2 kere 225km/h a çıkmıştım) arası giderek. 3.0 TDV6 Range Rover'la beraber çıktığımızda, Ben 3 çeyrek depoyu bitirdim, sonra üzerine 1 depo benzini bitirmek üzereydim ki beraber benzin aldık ikimizde de gider km yaklaşık 30 civarındaydı.

Şuanki aracımda da ne yaparsam yapiyim, 650-700 km arası gidiyorum. Çok sakin kullanırsam 850'lere çıkabiliyorum. Bu araçla da 3 kere İstanbul-Aksaray (700km) gittim. Ve her seferinde tam 1 depo ile gittim. 160-200 arası hatta bi kaç kez 220 civarını gördüğüm oldu.

Güçlü araçlar yüksek süratte daha az yakabilir, Gücü daha yüksek olan araçlarda yakıt tüketiminiz daha stabil olur.

Ama ne olursa olsun, 1.2 TSI sakin kullanımda üzerine az yakan nadir araç bulunur.

Sadece dışarıdan gelen tepkiler bile yüzünüzde tebessüm oluşturmaya yeter "Aaa, 1.2 mi bu araç, gitmez ki! Keşke 1.6 alsaydın..." :)

Neredeyse LPG li 1.6 dan ekonomik Sen satma Abi Bunu..:eek:key:

Geri
Üst Alt