Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 TSI son hız ve yakıt tüketim değerleriniz nedir?

Özgür tahminimce 0.5 litre azalma olur değerlerinde 5000 km den sonra.15 bin bakımından itibaren daha da oturur.ben aracımı 0 almadığım için net söyleyemiyorum:) .Ben 18 binde aldım aracı değerler gayet oturmuştu.

Emre abi Suan rodajı bekliyorum bana serviste yok istediğin gibi kullanabilirsin dediler ama 2 3 deviri gecmemeye çalısıyorum... Zamanla oturur insallah bende cok bi fark beklemiyorum acıkcası yakıtta 5.5 fln yaktıramam ben şehir içinde :) birde 80 le giderken 6. vitesi gösteren ibre var onlara hiç bakmıyorum 80 le giderken 6. viteste daha fazla yakıyor araba :)

Emre abi Suan rodajı bekliyorum bana serviste yok istediğin gibi kullanabilirsin dediler ama 2 3 deviri gecmemeye çalısıyorum... Zamanla oturur insallah bende cok bi fark beklemiyorum acıkcası yakıtta 5.5 fln yaktıramam ben şehir içinde :) birde 80 le giderken 6. vitesi gösteren ibre var onlara hiç bakmıyorum 80 le giderken 6. viteste daha fazla yakıyor araba :)

80'le gidip 6 ya atıp gaza yüklenirseniz tabi fazla yakıyor görünür. Ancak düz yolda sabit gazla 80'le gittiğinizde vites 6'da daha az yakar.

80'le gidip 6 ya atıp gaza yüklenirseniz tabi fazla yakıyor görünür. Ancak düz yolda sabit gazla 80'le gittiğinizde vites 6'da daha az yakar.

80 le düz yolda 5. vitesten 6 ya atınca arac cakılıyor zaten çöküyor araba haliyle gaz verince daha fazla yakıyor belkide ben ayarlayamıyorum... anca 100 e geldiğimde 6. vites te gidiyorum...

Buna eşlik eden ortalama hızınız nedir?

ortalama hız hiç bakmadım, genelde bostancı-göztepe,acıbadem,ataşehir güzergahlarında kullanıyorum, minibüs caddesi ve e5 genel olarak gittiğim yollar e5 te hep dur kalk bildiğiniz gibi bostancı sonrası.

.İstanbulda hiç 7 nin altında görmedim heralde arac yeni diye :)

yazın özellikle 7 nin altına çok düşürdüm ben şehir içinde, sizde rahat görürsünüz. ama tabiki tüm yol dur kalk değilse, yarısı durkalk olduğunda gittiğim yolun falan bu değerleri görebiliyodum.

ya leon 6 vitesli olduğu için motoru daha çok rahatlatıyor yada ben fazla yakıyorum anlamış değilim yada benim trafiğime bağlı sabah trafiğine ve akşam trafiğine kalıyorum 6.5 - 7 yaktığımda oluyor 8.5-9 a çıktığımda araba 1500 de daha :confused:

Bence 80 ideal 6. viteste. 70'de devir az geliyo ama sakin kullanımda gaza 1/6 oranında bastığınız durumda 80 6. vites gayet yeterli :) ama 80'le 6.viteste gaza basarsanız araç çok nazlanıyo hızlanmak için bu nedenle 5'e çekmek gerekiyor.

ya leon 6 vitesli olduğu için motoru daha çok rahatlatıyor yada ben fazla yakıyorum anlamış değilim yada benim trafiğime bağlı sabah trafiğine ve akşam trafiğine kalıyorum 6.5 - 7 yaktığımda oluyor 8.5-9 a çıktığımda araba 1500 de daha :confused:

Alper yoğun trafikte arada oluşan ufak boşluklarda biraz agresif kullanınca yakıt 8 oluyor doğru:) tabı bide senin aracın daha 1600 km de onunda etkisi vardır.

100 de 6ya atmak fazla dik bir yokuş yoksa ve o an ani şekilde ivmelenme derdiniz yoksa sakin kullanımda 75 80 arası 6. vites ideal oluyor.

Geri
Üst Alt