Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 TSI son hız ve yakıt tüketim değerleriniz nedir?

Ben de 6-8 aralığında dolaşıyorum benim araç 2000 km'de şu an. Ort hız 33 :(

güncel. 1.2 tsi kullanan bu kadar az mı ya forumda :) son hız olarak bazı yerlerde 180 den sonra gitmedi yazanlar görmüştüm.geçen gün deneyeyim dedi ilk defa ve 5. viteste 182 km gördüm ve tem de araçlar çıkmaya başlayınca kestim ama rahat giderdi daha.devirde 5000 gibiydi.tabi hep 5000 devir üstü vites değiştirdim bu hıza çıkarken.

geçen hafta istanbul dışına çıktım gittiğim mesafe 410 km di.basın expressten TEM e çıktığımda değerleri sıfırladım ve toplam 845 km yol yaptım Safranboludaki şehir içleri dahil.dönüş yolunda ortalama hızım 109 km ve yakıt 6.3 l/100 km.sürekli 115-120 km civarında kullandım aracı.Kocaeli den sonra 60-70 km lik bölümde tasarrufu bıraktım ve sürekli 150-160 km hızla geldim.köprü trafiğine girince bir süre sonra yakıt ortalamam doğal olarak 6.8 e çıkıverdi.bir depoyla 730. km ye gelmiştim ve menzilim 80 km yi gösteriyordu yakıt aldım.bu verilerime Safranbolu'daki 2 günlük şehir içi kulanımımda dahil.10-15 km civarı şehir içi kullandım sürekli dur kalk.Jantlarda 16 bu arada ve araç 2 kişi bagaj tam doluydu diyebilirim.bir depoyla fazla ekonomi yapmadan 830-850 km civarı yol yapmak benim hoşuma gitti şahsen.biraz zorlansa 950-1000 km rahat yapılır herhalde bir depoyla.

şehir içi ortalama eğer gaza yüklenmeden ekonomik kullanılırsa 7-8 arası. son hız olarak bir defa denedim otobanda çok hafif tatlı rampa 210 gördüm. düzde 215-220 arası yapar herhalde ama 120 nin üstüne fazla çıkan birisi olmadığım için araç ile karma 6-7 arası yakarım.

1.2 TSI Kullanmadım hiç, ama deneyimlerime dayanarak söylediklerinize şunu ilave edebilirim; Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin bazı fiziki zorlukların gerçekliği gün gibi ortadayken bence boşuna zahmet edilmesin. Küçük motorlar ani hızlanma ve yüksek hızlarda çok yakar! Bunun sebebi; Küçük hacimle TSI Teknolojisinin Yani Turbonun Geliştirilmişinin yardımıyla maksimum tork ve beygir gücü üretmeye çalışmasıdır, Unutulan Şeyse Şu; Araba Aynı Araba, Şasi Aynı Şasi, Ağırlık üç beş Kg Farkla aynı ağırlık Ama Piston Hacmi Dar ve Lütfen bir kez daha düşünün yüksek hızlarda 1.4 den daha az yakma gibi bir şansı olabilirimi.. Eğer öyle bi iddiası olan varsa ben o arkadaşa şunu sormak isterim neden hala daha aynalarımız sağlı sollu ve arabanın dışında ve neden hala karlı ve buzlu yollarda kalırız.. amacım polemik yaratmak yada bilmişlik taslamaka değil kesinlikle.. Lütfen kimse üzerine alınmasın şimdiden teşekkür ederim saygıyla karşılayacağınız her okuyuşunuza.. :)

doğru söylemişsin Selçuk haklısın ama zaten kimsenin bu araba yüksek hızdada az yakar gibi bir iddiası yokki:)sadece normal hızlarda performans ve yakıt olarak araç iyi.sonuçta yüksek hızlarda 140 150 km hızların üstünde hiç bir araç az yakmaz ki.ama bu motorun normal atmosferik 1.6 veya 1.4 e göre avantajı performansı o motorlara göre çok daha iyi ama yakıtı o motorlardan daha düşük.yüksek hızda gidipte 5 litre yakan 1.6 var mı?yüksek hızda her arac fazla yakar.ancak normal kullanımda bu arac yakıt olarak cıdden ıyı.istabul içinde yoğun trafıkte bıle en fazla 8 lıtreyle gezıyorum ben ama 1.6 10 lıtre yakıyor aynı trafıkte.üstelık gaza basıncada ben 1.2 yim 140 150 den sonra zor gıderım ,çatlarım demiyor. normal 1.6 neyse aynısını hatta fazlasını verıyor sana.zaten yüksek hızda gidiyorsan ne kadar yaktım diye bakmamak lazım bence.hız istiyorsan depoyu düşünmeyecksin :) denedın mı bılmıyorum ama 1.2 tsi dışında hiç bir yazı yok bılıyorsun o araca oturan birisi eger daha önce denemedıyse kesınlıke ınanmaz o aracın 1.2 olduguna.herkes 1.6 der.ruhsatı falan göstermen gerekır:)

1.2 TSI Kullanmadım hiç, ama deneyimlerime dayanarak söylediklerinize şunu ilave edebilirim; Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin bazı fiziki zorlukların gerçekliği gün gibi ortadayken bence boşuna zahmet edilmesin. Küçük motorlar ani hızlanma ve yüksek hızlarda çok yakar! Bunun sebebi; Küçük hacimle TSI Teknolojisinin Yani Turbonun Geliştirilmişinin yardımıyla maksimum tork ve beygir gücü üretmeye çalışmasıdır, Unutulan Şeyse Şu; Araba Aynı Araba, Şasi Aynı Şasi, Ağırlık üç beş Kg Farkla aynı ağırlık Ama Piston Hacmi Dar ve Lütfen bir kez daha düşünün yüksek hızlarda 1.4 den daha az yakma gibi bir şansı olabilirimi.. Eğer öyle bi iddiası olan varsa ben o arkadaşa şunu sormak isterim neden hala daha aynalarımız sağlı sollu ve arabanın dışında ve neden hala karlı ve buzlu yollarda kalırız.. amacım polemik yaratmak yada bilmişlik taslamaka değil kesinlikle.. Lütfen kimse üzerine alınmasın şimdiden teşekkür ederim saygıyla karşılayacağınız her okuyuşunuza.. :)

guzel kardesim polemik falan yaraticak bir durum niye olsun ki...

ben 1.5 aydir 1.2 tsi leon kullaniyorum...

aracla 6. vites 80 km civari hizla gidersen ekonomik oluyor... zaten forumda 5 lt civari tuketim bildirenler de bu sekilde kullaniyorlar diye tahmin ediyorum..

hizi biraz arttirinca zaten ortalama tuketim 7 lt civari oluyor hemen...

ani hizlanmalarda ve yokus cikarken tuketim cok artiyor... yani soylediklerin pratikte de olan seyler..

yokuslarda ve yuksek hizlarda 1.4 daha az yakiyordur muhtemelen.. sakin kullanirsan ve kalkislarini agir yaparsan 1.2 daha ekonomik olabilir..

doğru söylemişsin Selçuk haklısın ama zaten kimsenin bu araba yüksek hızdada az yakar gibi bir iddiası yokki:)sadece normal hızlarda performans ve yakıt olarak araç iyi.sonuçta yüksek hızlarda 140 150 km hızların üstünde hiç bir araç az yakmaz ki.ama bu motorun normal atmosferik 1.6 veya 1.4 e göre avantajı performansı o motorlara göre çok daha iyi ama yakıtı o motorlardan daha düşük.yüksek hızda gidipte 5 litre yakan 1.6 var mı?yüksek hızda her arac fazla yakar.ancak normal kullanımda bu arac yakıt olarak cıdden ıyı.istabul içinde yoğun trafıkte bıle en fazla 8 lıtreyle gezıyorum ben ama 1.6 10 lıtre yakıyor aynı trafıkte.üstelık gaza basıncada ben 1.2 yim 140 150 den sonra zor gıderım ,çatlarım demiyor. normal 1.6 neyse aynısını hatta fazlasını verıyor sana.zaten yüksek hızda gidiyorsan ne kadar yaktım diye bakmamak lazım bence.hız istiyorsan depoyu düşünmeyecksin :) denedın mı bılmıyorum ama 1.2 tsi dışında hiç bir yazı yok bılıyorsun o araca oturan birisi eger daha önce denemedıyse kesınlıke ınanmaz o aracın 1.2 olduguna.herkes 1.6 der.ruhsatı falan göstermen gerekır:)

konu disi olucak ama sizin leon zps 29.. benimki zpp 29.. :)

silivri'de misiniz ?

geçen hafta çanakkaleye gittim 120 den aşşağıda düşmedim 6,7 dönüşte aheste aheste 100 sabitle geldim 6,1 lt

Geri
Üst Alt