Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 TSI son hız ve yakıt tüketim değerleriniz nedir?

Teşekkürler mrtsnr;

Aracınızın tüketimi kaç bin km'den sonra istikrara kavuştu acaba? Niye bu kadar soruyorum derseniz elbette bir nedeni var:

Bana çok yakın bir galeriye 8.000 km'de Beyaz bir 1.2 TSI Leon bırakmışlar. Üzerinde Plus Paket var, galericinin bunun ne olduğundan haberi yok gibi. Adamlar halbuki anasının gözü. Yoksa fiyatı şişirmek için "abi şu paket var, farkı şu kadar" derlerdi diye düşünüyorum. Araba küçük şehir plakalı ve sigorta avantajı falan da olabilir.

(+) "Abi bu araba 2-3 gün durmaz satılır" deyip artistlik yaptı bana, fakat ne kadar zamandır arabayı satamıyor. Herhangi bir sakatlık ihtimaline karşı ekspertiz yaptırmaya izin veriyor musun, bana söylediğinden farklı bir şey çıkarsa parayı sen verirsin dedim, kabul etti. O bakımdan yani.

8000km den sonra biraz düştü. 15k kmde sonra oturdu değerler.

Çok sakin kullanan biri değilimdir. :)

bugun 1 depomu ışık yanana kadar kullandım 658 km deydim ve menzil 40 km daha gösteriyordu.bu yolun 200- 250 km civarı şehiriçiydi istanbulda.bayağı bir şehir içi hemde :) bana bıraz az geldi.750 km yaparım dıyordum 700 km yaptım.

ışık yanınca minumum 100 yaparsın

arkadaşlar aranıza yeni katıldım, hemen paylaşıyım değerlerimi 1.2 tsi leonum ile. Araç 6700 km de.

İlk alındığında sıfırken Istanbul Ankara 100 km sabit hız tek kişi ile 5.4 lt, Dönüşte 110 genel hız, arada 1-2 kere 180 e çıktım 5.7 lt
Istanbul-Ayvalık 4 kişi + full+full bagaj :D yolun yarısı klima açık, 6.8 lt
İstanbul şehir içi 7-8 litreler civarında. Şehir içi rekorum Maslak-Bostancı saat 18.30 da Maslaktan çıktım akşam trafiğine kaldımi 4 kişi ile 5.3 lt :)
Geçenlerde Ankara-Kırıkkale 4 kişi ile 5.2 lt, Kırıkkale Ankara bütün yol aşırı trafik dur kalk çok yaptık 6.8 lt.
Yalnız bu aralar babam kullanıyo, 5 km civarı çok kısa mesafe şehir içi 10-12 litre arası yakıyomuş şu an ama yokuşlar baya etkili oluyo sanırım.

sabah kocamustafa paşa çevreden yoğun trafikte mecidiyeköy ordan aşşağıya fulya 8,2 fulyadan çevre yolu ve izmit 140-150 7,2 ye düştü

evet abi araçla en yoğun trafiklerde bile bende 8.2 -8.3 ile gittim.bu rakamı geçmedi.normal şehir içi trafikte 7.5 gibi geziyorum.şehir dışındada 140 km gibi bence güzel bir hızda bile 7 litre yakıyor ortalama.Çok yoğun trafiğe girmeyen ve şehir dışında da 120 130 km hızı geçmeyen biri çok rahat bileşikde 6-6.2 ile gezer bu arabayla.

Aracım 720 km de daha :) her sabah b.evler mecidiyeköy yapıyorum saat 7 8 arası yogun trafikte m.köy girişinde 7.1 yada 8.2 gösteriyor....
Geçen hafta kırklareli yaptım inanılmaz yağmur ve rüzgarda ki arabayı yolda tutamıyordum 120 140 zaman zamanda 160 lara cıktım vardığımda 8.4 gösteriyordu....İstanbulda hiç 7 nin altında görmedim heralde arac yeni diye :)

Geri
Üst Alt