Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 TSI son hız ve yakıt tüketim değerleriniz nedir?

Şunu söylemeliyim ki hiçbir zaman bir araçtan yüzde yüz herkes memnun olmaz, az veya çok eleştirilen bir yönü vardır (akaryakıt fiyatlarının fahiş olduğu ülkemizde bu konulardan biri yakıttır).

Sahibi olmasam bile 1.2 TSI Leon hakkında okuduklarımı aşağıdaki şekilde özetleyebilirim:

Dış Görünüş: Şikâyet eden yok

İç Görünüş: Şikâyet eden yok. Biraz mat ve soluk gibi ama anladığım kadarıyla ücret karşılığı bir takım aksesuarlarla zenginleştirmek mümkün.

Performans: Şikâyet eden yok. Yapılan eleştirilerin çoğu hayatında bu aracı hiç kullanmamış veya sağdan soldan duyduklarını söyleyenlerden geliyor. Ciddiye alınacak bir tarafı yok.

Servis ve Yedek Parça: Bireysel durumlar hariç kronik sorunlar olduğunu pek okumadım, ama çok derin araştırmadığımı belirteyim.

Yakıt Tüketimi: Şikâyet edenler de var, memnun olanlarda. Fakat şaşırtıcı biçimde ilk defa benzinli bir aracın tüketimi hakkında bu kadar olumlu yorum okuyorum. Pozitif yorumlar çoğunlukta. Diğer markaların forumlarına da üyeyim ve inanın büyük çoğunluğu benzini ya umursamıyor ya da LPG taktırsam ne kadar avantajım olur, motora zararı olur mu bunun hesabını yapıyor. Diğer bir ihtimal tüketim fazla olabilir ve araç sahipleri de durumu örtbas etmek için tüketim az diyor olabilirler. Bu çok zayıf bir ihtimal ve ben öyle bi durum olduğuna inanmıyorum. Tüketimi fazla olan araç sahipleri forumlarda bas bas bağırıyorlar ve az demekten ziyade şu veya bu nedene bağlayarak kendilerini rahatlatıcı bir mantık yürütmeye çalışıyorlar.

Marka İmajı: VW bu kadar el üstünde tutulurken hisselerinin yüzde yüzü VW’ye ait, burnundan kıl bile aldırmayan bu markanın çatısı altında üretilen ve tıpatıp aynı motorları ve teknolojiyi kullanan Seat’a karşı niye önyargılı olunduğunu inanın anlamış değilim. VW değil de başka bir marka olsa hadi neyse.

20.000 km kullandın diyelim kaç km.sni 180/190 la yapacaksın yada sende kaç sefer şehir dışına çıkıpta sıkıştırıyorsun kibence mantıklı olan 1.2

aynen abi bende onu söylemek istiyorum.ben şahsen gayet memnunum 1.2 tsi leonumdan.dün silivriden istanbula gittim araçta 3 kişiydik.tem üzerinden yolun çoğunu 120 km hıza sabitleyerek gittim ancak bahçeşehirden itibaren hafif trafik olunca cruise kullanmadım ve yenibosna tarafındanda şehir içine girdim basın eksperisi kullanarak.gece döndüğümde silivriye ortalama yakıt tüketimim 6.2 di.bence çok iyi.ben çok memnun kaldım.ortalama 110 hız yaptım otobanda 150 çıktığımda oldu 90 a indiğimde.üstelik az da olsa şehir içinede girdim.bence bu yakıt çok uygun.zaten araçta 130 un üzerine çıkacaksanız yakıt tasarrufunu unutacaksınız.yüksek hızlarda 1.4 tsi kadar yakıyor bu araba.ama performans olarak yine söylüyorum 1.6 araçların çoğunu utandırır.
Vergi avantajı,performansı,dış görünümü,yakıt tüketimi olarak bence çok güzel bir araç.seviyorum aracımı :)

yeni konu açmıyım dün galatasaray - manisa maçı dönüşü köprüden dönerken 4. vites 4-4.5 bin rpm de 4 kişiyken 200 gördük heralde bi220 görür

Sayın mrtsnr;
Öncelikle aracınızın hayırlı olmasını dilerim. Yanlış okumadıysam aracınızı sıfır almıştınız.
Aracınız şu an kaç kilometreye ulaştı acaba?

43500km'de.

Ben 16 jantlarla 4.9-5.3 arası geziyordum. 18 jantla ise 5.9-6.5 arası ortalama rahat yolda. Trafikle birlikte olursa 7.5 oluyor bu değer. Örneğin akşam 4-5 civarında bahçeşehirden bakırköye gelişim 7-7.5 oluyor. Trafiğin abarttığı durumda 8.5 oluyor. Dahada yukarı çıkmıyor 18 jant için konuşuyorum. He şöylede birşey var dün sakin kullanarak bakırköyden baltalimanına gittim sahil yolundan 5.7 gösteriyordu. Sonra sıfırladım ve arabayı denemek için baltalimanından kınalı çıkışına gittim ve ordan dönüp bakırköye geçtim. Bu yola çıkarken sıfırladım ve 140'tan aşşağıya düşmemek şartıyla arada sabit hız arada tapa gaz gittim. 7-8 kere 200'ün üzerine çıktım, son hız olarak 217 gördüm. Düz yolda 190'larda gidiyor, 195 oluyo biraz eğimli yolda 200'ü görüyo zaten. Downpipe'dan önce görmüyordu mesela. 12.3lt/100km yaktı araç. Egsoz'dan dolayı çok daha fazla yakıyor araç zaten stop ettiğimde filan benzin kokusu geliyodu. Başka bir 1.2tsi olsa 9-10 civarında yakardı diye düşünüyorum. Durum bu, kullananlardan şikayetçi olan pek yok. 80km gitmiştim önceki değerde, 306km'de depo tam yarıdaydı. 150km gider diyordu biraz sakin kullandım bugün 260 gider diyor 330km'de. Yani naparsan yap 600km gidiyor araç :)

ben bugün 573 km deyim ve menzil olarak hala 130-160 arası görünüyor.tabi 16 jantla.bunun yarısı şehir içi yarısı şehir dışı.önümüzdeki depoda 800 km yapmaya çalışıcam bakalım.yanlız bunu abartmadan yapmaya çalışıyorum.yani düz yolda 70-80 km hızla giderek değil:) yine normal kullanıyorum sadece 130 140 km yi geçmiyorum.önümüzdeki depoda 120 i geçmeden şehir içindede mümkün olduğunca sıkıştırmadan 800 km yapmayı düşünüyorum.16 jantlar 700-750 km çok rahat yapıyor bir depoyla onu anladım.gerisi sizin kullanımınıza göre değişir tabi.600 gidende olur 850 gidende.Murat senin 16 jant değerlerin bayağı iyiymiş :eek:key: anladığım kadarıyla çok sakin kullanan biriside değilsin:)

Teşekkürler mrtsnr;

Aracınızın tüketimi kaç bin km'den sonra istikrara kavuştu acaba? Niye bu kadar soruyorum derseniz elbette bir nedeni var:

Bana çok yakın bir galeriye 8.000 km'de Beyaz bir 1.2 TSI Leon bırakmışlar. Üzerinde Plus Paket var, galericinin bunun ne olduğundan haberi yok gibi. Adamlar halbuki anasının gözü. Yoksa fiyatı şişirmek için "abi şu paket var, farkı şu kadar" derlerdi diye düşünüyorum. Araba küçük şehir plakalı ve sigorta avantajı falan da olabilir.

(+) "Abi bu araba 2-3 gün durmaz satılır" deyip artistlik yaptı bana, fakat ne kadar zamandır arabayı satamıyor. Herhangi bir sakatlık ihtimaline karşı ekspertiz yaptırmaya izin veriyor musun, bana söylediğinden farklı bir şey çıkarsa parayı sen verirsin dedim, kabul etti. O bakımdan yani.

birlikte gidip bakalım fikir verelim diye dedim sen bilirsin

Geri
Üst Alt