Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kriz Bitmeden / Fırsatlar

Faruk abi Tire hakkında ne düşünüyorsun daha devam eder mi abi?

bugün Tire günü, hatta yarın da ama ben pc başında olmayacam. alınmadıysa tireden yana bişey söyleyemem ama alındıysa tutmanı öneririm. Işıklar bugün 2 kapattı ama 2,05e kadar da gördü. yarın 2,10ları zorlar, daha çoookkk yolu var ışıkların. Akçansa için fırsat olabilir. Pegyo bikaç ay sonra hareketlenir. Ben bu aralar Gübreden de bi hareket olmasını bekliyom ama bu saydığım Akçansa ve gübre malesef bende çok ama çok az. Hayırlısı olsun.

Bugün az buçuk çimsaları satıp ışıklar koydum yerine. Ben alsattan uzak kalacam dedim ama yine şeytan rahat durmadı. Endeks biraz düşerse yine çimsa alacam ama öncelik pegyo ve gübrede.

1.76 dan almıştım abi yarında tutarım sonrası macera aramak olur gibi

haberleri okumak lazım, bence acele etme. Haberlerini takip et ben satıcı değilim tirede.

Eveeeet.Şimdi biraz böbürlenmek istiyorum :D Siz forumdaki borsacı abilerim kardeşlerim ablalarım kim ilgileniyorsa geçenlerde bir yazı yazmıştım bu başlık altında.Aselsan'da 9.65 barajına dikkat dedim ve aşılırsa 10'ları görüp yürüyebilir dedim bugünkü kapanış 10.25 oldu :D 0.60 kuruş değer kazanmış 1000 lot alan olsaydı 600TL gibi bir kazanç elde edilirdi.Gelelim ısamb'a Faruk abi'nin ardından ben de hala 1.90 seviyelerinde geç kalınmış sayılmaz diye söylemiştim ve bugünkü değer 2.18 arada 0.28 kuruş gibi bir rakam var bu da 1000 lot'a 280 TL eder.Bu arada ısamb için hala geç değil haberiniz olsun.Gelelim thy'ye 5.50 iken bugün 5.60'dan kapamış durumda ancak hala beklenen performansı veremedi.Fakat pazartesi ben yükseliş bekliyorum bu hissede de yakın zamanlarda 6'lara gelecektir.Umarım geçen yazımı dikkate alan vardır ve kar elde edebilmiştir.Bol kazançlar :D :D

ben kaleyi tekledim resmen, nerdeyse %80 ışıklardayım artık. diğerleri yükselse de getirisi çok olmayacak gibi. takip amaçlı olması için 19 portföyümden azar azar var. Işıklardan 5-6 ay içerisinde değerinin 5 civarı olmasını bekliyoruz.

evet 12 gün öncesinde kapanışı 2,18 olan ışıklar 2,57 gibi seviyelerden geri dönüp günü 2,39 kapatmış durumda. bu kağıt endeksin yükseldiği zamanlarda gidemiyor ama endeks geri döndüğünde iyi enerji toplayacak ve yukarı çıkışı iyi olacak gibi bir pozisyona sahip. bu hareketleri 2,80 seviyelerinde bekliyordu piyasalar. Endeksin tarihin zirvesine oturduğu bu zamanlarda diğer hisselerin yükselmesi ile bu ters endeks özelliğini gösterdi ve hafif geri ileri manevralarla bu zamanı geçirdi. sanırım önümüzdeki hafta yükselişi devam edecek gibi.

Bu firmada söylediğim 1,10 seviyelerinde almış olan arkadaşlar epeyce iyi duruma gelmiş durumdalar. Geç kalanlar için bu firma hala fırsat niteliğni koruyor gibi. Diğer kağıtları söylemeye gerek yok zaten biçoğu iyi seviyelere geldi. 1yıl öncesi 2,40lara satılan Tekfen bile bölünmesine rağmen şu andadüşme eğiliminde olmasına rağmen 5,30 seviyelerinde. Tavhl de bir ay öncesine iyi performans gösterdi. Haftaya Dyoboyada da bir hareket olacağı beklenmekte. Diğer kağıttaki yatırımlar uzun dönem ise beklemeye devam. Endeksin bu seviyelerinde kar satışları olumludur. Kar cebe yakışır. Bu söylediğim ışıklar için geçerli değil. 1 ay öncesine kadar değerini 2,32 kat arttırmış olan firmada daha gidecek çok uzun yollar var.

önceki günkü haberle 2 barajı dağıtarak aşan ışıklarda 2,68 kadar olan yükseliş sanırım 1 hafta boyunca duruldu gibi. Fırsatı kaçırdım diye düşünenler 2,34lü seviyelere kadar esneyecek olan durumdan faydalanabilirler. Yada yükü tutmuş olanlar bir kısmı ile lot artışı yapmak üzere 2,54 veya 2,56 gibi rakamlardan satıp seans kapanmasına 5 dakka kala yada bir gün sonrasına 2,36 gibi seviyelerden daha fazla lot alımı ile durumu artıya çevirebilirler. Yada riske girmeyelim derseniz şubat ortasına kadar çok fazla bi hareket beklenmez gibi. bunlar sadece tahmin...

Soru bana değil ender bey fakat ben size THYAO ısrarla öneririm..Endeksle çok fazla oynamayan bir hisse endeks yükselirken değer kaybedip endeks düşerken de alım fırsatı yaratır son 40 gündür bu hisse durgun durumdaydı.Bugün %4 arttı ve çok yakın zamanda 5.90'ı deneyecek.Belki yarın belki pazartesi.Orayı da aşarsa zaten daha yolu var demektir..

Geri
Üst Alt