Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kriz Bitmeden / Fırsatlar

vayy başlığı yeni farkettim...ve imrenerek bakıyorum...şuan girebilecek durumda olmasam bile burayı takip etmek hoşuma gidecek..emeği geçenlere teşekkürler..

Ender tavsiyem şu, uzun dönemden kastın 3,5 yıl olmalı en az. Güvenebileceğin firmalardan enerji ve gayrimenkul yatırım ortaklığı sektöründe 15 adet portföy oluşturup bunların aşağı yukarı grafiklerini incelemek ve alınası değerlere geldiğinde bunlardan alım yaparak düştüğünde sürekli üzerine eklemek gibi bir yol izlenir. Yani 20binTL'yi bir anda yatırmak değil 2 ay gibi bir sürede harcayıp 2bin civarını da 2 ay sonunda ekstrem bir düşüş yada olası temettüleri desteklemek üzere nakitte hazır bekletmendir.

Firma önerisi istersen başta ışıklara ağırlık vermek üzere, pegyo, gsdhoya bu aralar yatırım yapılabilir. ama portföyünde enka, tekfen, tavhl, akenerji, zorlu, menderes, tire gibi firmaları da takibe almanda fayda var.

1 yada 2 tane bin lotu geçmeyecek şekilde batmış ama satılmayı bekleyen tahtadan düşmemiş firmalara da yer vermen doğru olacaktır. Bu batıklar tahtadan düşse bile 3,5 sene sonra diğerlerinden kazanacağın paralar orda kaybettiklerini emin ol sana unutturacaktır. Bu firmalar hep kuruşlara satılanlar, atıyorum 60 kuruşa bin lot brova alsan 600TL yapar. Bu firmaya iyi bir haber gelirse ve kağıt 5 lira olursa 3000TL yapar ama tahtadan düşerse 600TL kaybedersin. Risk istemiyorsan bu batıklardan uzak dur.

20binTL iyi bir rakam, işler yolunda giderse 3,5 yıl sene sonra kriz epeyce silinmiş olur ve bu yatırımını temettülerle bedellilerle desteklersen kazanacağın paralar inanılmaz boyutlara gelebilecektir.

Deniz, abicim 100TLde olsa buradan uzaklaşma, en azından portyün hazır olsun 1er lotla yada 10ar lotla takipte kalmanı tavsiye ederim. Bugün 100TL çok para değil sende iyi biliyorsun bunu.

Geliyo geliyo thy'de 5.90 denemesi geliyo uçuşa hazır olsun herkes.. :)

maaşı alayım 100 tl ile giriyorum faruk abim:) dediğin gibi takipte olmak gerek..

yardımlarınız için tşk, dikkate alıyorum. acaba UCAK, ATAYO, MTEKS, ÜNYE ÇİMENTO , ALYAG, MTEKS hangisi süpriz çıkış yapar?

---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 19:03 ----------

Geliyo geliyo thy'de 5.90 denemesi geliyo uçuşa hazır olsun herkes.. :)

THY son bir yılda 5 kat artmış, daha nekadar artar sizce?

yarın ENKA almaya karar verdim ( ilerde 2007 deki değerlerine gelir umarım)ama THY'de kararsızım.

buna garanti cevap verecek bir yol olsa herkes zengin olur Ender :) meteks batık firma ama enerji yetkibelgesi var elinde. kıymetli batıklardan, yarın satıldı densin asıl o zaman fırlar.

yardımlarınız için tşk, dikkate alıyorum. acaba UCAK, ATAYO, MTEKS, ÜNYE ÇİMENTO , ALYAG, MTEKS hangisi süpriz çıkış yapar?

---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 19:03 ----------

THY son bir yılda 5 kat artmış, daha nekadar artar sizce?

yarın ENKA almaya karar verdim ( ilerde 2007 deki değerlerine gelir umarım)ama THY'de kararsızım.

KEsin bir şey söyleyemem şu zaman şu olur diye fakat thy'nin ne kadar büyük ve karlı bir şirket olduğunu eminim siz de biliyorsunuzdur.Hakkında çıkan haberleri okumanızı tavsiye ederim 1 yılda 5 kat artıp değeri 2. yıl durucak veya zarar edicek diye bir şey yok böyle giderse thy bu sene de artış gösterir.Bu arada (by) diye tabir ettiğim büyük yatırımcılar bu hisseyle fazlasıyla oynamakta verebiliceğim TEK TİYO citi (bank) mal topluyosa hiç düşünmeden al thy'yi.Daha önce de dediğim gibi bu hisse çok fazla dinlendi her an tavan yapabilir.Ben trenin vagonundayım kaçırmak istemiyorum..

Bu arada ben daha borsada çok yeniyim ama iyi öğrendiğim bir şey var o da büyük yatırımcıların hisseyi düşürüp benim gibi küçük yatırımcılara panik yapıp ellerindeki hisseyi toplayarak o hisseyi tavan yaptırmalırıdır..(özellikle son aylarda thy'ye yaptıkları gibi..)bu yüzden inatla satmıyorum thyao'yu

peki, thyao'yu takibe aldım.

size birşey soracağım 6 aydır uykuda olan hisse nasıl olur da bir günde %10-20 artış/düşüş yapabilir?

Faruk abi zamlar gelmeden karton karton sigara aldım doğru dürüst zam da gelmedi sermayeyi gömmüş oldum..naapim abim yardım et bana.. :D :D :D

Geri
Üst Alt