Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kış Lastiği Yardım...

tabi kullanıcı yorumları en güzeli...
ama aracınızda kulladığınız çağrı beyin bahsettiği Continental TS830 modelimidir?
yarın bakar sölerim modelini tam olarak. 4 lastiktede aynı model var ve seneye bnde aynı lastikten alıcam kesin.. beni cok şaşırttı normal bi lastikle normal bi yolda gidiyomus gibiydi arac. 2 gündür onu kullanıyorum sadece bir yerde kısa bi pati çekti onda da diger araclar giremiyodu zaten o yola.

haklısın cezmi baba,
goodyear continental ve lassa sitelerinde araştırmalarımda aracımın fabrikasyon lastik ölçülerine uyan tek lastik lassa...benim de favorimdi ...en çok çeşit de lassa da var bana uyan snoways era modeli kısmet artık...yerli malı yurdu malı herkes onu kullanmalı..teşekkürler

uzun sure ug7 kullandim hic islakta sknti yasamadim. suan da yeni aracimda ug8 var. cok takilma kanalmis bilmem neymis diger dislerin yapisi zaten suyu atacak sekilde.

evet belki haklısınız ug8 de teknolojik bir lastik..
bir de kafama şu özellik takıldı continental ts 830 modelinde esp ile çalışmada uygunlukdan bahsediliyor aracımda esp opsiyonel var ama bridgestone lastikle acayip kayıyor...
artık bu kadar seçenek arasında seçim yapmak zor geliyor.

teşekkür ederim yorumunuz için continentali daha önceki araçlarımızda kullanmıştık ıslak zeminde çok kötüydü tabi kar lastiği nasıl olur bilmiyorum ama özellikle goodyear ve lassa arasında kararsız kaldım...

UG8 almak için niyetlenmiştim aslında. Daha sonra aynı paraya Continental bulunca bunu tercih ettim. Turanza'ları çıkarıp bunu taktıktan sonra özellikle direksiyonda ve süspansiyonda ciddi anlamda rahatlama hissettim. Diğer bir dikkatimi çeken yanı ise sessizlik oldu. Kar lastiği olmasına rağmen yol sesi büyük oranda kesildi.

İstanbul'u ne kadar biliyorsunuz bilmiyorum. Koç Üniversitesi'nde okuyorum Sarıyer'de. Allah'ın dağında bir yerde. Ciddi anlamda yüksekte olduğu için kar ve yağmur yağışı da yoğun oluyor. Yağmurla alakalı daha arabayı zorlamama rağmen bir kere olsun kaydıramadım. Sanki kuru zeminmiş gibi güvenerek gidiyorum. Kar ilk yağdığında yine okuldaydım. Halt yedim eve gitmek üzere Sarıyer'e indim yoğun yağışı görüp de geri okula çıkmak istediğimde ilk kar tecrübemden olsa gerek baya bir bocaladım ilk önce ama sonra çıkamadığım yoldan vazgeçip daha ters bir yere yöneldim. Oradan 1 saatte çıkamadıysan Bahçeköy yolundan 4 saatte hiç çıkamazsın dediler. Araba 1 kere bile sarmadı. 50 ile frene basmadan, yavaşlamadan rampayı yürüdüm çıktım. 2'si jip yolda kalan 8 araba saydım. Traktörlerle çekmeye çalışıyorlardı. Yokuşun birinin başında kaldım iki şeritte de araba vardı. Sarıyer'de kaldığım yokuşun bir benzeriydi. Solda bir boşluk gördüm, bastım, tuttu, çıktım.

Goodyear ve Lassa'yı gerçekten denemedim bilmiyorum. Ama bu lastikleri gözüm kapalı tavsiye ederim. :)

Umarım faydalı olabilmişimdir..

zahmet edip yazdığınız faydalı bilgiler için çok teşekkür ediyorum beni çok aydınlattı sağolunnn kısmet artık...

goodyear,continental,dunlop ve semperit kış lastikleri bu yılın arabam.com kış testinden çıkan en iyi 4 lastik

Geri
Üst Alt