Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kış Lastiği Yardım...

Goodyearda alsan mıchelında alsan contıde alsan üç aşagı beş yukarı butun markaların kar lastiği aynı performansı gosterıyor.Kumho al markalara yakın bır performans segılıyor.Arka çekiş araçlarda özellikle bmw gıbı araçlarda karlı buzlu yollarda spin atman cok normaldır.Fren vs hiç önemli değil gaza normalınden fazla bas hemen arka kaymaya başlar.Bu karda hadımkoy tarafında ıkı adet Bmw barıyere cıkmıştı.Bırınde Mıchelın kar lastiği var.Bu aracın veya lastiğin kotu olmasından degıldır.Aracın çekişinin arkadan olmasından kaynaklanan bır sorundur.Benim eski şahin zamanları Kar düştüğünde bagajda üç tane çimento cuvalı gezdırıyordum.:)Bu zamanlarda bıle karda yolda kalmadım.

Sen kar lastiğini al ama markaya takılma derim.Yaz lastikleri gibi aralarında uçurum farklar olmuyor.Genelde butun markalar aynı performansı sergiliyor.

Kar lastiğinin babası ise bence nokıandır.Bütün markaların kış lastıklerı ses yaptıgı zamanlarda Nokıanın kış lastikleri bazı markaların yaz lastiklerinden bile sessizdi.Bana göre kardaki performansı markalı lastıklerın hepsının üzerindedir.Sonucta finlandiya soguk bır ulke ve yılın buyuk cogunlugu kar altında geciyor.Markanın vıdeolarınada bakabılırsın.

Buz üzerinde güvenle yol alıcam dıyorsan,bu işin en güvenli yolu eklediğim kar paletleridir.Bu paletleri yakından incelemeni öneririm.

açıklayıcı bilgileriniz ve öneriniz için teşekkür ederim mehmet bey...
haklı olabilirsiniz ilk defa bu markayı kış lastiklerinde duydum araştırayım nokianı...
ben nokian markasını çin olarak biliyordum dediğiniz gibi finlandiye ise mantıklıdır...
sağolun...

açıklayıcı bilgileriniz ve öneriniz için teşekkür ederim mehmet bey...
haklı olabilirsiniz ilk defa bu markayı kış lastiklerinde duydum araştırayım nokianı...
ben nokian markasını çin olarak biliyordum dediğiniz gibi finlandiye ise mantıklıdır...
sağolun...

Esasında telefon üreticis nokianın bu işe girmeden ugrastıgı iş lastik işidir.Bir çok markanın kurulusundan bıle eskıdır.Sitesi aşagıda inceleyebilirsin.
New ice world record

goodyear ug8 bende tek geçerim. yağmurlu günlerde ıslak zeminde muazzam etkili uzun yolda yağmurlu havada 120-140 ile hiç zorlanmadan tedirgin olmadan yol aldım..fakat aynı şeyi buzlu ve buzlanmaya az kalmış sert karlı yolda söyleyemem malesef kayıyor ..

bende buzda felaket kaydım erhan bey ama dediğiniz gibi lastikği beğenen çok, buz için yapacak bir şey yok en mantıklısı dikkatli ve yavaş gitmek aşırı buzda marka lastik fayda etmiyor kanımca...

Kış lastiği deyince Nokian, ama Continental de epey kalitelidir. En basitinden öyle olmasa VW-Seat hatta Mercedes araçlarına continental takılı vaziyette satar mıydı? Eğer Conti pahalı derseniz yan ürünü Barum' da iş görür. Kış lastiği ile yarış yapacak haliniz yok ya :)

benden tavsiye continental yada lassa. lassanın kış lastiği oldukça başarılı ama continentalda oldukça iyidir. kış lastiği ile normal mevsimlik lastiği karıştırma derim ferudun. dediin doğru continental çok sert bir lastiktir ve ıslak zeminde oldukça başarısızdır. ancak kış lastiğinin performansı iyidir. birde goodyear'a da bakabilirsin.

Kış lastiği deyince Nokian, ama Continental de epey kalitelidir. En basitinden öyle olmasa VW-Seat hatta Mercedes araçlarına continental takılı vaziyette satar mıydı? Eğer Conti pahalı derseniz yan ürünü Barum' da iş görür. Kış lastiği ile yarış yapacak haliniz yok ya :)

hankook ile satiyor conti yi de takar satar :) fabrika uygun fiyatli ureticiye bakar lastigin ismine degil.

cam gibi buzda hemen hemen hic bir lastik durmaz kayar zaten.

Geri
Üst Alt