Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kış Lastiği Yardım...

Feridun kardeşim kış bitti Antep te yav nedicin kış lastiğini ama madem alacam diyosan dunlop tavsiye ederim.

Feridun kardeşim kış bitti Antep te yav nedicin kış lastiğini ama madem alacam diyosan dunlop tavsiye ederim.
kardeşim bende zaten şimdi almayacağım kiii bu kış rezil oldum gelecek yıl vezir olurum...
şimdi araştırıyorum dediğin gibi kış bitti yazın sıcağında en beğendiğim lastiği ölmüş eşşek alır gibi alırım depodan çıkarıp ölü fiyatına alırım...huyumdur hiç bişeyi zamanında almam dedem derdi ki:abe zamanı yaba, yaba zamanı abe alıp kar edeceksinn...araştırmanın zararı olmaz dunlop da olmaz yorumlara göre ya lassa ya ug8 yada conti kısmet nasıl????

Ben de sadece conti kullandıgım için söledim abicim diger lastikler daha iyi olabilir.. yazın alması daha mantıklı tabiki :)

yorum yapan, fikir veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim...çok faydası oldu..
araştırmalarım sonucunda aracıma fabrika ölçülerinde sunum yapan ve güneydoğuanadolu gibi fazla kar görmeyen ilimde en uygun ve mantıklı lastik olarak lassa snoways era modeline karar verdim.nede olsa yerli malı ve lassa dan hala memnunuz...

İstanbula geçen hafta cuma günü kar yagdı.Kar düştügünden beri araçla trafıkteyım.Kış lastiğimiz Lassa snoways Eradır.Normalde yagıslı havalarda yaz lastıklerının patıye dustugu yerlerde cıddı fark yaratıyor.Yazlık olarak kullanılan lastıklerımız contınentaldır.Kış şartlarında Lassa kış lastıgı contıye gore daha fazla güven veriyor.Normal yagıslı havalardakını cıkalım.Geçen hafta cuma gunu yagan karla beraber yoldan hıc ayrılmadık.Kar altında sureklı olarak bır yerlere gıttım.Şu ana kadar takıldıgım bir yer kesinlikle olmadı.Hatta İkitelli sanayi bölgesinde boş yollarda aracı sert kullanmama ragmen hiçbir sıkıntı yaşamadım.Evin dik bayırda bulunuyor.Burayı kar zamanı ender b Arac cıkar iner.Pazartesi-salı-çarşamba hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Tavsiyem yerli malı yurdum malı Lassa Snoways Eraa......:)

Bu sene bende çok araştırdığım için bu konuda hem forumdan hem de dış kaynaklardan epeyce bilgi edindim, kış lastiği hamurunun yumuşak olması sebeiyle 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda kar yağmıyor bile olsa tavsiye ediliyor. En fazla 1.000 TL civarında bir maliyetle alır, Kasım-Nisan arası kullanırsın, yaz lastiklerini de daha uzun kullanmış olursun. Gaziantep'te kış aylarında ortalama sıcaklık 7'nin altında geçer zaten.

Ben şahsen aldığıma çok memnunum, parasının hakkını veriyor. Ben alırken ne gerek var, İstanbul'da doğru düzgün kar mı yağıyor şeklinde yaklaşanlar, yağan karda arabalarını çıkaramayınca ve yaz lastikleriyle eve gidene kadar zorlanmaları nedeniyle pişman oldular, keşke alsaymışız deyip durdular. :)

Sonuçta arabanın kendisine ve yapılan değişikliklere o kadar para veriyoruz, bir de arabayı yola bağlayan lastiğe vermişiz çok değil bence.

İstanbula geçen hafta cuma günü kar yagdı.Kar düştügünden beri araçla trafıkteyım.Kış lastiğimiz Lassa snoways Eradır.Normalde yagıslı havalarda yaz lastıklerının patıye dustugu yerlerde cıddı fark yaratıyor.Yazlık olarak kullanılan lastıklerımız contınentaldır.Kış şartlarında Lassa kış lastıgı contıye gore daha fazla güven veriyor.Normal yagıslı havalardakını cıkalım.Geçen hafta cuma gunu yagan karla beraber yoldan hıc ayrılmadık.Kar altında sureklı olarak bır yerlere gıttım.Şu ana kadar takıldıgım bir yer kesinlikle olmadı.Hatta İkitelli sanayi bölgesinde boş yollarda aracı sert kullanmama ragmen hiçbir sıkıntı yaşamadım.Evin dik bayırda bulunuyor.Burayı kar zamanı ender b Arac cıkar iner.Pazartesi-salı-çarşamba hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Tavsiyem yerli malı yurdum malı Lassa Snoways Eraa......:)
yorumunuz için çok teşekkürler.. düne kadar lassa da karar kılmıştımmmm.
ama bu sabah caydım, çünkü işyerinde komşumla sohbet ederken kış lastiği konusu açıldı
kendi aracında lassa snoways era takılı imiş... geç direksiyona test edelim dedi bindik her yer buzlu yollar
viraja bir girdim bmw 5.20, 5 metre yan kayarak orta refuja çıktık az daha duran tıra çarpıyorduk komşumda lastikleri değiştirmeye karar verdi demekki goodyear ug 8 den başka almamak lazımmış test en iyisi lassa batıya göre...

lassayla ufak bir kaza testi atlatarak goodyear ug 8 in sınıfında tek lider olduğunu anladım...

Ben de bir şeyler yazayım, her sene kış yeniden geri gelir
1. Lastik tercihini, yapılmış testlere bakarak yapın, işe yarar, ben adac.de sitesine bakarım
2. Yaşanan yerin coğrafi özelliklerinde hangi hava şartı ön planda ise, o kritere bakın
3. İstanbul genelde zemini ıslak geçiren bir yapıya sahiptir, Goodyear Ug8 de ıslakta en başarılısı, kardan buzdan geçilmez dnirse, Conti 830 alınır ama kuru/ıslak zeminde hızı düşürmenin gereğini bilerek. ADAC Test 2011 Winterreifen 195/65 R15

4. Lassa Snoways Era nın tesit de vardı, kuru zeminde kötü, ıslakta fena kötü, karda blizzak ardından kötü, buzda nispeten idare ediyor , en çok yakıt tükettiren, hızlı yıpranan bir yapısı var, rakamı da hiç de ucuz değildi en son sorduğumda.
ADAC Test - Winterreifen 2008 - 185/60 R14

Yazdıktan sonra gördüm: Bu havalarda UDM ler vede kalmalı (ultimete driving masşin denen , bayerische motoren werke imalatı arabalar)

Geri
Üst Alt