Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

iphone İOS5

1 haftadir kullaniyorum, ne takilma var ne de yavaslama. Siz nasil anladiniz bunu? Neler kurdunuz telefonunuza?

Eger ki sadece iPhone unuz varsa (iPad, iPod, iMac, MacBook yoksa) iCloud pek bir ise yaramiyor. Aslinda cok ise yariyor olmasada :D Nasil ? Telefona yeni kurdugunuzda ayarlari yapiyorsunuz basta. Eger ki iCloud ekraninda sync seceneklerini actiysaniz (Rehber, Mail, Takvim, iPhone bul secenekleri var o ekranda) bunlar icloud ile senkronize ediliyor. icloud.com adresi uzerinden senkronlanan verilerinize bakabiliyorsunuz. Bir ornek:
Telefonunuzun saji bitti, yaninizda sarj aleti yok, telefona o an erisme imkaniniz sifir. Ayni zamanda onemli bir telefon numarasina bakmaniz ya da toplantinizin saat kacta olduguna bakmaniz gerekiyor. Sadece internet erisimi sayesinden -egerki telefonunuz icloud ile senkronize ediliyorsa- icloud.com adresine girip, apple hesabinizla giris yaparak bunlara ulasabilirsiniz.

Siri ne?
Telefonla sohbet sanati olarak adlandiriyorum ben :D Telefona herhangi bir etkilesim olmadan, sohbet edercesine talimat veriyorsunuz, siri size ne talimat verdiyseniz onu yapiyor :) Tabi Turkce destegi yok o ayri :D Ingilizce, Almanca, Fransizca ve bir kac dil daha.

Wi-Fi Sync olayi cok iyi oldu ayni zamanda :) Bilgisayar bagimliligi kesildi telefonun. Ayni agda olmak sarti ile iTunes acik durumdayken telefonun Ayarlar>Genel>iTunes Wi-Fi Sync menusu altinca Eszamanla diyerek senkronize edebiliyorsunuz.

Birde iMessage ozelligi geldi. Kisacasi BBM tarzi birsey. IOS5 kullanan ve internet baglantisi olan birisiyle iMessage uzerinden mesajlasabiliyorsunuz. Denemek isteyen olursa Ozel mesajla numarasini atsin, deneyelim :)

1 haftadir kullaniyorum, ne takilma var ne de yavaslama. Siz nasil anladiniz bunu? Neler kurdunuz telefonunuza?

Eger ki sadece iPhone unuz varsa (iPad, iPod, iMac, MacBook yoksa) iCloud pek bir ise yaramiyor. Aslinda cok ise yariyor olmasada :D Nasil ? Telefona yeni kurdugunuzda ayarlari yapiyorsunuz basta. Eger ki iCloud ekraninda sync seceneklerini actiysaniz (Rehber, Mail, Takvim, iPhone bul secenekleri var o ekranda) bunlar icloud ile senkronize ediliyor. icloud.com adresi uzerinden senkronlanan verilerinize bakabiliyorsunuz. Bir ornek:
Telefonunuzun saji bitti, yaninizda sarj aleti yok, telefona o an erisme imkaniniz sifir. Ayni zamanda onemli bir telefon numarasina bakmaniz ya da toplantinizin saat kacta olduguna bakmaniz gerekiyor. Sadece internet erisimi sayesinden -egerki telefonunuz icloud ile senkronize ediliyorsa- icloud.com adresine girip, apple hesabinizla giris yaparak bunlara ulasabilirsiniz.

Siri ne?
Telefonla sohbet sanati olarak adlandiriyorum ben :D Telefona herhangi bir etkilesim olmadan, sohbet edercesine talimat veriyorsunuz, siri size ne talimat verdiyseniz onu yapiyor :) Tabi Turkce destegi yok o ayri :D Ingilizce, Almanca, Fransizca ve bir kac dil daha.

Wi-Fi Sync olayi cok iyi oldu ayni zamanda :) Bilgisayar bagimliligi kesildi telefonun. Ayni agda olmak sarti ile iTunes acik durumdayken telefonun Ayarlar>Genel>iTunes Wi-Fi Sync menusu altinca Eszamanla diyerek senkronize edebiliyorsunuz.

Birde iMessage ozelligi geldi. Kisacasi BBM tarzi birsey. IOS5 kullanan ve internet baglantisi olan birisiyle iMessage uzerinden mesajlasabiliyorsunuz. Denemek isteyen olursa Ozel mesajla numarasini atsin, deneyelim :)

3g ye kurabılıyormuyuz programı ?

Siri ne?

teşekkürler mmurat sayende bişiler ögrndik ama bu siri nerden kullanılıo onu bulamadım

Arkadaşlar güncelleme hatası verdi 1 kez ve 2.denememde başarı ile sonuçlandı... Güncelleme yapmadan önce muhakkak şunları yapın..

1-) itunes 10.5 çıktı güncelleme yapın
2-) Tüm antivirüs ve firewall programlarınızı devre dışı bırakın.
3-) 3014 hatası alabilirsiniz çoğunlukla bu hata geliyor güncellemede bunun için ; "74.208.10.249 gs.apple.com" tırnaklar hariç kopyalayıp C:/Windows/system32/drivers/etc/hosts dosyasını notepad ile birlikte açarak listenin en altına yapıstırın ve kaydedip kapatın.
4-) Telefonuzu kesinlikle yedeğinizi alın. Ben deliriyorum telefonun yedeğini almadan güncelledim tüm ücretli programlarım vs hepsi gitti. 89 uygulamam yandı kül oldu.. :( Tek tek bulabildiğim kadarını bulup yüklemeye çalışacağım.

Ben murat şenerle sorunsuz atlatttım back up alındı hiç bir sorun yok sadece kurcalaması kaldı :) iclouds ile yedekleme al yaptım ben internetten Iclouds.com - Iclouds and Download Icloud a girince iphone ul mailleriniz kişi listeniz takviminize kolayca ulaşabiliyorsunuz..Sürüm olarakta çok güzel olmuş hızlı geldi banada kameraya 2 özellik eklenmiş,kilitli ekranda 2 home tuşuna bas kamera çıkıyor bildirimler yukarda uyarı veriyor yada yuakrdan aşağıya doğru çekince bildirimlerde gözüküyor .. Bildirimlerin içine girip düzenlemezinizi tavsiye ederim biraz farklı vede kullanışlı olmuş çünkü..Onun haricinde kurcalamaya devam bilgileri öğrendikçe buradan paylaşabiliriz :)

Geri
Üst Alt